Skocz do zawartości
SZHRANC

7900gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem mianowicie na moim configu z sigu 7900gt z V-modem wykrecona na 400@650/1300@1600 osiaga w 3dmark 2005 ~11000 pkt. sprzedalem ja kumplowi i u kumpla o zgrozo osiaga 3200pkt. Kumpel ma intela 4 3.0Ghz co powinno wynik obnizyc o max 1000/2000 pkt czyli powinien oscylowac w granicach 9000 dlatego te 3200 strasznie mnie dziwi. Probowalem roznych sterow, wina zasilacza raczej tez to nie jest 480W i 25A na lini 12V. systemy te same czyli xp pro sp2. Co moze byc przyczyna tak drastycznego spadku wydajnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

murah - jasne

Yogi - skoro 6600gt osiaga normalny wynik pci-e musi byc ustawione prawidlowo btw. on ma takiego skromnego biosa, ze nawet nie ma w nim ustawien pci-e ze sterami do moboi jeszcze pokombinuje - nie wgrywalem najnowszych tylko te z plytki, wiec wgram najnowsze a noz moze to bedzie to. choc watpie

loRdRumek - slabszy config byl juz omowiony wystarczajaco, nie moze on miec tak znaczacego wplywu

Edytowane przez SZHRANC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty podkręcałeś w Bios, czy Riva Tuner, bo jeżeli w Rivie, to wszystko musisz od nowa powtórzyć.

nawet jak nie krecona karta to wynik jest duzo za niski, wiec to nie

 

SZHRANC

sprawdz jeszcze 3dm03 i 06, moze cos dziwnego sie dzieje tylko z wersja 05...

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stery do NB najnowsze. mark 2003 pokazuje 10847pkt u mnie bylo 23000. w grach narazie nie sprawdzalem, skoro wszystkie marki podaja tak drastyczny spadek wydajnosci, gier nie ma sensu sprawdzac

Edytowane przez SZHRANC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pci-e ustawione poprawnie link width x16. uruchomilem gre Lineage 2 i na 7900gt jest mniej wiecej tyle samo klatek co na 6600gt a powinno byc przynajmniej 100% wiecej :damage_wall: OCB? teraz karte sprawdze u siebie na kompie, moze od V-moda cos sie jej stalo ze nie domaga kto wie - zaraz go zdejme. A moze od lezenia na polce stracila 3-krotnie na wydajnosci :blink:

Edytowane przez SZHRANC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak uruchomil CPU-Z i sprawdzil na zakladce Mainboard w jakim trybie chodzi PCI-E... to, ze np. tryb 4x byl bez wplywu na 6600GT o niczym nie swiadczy, bo to sa jednak troche inne karty ;)

Dopóki tekstury mieszczą sie w całości w pamięci karty, to przepustowość PCI-Ex nie ma niemal znaczenia:

http://www.tomshardware.com/reviews/pci-ex...2-0,1915-9.html

A GF7900 napewno ma conajmniej 256MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Wychodzi na to, że płyta główna gryzie się z kartą i tyle. Procek tak naprawdę w 3DMarku nie odgrywa wielkiej roli (no oczywiście zależy w jakich animacjach, bo jak proc generuje obraz, to wtedy potrzebny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że płyta główna gryzie się z kartą i tyle. Procek tak naprawdę w 3DMarku nie odgrywa wielkiej roli (no oczywiście zależy w jakich animacjach, bo jak proc generuje obraz, to wtedy potrzebny).

Hahaha, skąd takie info masz? Po testuj sobie 3dmarka 2005 i 2006 na podkręconym i niepodkręconym procku (reszta taka sama) i zobaczysz, że wynik potrafi się wahać nawet o 3-5k ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Ja na P4 i 7600GS po oc karty osiągam 7120 punktów. Aż tak to ten procek nie mógł ograniczyć tej karty. Ja bym jeszcze sprawdził na innym zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten P4 nie jest w stanie wykorzystac mocy tej karty. Pamietam kiedys test gf 7800gtx w pc world komuter, gdzie karta ta byla testowana na pentium 4, a dopiero potem na athlon fx różnica byla kolosalna w niektorych momentach komp z p4 byl o polowe wolniejszy. Ten procek + jakas kiepska plyta glowna = przyczyna niskich wyników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten P4 nie jest w stanie wykorzystac mocy tej karty. Pamietam kiedys test gf 7800gtx w pc world komuter, gdzie karta ta byla testowana na pentium 4, a dopiero potem na athlon fx różnica byla kolosalna w niektorych momentach komp z p4 byl o polowe wolniejszy. Ten procek + jakas kiepska plyta glowna = przyczyna niskich wyników.

Popieram słowa Sens'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram słowa Sens'a.

I nabijasz bezsensownego posta o.O. Niech kumpel pożyczy jakiś procek np. e2160 (jeżeli ma skąd) i wtedy przetestujcie, czy to faktycznie P4 ogranicza ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili, moge sie z Wami zgodzic Panowie :razz: To, ze proc strasznie ogranicza wiadomo. Jednak cos jescze jest nie tak i to mnie nurtuje. Wrzuce jeszcze inne ramy, zasilacz - bo niestety wiekszego pola manewru na obczyznie nie mam. Ale to dopiero za tydzien/2. Dziekuje wszystkim za konstruktywne wypowiedzi :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...