Skocz do zawartości
jogur

Problem Z Ramem

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam pewien problem. Niedawno zacząłem kręcić mojego kompa i znalazłem pewien bubel. Ramy pracują z częstotliwością 667mhz, chociaż były kupione jako 800, a płyta wg informacji na necie takie obsługuje. Nie wiem co mam zrobić - po przestawieniu w biosie z auto na 800 komp nie startuje, dopiero po ręcznym na 667. I tutaj moje pytanie: co mam zrobić?

 

Asus P5B-V

E4600 (2,4ghz) podkręcony do 3,0ghz - 250*12 - jakiś związek?

2*2gb kingston

 

Jeśli już zakladam temat to mam jeszcze jedno pytanie ;] Procesor nie jest stabilny na więcej niz 3.0ghz, chociaż temperatura rrdzenia wynosi w pełnej pracy 33 stopnie... czemu?

Edytowane przez jogur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie faktycznie są te pamięci? 666 czy 800MHz? Sprawdź na naklejce.

2. Jeśli 666MHz to przy ustawieniu w biosie "auto" będą działały na 666MHz a jeśli ustawisz 800MHz to mogą one nie być w stanie pracować z taką częstotliwością- być może będziesz musiał podnieść napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

na pudełku są oznaczone jako 800, więc chyba powinny tak pracować bez zmiany napięcia

Ale dla upewnienia się, zmień napięcie o 0.1 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiększyłem napięcie o 0.1 - zastartowało ;] Jednak w CPU-Z, DRAM Frequency wzrosło z 333mhz do 490... czy to nie jest czasem niebezpieczne? Prosze o szybką odpowiedź ^^

 

edit: memtest w pierwszych 5% wykrył 9 błędów... co robić?

Edytowane przez jogur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokladnie co to za pamieci :mad:

 

Wiemy juz ze 800, jaki producent, model, jakie timingi i napiecie zalecane dla 800.

 

Domyslne napiecie na ddr2 to 1.8V, a przy niektorych 800 4-4-4-12 jest wymganae nawet 2,3V, wiec twoje podniesienie o 0,1V mozna do smieci wyrzucic.

 

A cpu-z tez pokazuje prawidlowo 400MHz rzeczywiste jest rowne 800MHz efektywne.

 

Pozcytaj na poczatek moze co to jest ram, jak dziala, etc...

 

A na pytanie "Co robić?", jest jedna sensowna odpowiedz: "Powiesić się" :damage_wall:

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiększyłem napięcie o 0.1 - zastartowało ;] Jednak w CPU-Z, DRAM Frequency wzrosło z 333mhz do 490...

490 to nie jest literówka, czyli efektywne to 980? (moge zarzucić screenem)

 

Jak pisałem we wstępie te pamięci to Kingston 2*2Gb, nazwa producenta KVR800D2N5K2/4G, powinny chodzić na 1,8V

 

Timingi 5-6-6-18 w nich niczego nie zmieniałem.

 

 

...aż tak się tym nie przejąłem żeby od razu wieszać <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to juz wiadomo, cos za bardzo skoczylo Ci to takowanie. Ustaw tak by bylo 400 (800) domyslne timingi i 1.8V~1.9V. Jesli na takich ustawieniach w porgramach Memtest86+, GoldMemory, Orthos, SuperPI (zawsze kilkoma sprawdzic dla potwierdzenia) beda sypaly sie bledy, to nic nie wyczarujesz. Wbrew pozorom ram, nie potrafiacy pracowac na deklarowanych ustawieniach zdaza sie dosc czesto. A wtedy to na gware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...