Skocz do zawartości
draak

Miejski Kompakt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

moją wybranka serca szuka dla siebie 4 kółek. Mieszkamy obecnie w Krakowie, gdzie ruch jest, jak to w dużej aglomeracji, spory, więc wybór rozmiaru auta (od wypadów poza miasto będzie mój mondziak) raczej jasny- kompakt. Sprawa zakupu nie jest jednak tak prosta, jakby się wydawało, bo kobitka chce jeździć czymś niecodziennym, o lekko sportowym zacięciu.

 

Budżet- 70.000PLN brutto, dopuszczam też 1-1,5 roczne auta używane, z przebiegiem max. do 20.000km.

 

Po kilku godzinach przeczesywania internetu i stosów prasy moto. w oko wpadła mi 1ka BMW i... tyle. Co innego ciekawego widzicie w tej cenie, przy powyższych założeniach (eliminując wszelkie aurisy, focusy i inne miejskie kompakty, które, choć bardzo poprawne, to nie są zdecydowanie czymś niestandardowym)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy fiat 500? Ewentualnie smart.. ale to brzydkie strasznie jest... gdzies na necie jest filmik smarta z silnikiem od hayabusy... bym powiedzial ze "lekkie" zaciecie sportowe to ma ;)

 

EDIT:

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie ;) bym prosił o niesugerowanie smarta z silnikiem od hayabusy (to nie auto dla teściowej :D). 3D ceed faktycznie jest niecodziennym widokiem, ale marka w żadnym wypadku mnie nie przekonuje.

 

Myślę jeszcze nad Mini, 500'tka nam się w dwójkę zwyczajnie nie podoba.

 

Wybór jednak będzie trzeba ograniczyć do aut od brokerów, max. 2letnie. To ma być stylowe wozidło odpowiednio zmotoryzowane, a takich nowych w tej cenie nie widzę.

 

@Jawor, z jakim silnikiem była ta 1'ka? Martwi mnie trochę, że w tym budżecie nie znajduję lepiej doposażonych modeli innych niż 116i. Wchodzi w grę też A3, ale Sportback, który wg mnie wygląda zdecydowanie lepiej.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500ka ma malutką wadę - jak na małe, miejskie auto pali strasznie dużo. Radzę poczytać testy. Podobnie z 1er od BMW - waga + przeniesienie napędu. Może nowy Civic? Jest dość oryginalny, chociaż już kilka sztuk jeździ nawet po mniejszych miastach...

 

Yaris/Astra III/Punto/Bravo/Brera?

 

Jeśli jednak spalanie nie jest aż tak ważne, to zdecydowanie 1er BMW będzie naj. Powód chociażby taki:

Ranking awaryjności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swift ma h wnętrze ;]

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2839255

 

5x ncap, 130hp, ekstra wnętrze, w 3d się siedzi lepiej niż np w passacie

starczy jescze na turbo jak zbyt wolno :D

ew. to samo z dieslem ~40k pln i @ większe tubo i większe kółka i @ TS pack

 

ew. to - dla kobiety ekstra - http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4919079

 

74k za nowe z 2.0 dizelkiem,, wyglada lepiej niż na foto, imo premium robi wrażenie 2x droższego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rady, faktycznie mam teraz więcej samochodów do wyboru!

 

Raport Dekry czytałem- szczególnie po przygodach z 530d, który był od nowości w naszej rodzinie, a sypała się niemiłosiernie- ostrożnie podchodzę do nowych BMW.

 

A3 od Benito w cenie świetnej, choć przyznaję, że lepszej połówce w oko najbardziej wpadła biała A3 Sportback z szklanym, czarnym dachem (popieram tą decyzję :) ).

 

C30 wg mnie świetna ale Jej zupełnie nie odpowiada wnętrze każdego nowego Volvo.

 

Yaris TS fajny, pewnie 4* w NCAP, ale wydaje mi się, że to już za małe auto, bym ja był spokojny, gdy Ona będzie nim jeździć (różnic mas w potencjalnym zderzeniu się nie "przeskoczy").

 

Jutro po pracy postaramy się objechać salony Audi i BMW. A równolegle będę szukał Mini Cooper'a, który też max.2letni w tej cenie powinien być do kupienia.

 

edit

 

Pół żartem odnośnie Mini- proszę bardzo jaka okazja, a w opisie nawet czytamy, że "auto zadbane" http://allegro.pl/show_item.php?item=352171714 :lol:

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne małe stylowe wozidło z mocnym silnikiem:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4218373 - proszę bardzo, myślę, że była by zadowolona z mini coopera S.

