Skocz do zawartości
PePPeR^^

Nietypowy - W Stylu Media Center ~ 1800 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hi, postanowiłem kupić nowy komputer. Nie gram dużo, a jeśli już to w gry sieciowe.. chce jednak nadrobic pare zaleglosci z grami single player (assasins creed, wszystkie CODy) więc komp musi pociągnąć conieco.

 

potrzebne wszystko prócz monitora i napędu:

procesor - moze byc c2d bo nie wykluczam podkręcenia

ram - 2 gb starczy

mobo - mATX (zaraz dojdziemy do tego dlaczego matx)

karta graf - hm przystosowana do nizszych rozdzielczosci raczej (1280x800), ale chcialbym zeby np AC poszło na full detalach x)

dysk - hmm raczej cos wiekszego - 320 gb

karta dzwiekowa - nie wiem, czy zintegrowana to nie jest jakas kicha i moze warto zaopatrzyc sie w cos na PCI? ale taniego

 

obudowa : uwaga !! chce zeby bylo oparte na obudowie typu http://allegro.pl/item346540024__aplus_blo...o_gwar24m_.html dlatego płyta z m atx

 

głosniki- jakies 2.1 najlepiej logitecha, klawiatura najzwyklejsza, mysz do grania (a4tech moze byc) + podkładka do grania (QcK?)

 

zależy mi też na ciszy i stabilnosci

 

z góry thx ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo - Gigabyte GA-G33M-DS2R

Procesor - C2D E8200

RAM - 2x1GB lub 2x2GB Kingstonów na Elpidach

GPU - jakiś 9600GT

HDD - Samsung F1 320GB

Dźwiękówka - integra tragiczna nie jest, a jak bardzo chcesz, to poszukaj używanego Audigy 2 ZS.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie tylko z procka można zjechać - powiedzmy E2160 lub E2180. Za bardzo nie ma już z czego zchodzić. Chyba żę Grafikę jeszcze na 8600GT, ale ona ma wydajnopść równą 1/2 9600GT, a jakoś zdecydowanie tańsza nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC22G6400LLK

Chieftec GPS-450AA-101A 450W 120mm

Procesor Intel Core 2 Duo E4700 2,6GHz 2MB BOX

Płyta Abit I-45C mATX VGA

Karta GeForce 8800GT ASUS 512MB EN8800GT/G/HTDP/512/A

Dysk Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB ST3250410AS

 

A coś takiego? to 1550 zł + reszta na obudowe i peryferia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź albo e7200 albo jakiegoś używanego e6xxx z allegro.Płyta główna Gigabyte G33,tu innej opcji raczej nie widzę.2x1gb Kingston na Elpidzie wystarczy do oc.Grafa 9600gt albo 8800gt jak kasy straczy.Oczywiście pasywka jak kolega wyżej napisał.Przy takiej budzie,możesz mieć lekki problem z założeniem większego chłodzenia.Pasuje na pewno Thermalright SI-128 SE.Jaki zasilacz będziesz montował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wlasnie skladam takiego kompa ;) Moge Ci napisać co ja bede miał u siebie w kompie - może pomoże ;)

 

 

procesor - moze byc c2d bo nie wykluczam podkręcenia - ja kupilem E8200

 

ram - 2 gb starczy - tu wlasnie mam problem bo nie wiem jeszcze co wybrac :/

 

mobo - mATX (zaraz dojdziemy do tego dlaczego matx) - polecam Asus P5E-VM SE lub Asus P5E-VM HDMI - ponoć najlepsze płytki na mATX - bardzo dobre recenzje zbiera we wszystkich zagranicznych serwisach - ponoć jedne z lepszych płyt do podkręcania i ogolnie ;]

 

karta graf - hm przystosowana do nizszych rozdzielczosci raczej (1280x800), ale chcialbym zeby np AC poszło na full detalach x) - ja mysle nad 8800gts 512mb ale jezeli masz mniejszy budżet to 9600 albo 3870 bym brał ;) - tylko sprawdź czy Ci sie w tej budzie mieszcza wieksze karty graficzne!

 

dysk - hmm raczej cos wiekszego - 320 gb - ja juz mam wiec nie kupuje ;)

 

karta dzwiekowa - nie wiem, czy zintegrowana to nie jest jakas kicha i moze warto zaopatrzyc sie w cos na PCI? ale taniego - uważam ze starcza ta zintegrowana - chyba ze jestes bardzo wyczulonym melomanem... ;)

 

a zasilacz cooler master M520 - bo wedlug mnie do małej budy ważne jest żeby były odpinane kable - zaoszczedzone miejsce ;)

 

Mam nadzieje że Ci pomogłem w wyborze ;)

Edytowane przez ZnicZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Co do karty dźwiękowej, meloman, nie meloman, ale różnice słyszeć, nawet jak ma się słaby słuch. Podłącz głośniki 2.1 (może być nawet 5.1 albo 7.1, ale żeby był subek nie ;D) i daj na maxa... w zintegorwanej (nie ma wyjątków, nawet te nowe) bas charczy, a z tweeterów wydobywa się kiłowy dźwięk, a nawet z SB 2 jest zawalisty dźwięk, a karta warta 60 dyszek nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Pomyliło mi się, ja naprzykład gdy podłączam do integry to jak jest głośno to charczą, a jak do dźwiękówki normalnej na PCI to jest ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...