Skocz do zawartości
Radzyn

Karta Dźwiękowa A Linux

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do już starych wyjadaczy Linuxa. Chodzi o dźwięk. Co raz bardziej przekonuje mnie fakt, że mój blaszak bardziej mi służy do pracy informatyka niż do grania (Jedynie gram w Wiedźmina :] a planuje zakup konsoli) postanawiam powoli przestawić go na całkowicie na Linuxa. Windows w miarę potrzeby tylko na wirtualnej maszynie. Ale miałem problem zintegrowaną kartą dźwiękową na pingwinku. Znaczy głos był ale jak gadałem z kimś na Teamspeaku lub Skypie ciągle pojawiały się problemy a już jak leciał dźwięk z Amaroka to inne dźwięki nie dały się "odtworzyć" A mam pytanko odnośnie kart dźwiękowych. Które najlepiej współpracują z Linuxem? Ktoś z Was używa karty dźwiękowej pod Linuxem? Jak tak to napiszcie jak Wam działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nikt nie uzywa kart dzwiekowych pod linuksem. Zadne nie działają. Wszyscy oglądają filmy nieme i słuchają muzyki oglądając ich zapis nutowy... :mur:

Nie no nie przesadzajmy SGJ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz źle skonfigurowany system dzwiękowy i tyle. Normalnie możesz naraz odtwarzać wiele strumieni dzwiękowych na prawie dowolnej karcie.

 

A jesli chesz wiedzieć jakie karty dobrze współpracują z linem to odpowiedź jest "wszystkie z wyjątkiem CREATIVE X-FI"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy głos był ale jak gadałem z kimś na Teamspeaku lub Skypie ciągle pojawiały się problemy a już jak leciał dźwięk z Amaroka to inne dźwięki nie dały się "odtworzyć"

Wygląda to raczej na problemy z serwerem dżwięku a nie z kartą. Sprawdź w Sieci tematy: "linux sound server".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec, najprawdopodobniej korzystasz z oss:

Open_Sound_System

niestety oss daleko do perfekcji ;/ nie potrafi jednoczesnie odtwarzac glosu z dwoch innych zrodel dzwieku np: ts + youtube.

najlepszym rozwiazaniem jest zainstalowanie alsy. co do ts'a to bardzo ciezko jest moc korzystac z niego i z innego zrodla dzwieq poniewaz ts nie korzysta w ogole z alsy tylko z oss :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz źle skonfigurowany system dzwiękowy i tyle. Normalnie możesz naraz odtwarzać wiele strumieni dzwiękowych na prawie dowolnej karcie.

 

A jesli chesz wiedzieć jakie karty dobrze współpracują z linem to odpowiedź jest "wszystkie z wyjątkiem CREATIVE X-FI"

http://opensource.creative.com/soundcard.html

 

Najlepszą kartą myślę będzie Sound Blaster Audigy ZS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...