 

po przeczytaniu Twojego ostatniego posta widzę, że też wpadłeś na ten pomysł :P

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne małe stylowe wozidło z mocnym silnikiem:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4218373 - proszę bardzo, myślę, że była by zadowolona z mini coopera S.

 

po przeczytaniu Twojego ostatniego posta widzę, że też wpadłeś na ten pomysł :P

+1 na Coopera - sliczne sa i ponoc wystarczy sie nim przejechac zeby sie zakochac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może Alfa Romeo? Z tym, że musisz liczyć się z zalewaniem lepszego oleju( w 156 ojca jest zmielony wałek wydechowy w 1.8 t.s. od złego oleju) i komentarzami typu: "Po co kupiłeś ten włoski shit? mogłeś kupić golfa" ;) np.:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3439985

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1902535

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5021126

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4889987

Auta stylowe i uikalne, szczególnie gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 na Coopera - sliczne sa i ponoc wystarczy sie nim przejechac zeby sie zakochac ...

Na szczęście to nie prawda. Kolega ma Cooper'a S, poza dobrym przyspieszeniem i fajnym prowadzeniem (nisko osadzony fotel i stosunkowo twarde zawieszenie), to jakoś nie robi takiego wrażenia wcale. Mówi się o nim, że to samochód dla kobiet- dziwi mnie to, bo nie ma tam wielu schowków ;)

 

Co do proponowanego Yarisa. Do kompaktów, to on raczej nie należy. Poruszam się tym na codzień, w mieście rzeczywiście zwinne, ale w trasie >130kmph ciężko się czuć pewnie przy jego masie. No i dochodzi bardzo słaba klimatyzacja. 

 

Co do moich propozycji, to: jakiś bordowy/czarny Civic Type-S, lub tak jak wcześniej było pisane A3 Sportback ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idąc bardziej w kierunku "o (...) sportowym zacięciu"

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4577908 :rolleyes:

 

juz tak bardziej na powaznie, moze Mazda 3, bardzo fajne i ciekawe autko w tej cenie spokojnie mozna wyrwac nowke

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3802774

 

a moze nowy VW eos z 2.0TDi, przyznam ze takie auto doslownie 2 razy widzialem na oczy ;)

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4676206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynka fajna ;) szczegolnie dla kobiety chociaz ostatnio wiecej ich widze w 3-kach, znakomicie sie prowadzi niecodzienne auto jedyny maly kompakt z napedem na tyl.

 

Z mojej strony proponuje zobaczyc jakiegos uzywanego Seata Leona moze FR 2.0 200km + najlepiej z dsg, jezeli chce sportowo + troche komfortu od dsg to nie ma lepszego polaczenia. jezeli nie potrzebuje 200 kucy warto rozejrzec sie nad dislem bedzie oszczednie. do tego biały lub zolty kolor i juz nie jest to napewno przecietne wozidelko, jak dobrze sei rozejrzysz to sa takie do wyrwania w okolicach 70k wedlug mnie bardzo dobry wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do leona, imo nie jest to "niecodzienne" auto, kobiete raczej bedzie interesowac wyglad niz to co ma pod maska, tak samo jak z komputerami, komorkami czy masa innego sprzetu, ostatnio bylem z kolezanka kupowac mp3 to stwierdzila ze bierze ta bo jest ladna, co z tego ze w tej samej cenie mogla kupic duzo fajniejszy i lepszy sprzet :) IMO z tych wszystkich autek a3-jka moze najbardziej sie przypodobac chociaz sa gusta i gusciki, bedac w salonie audi ze znajama byla zafascynowana wlasnie a3-jka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mazda RX-8, nissan 350z albo 200konny leon FR to są miejskie kompakty dla kobiety :blink: wg mnie chyba nie bardzo hehe.

kompakty to samochody pokroju civica, corroli, focusa (ale raczej 3 drzwiowego wo inne już trochę sporawe jak na kompakt) golf, czy a3, mazda3, astra, megane czy pug307 albo i ww. mini copper...

