Skocz do zawartości
kruszek74

Komputer Nie Reaguje Na Power'a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Złożyłem ostatnio komputer lecz gdy wcisnąłem przycisk power i NIC się nie dzieje. Nie ma żadnego pykania, migotania, żaden wiatraczek się nie kreci, nic nie śmierdzi, nic nie jest wybrzuszone/pęknięte wylane. Próbowałem uruchomić komputer tylko z podłączonym procesorem ale i w tym wypadku wszystko było martwe. Jedynie jak próbowałem manualnie włączyć komputer to słychać było cichutkie pstryk na płycie i nic się nie działo. Ja obwiniam płytę główną bo nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Gigabyte ga-p35-ds3l

Intel c2d 4600

Galaxy 8800gt

Kingston 2x1GB 800 MHz

Seagate 160 GB

Chiftec 450W

zasilacz był testowany na innym komputerze i działał poprawnie

 

Przepraszam także za zakładanie tematu mimo że były podobne lecz żaden nie dawał jakiej kolwiek odpowiedzi albo wszystko było zwalane na zasilacz.

Edytowane przez kruch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem trochę przy tych kabelkach i jedynie udało mi się wymusić ledwie słyszalny klik (lecz nie zawsze !) kiedy włączam power ale oczywiście dalej nic się nie dzieje. Co do śrubokręta to też słychać cichutkie klik.

 

Jeżeli miałbym płytę oddać do reklamacji to nie usłyszę typowego "ale" od pani sprzedawczyni ?

Edytowane przez kruch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym płytę oddać do reklamacji to nie usłyszę typowego "ale" od pani sprzedawczyni ?

Nie sądzę żeby robili problemy skoro płyta jest uszkodzona. Jakiś czas temu kolega borykał się z podobnym problemem. Po włączeniu słychać było dziwne pyknięcie, wiatraczki nie kręciły, ogólnie rzecz biorąc nic się nie działo. Zaniósł sprzęt do serwisu i okazało się, że mobo była dupnięta, wymienili na nową i wszystko chodzi. Good luck :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wyeliminować zasilacz - tzn jego wadliwość.

Odepnij wszystkie połączenia zasilania i we wtyczce 20/24 pin od płyty głównej i zewrzyj jakimś kabelkiem (izolowanym coby krzywdy sobie nie zrobić) przewód zielony z masą (czarnym). Jeśli wiatraczek w zasilaczu się odpali to znaczy, że nie jego wina. Może wydawać też piski przy tym.

 

Próbowałem tego z 3 zasilaczami, żadnemu nic się nie stało. Nie obiecuję jednak, że u Ciebie się nic nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

A zobaczy, czy karta działa, bo mi ostatnio karta zwarcie robiła, wyjmij kartę, jeżeli wszystko odpali... to karta rausz do serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc coś mi się udało albowiem procesor i wszystko (ram + procek + zasilacz) zadziałały i chodzą normalnie ALE ! no niestety płyta główna została wyjęta z obudowy i na biurko wyłożona nie wiem czemu nie chce działać w obudowie. Jakieś propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

A więc coś mi się udało albowiem procesor i wszystko (ram + procek + zasilacz) zadziałały i chodzą normalnie ALE ! no niestety płyta główna została wyjęta z obudowy i na biurko wyłożona nie wiem czemu nie chce działać w obudowie. Jakieś propozycje ?

Ja już wiem OCB, pewnie twoja płyta główna jest czuła na naprężenia... musisz pokombinować, i tak mocno jej nie przykręcać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wyeliminować zasilacz - tzn jego wadliwość.

Odepnij wszystkie połączenia zasilania i we wtyczce 20/24 pin od płyty głównej i zewrzyj jakimś kabelkiem (izolowanym coby krzywdy sobie nie zrobić) przewód zielony z masą (czarnym). Jeśli wiatraczek w zasilaczu się odpali to znaczy, że nie jego wina. Może wydawać też piski przy tym.

 

Próbowałem tego z 3 zasilaczami, żadnemu nic się nie stało. Nie obiecuję jednak, że u Ciebie się nic nie stanie.

Co prawda autor tematu juz rozwiazal swoj problem, ale pozwole sobie wtracic uwage: podana wyzej metoda nie zawsze oznacza brak winy zasilacza. Mialem taka sytuacje z Chiefteciem swego czasu - komp nie wstawal, ale zasilacz odpalal "na drucik". Okazalo sie, ze polecial jakis przekaznik w zasilaczu i sygnal z plyty byl niewystarczajacy, zeby go "obudzic".

 

EDIT: i druga uwaga - cos trzeba do tej zasilki zostawic podlaczone, chocby DVD. Zasilacze impulsowe bardzo nie lubia pracy bez obciazenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...