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dziwo musze powiedziec ze sam mam francuza i za duzo w warszatatach on nie stal.. chodz najwyzszej klasy to on nie jest ;) Kupiony w salonie w 2003.. przebieg ponad 110tys km... eksploatowany w 93% w miescie... oprocz standardowych napraw zawieszenia jak na nasze polskie drogi to nie mozna narzekac... aha.. tylko ceny czesci sa nie przyjemne... oryginalnych jak i zamiennikow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za dziwny zbieg okoliczności ! zrobiłem meganą II już trochę tyś kilometrów i jakoś się ten "padaczny całyczaswserwisachstojący francuz" jeszcze nie zepsuł w dodatku mam jeden z najbardziej awaryjnych silników na świecie (takie zdanie też słyszałem) bo 1.9dci, nie ma to jak wierzyć w niezawodność niemieckiej technologii, zwłaszcza jak jeździ się golfem II i z innymi markami bliższej styczności się nie miało a tylko zesłyszało się opinie od Pana Kazia mechanika-taksówkarza co jeździ audi 80 i będzie nim jeździł do końca życia bo "wszytko co nowe a zwłaszcza na F jest do [gluteus maximus] zwłaszcza włoskie bo oni to robią samochody z makaronu...". Teraz już nie ma reguły wszystko się psuje (patrz silniki 2.0tdi? patrz niezawodność jakiegoś tam wana od vw który okupuje jedno z ostatnich miejsc w tabeli testów długodystansowych przeprowadzanych przez Auto Świat, patrz na wynik bmw x3 w raporcie niezawodności dekra, patrz zawieszenie w vw passacie b5, można tak wymieniać i wymieniać). Części do każdego w miarę dobrze wyposażonego samochodu nie kosztują groszy, a to, że się zawieszenie sypie na naszych pięknych polskich "drogach" jest raczej normalną sprawą... ale myślę, że autor dysponując kwotą 70tyś zł jest tego świadom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach przeczesywania internetu i stosów prasy moto. w oko wpadła mi 1ka BMW i... tyle. Co innego ciekawego widzicie w tej cenie, przy powyższych założeniach (eliminując wszelkie aurisy, focusy i inne miejskie kompakty, które, choć bardzo poprawne, to nie są zdecydowanie czymś niestandardowym)?

Wybrałeś w sumie niedawno narodzoną klasę kompakt premium, która dopiero się rozwija i nie ma jeszcze zbyt wielkiego wyboru - po prostu. Jeżeli to ma fajniej wyglądać, to też myślałbym o BMW 1 albo mini. Z drugiej strony, jeżeli główna funkcjonalność ma polegać na jeżdżeniu po mieście w 1-2 osoby + mały bagaż, to faktycznie RX-8 nie jest takim nieracjonalnym wyborem... i w BMW i Maździe tylnia kanapa jest raczej symboliczna i na krótkie dystanse - do betki wygodniej się wsiada, ale w maździe fajniej się siedzi (za to z wsiadaniem w wąskiej spódnicy może być problem ;]) . Rosnąca popularność RX-8 wynika min. z tego, że ludzie nie do końca traktują ją jako wyłącznie coupe, a właśnie taki trochę mniej wygodny premium compact.

W Gdańsku na Matarni, jak wpadam coś zeżreć do Ikei stosunkowo częs

to spotykam gościa, który RX-8 jeździ z żoną i dwójką dzieci na zakupy (czy raczej laskę z mężem, bo to ją częściej widzę na mieście w tym aucie). Moim zdaniem trudno o bardziej wyróżniające się i funkcjona

lne zarazem wozidło niż RX-8, zwłaszcza w tej cenie. Bo o ile bmw na parkingu przegapić można, to RX-8 przeoczyć się nie da. Tyle, że jeśli chodzi o koszty serwisowania, to mazdę ciężko prze

bić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz ktos pisal, Mazda 3 jesst ciekawa i dosc malo popularna u nas. Sa ladne mocne wersje benzynowe dla chcacych troche wiecej wrazen (w USA jest np. 2.3l benzyna, ladnie smiga ;))

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie dzięki za odzew (w większości trafiony, oprócz dywagacji o autach na "F")! :)

 

Dziś poświęciłem pół dnia urlopu na zwiedzenie salonów BMW i Audi (plus używany Mini Cooper od brokera). Po jednej jeździe testowej (w Audi nie byli w stanie zorganizować tego na poczekaniu, wstyd) serią 1 i ja i narzeczona zakochaliśmy się w tym autku. Wybór padnie na roczną 118d, która przekracza budżet, ale dalej obracamy się w rozsądnej kwocie. Zdecydowaliśmy się na diesla, bo po 1. w głowie już planuję wizytę u Masters'a, a po 2. dla mnie nowoczesne diesle dają masę frajdy z jazdy. Będzie to 2. auto w "rodzinie", więc względy ekonomiczne nie grały tu roli ;)

 

Temat można zamknąć, gdy już auto zagości u nas to pewnie cyknę kilka fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...