Skocz do zawartości
KolbaS

Zestawik Do Oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Procek: AMD Athlon 64 X2 4200+ 160 zł

Płytka: Asus M2-Crosshair 465 zł

Grafika: PowerColor Radeon X1950Pro 379 zł

RAM: OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Reaper 160 zł

HDD: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II 260 zł

Zasiłka: Chieftec 500W 185 zł

Napęd: NEC AD-7191A LightScribe (black) 99 zł

 

Razem: 1708 zł

 

Taki zestawik do oceny :) Pewnie będą się tutaj wypowiadać zwolennicy intela i amd dlatego od razu uprzedzam że jednak procek musi być AMD :) w dodatku gdyby coś komuś nie pasowało i napisze że np. "zestaw do bani" to chciałbym aby wyjaśnił dlaczego gdyż będzie to dla cenna wiedza :D po za tym jestem nowy i w dodatku "zielony"

 

aa jeszcze jedno to nie będzie zestaw do O/C ani żadnych modyfikacji ( jak na razie.. może kiedyś ) to ma być PC który będzie płynnie chodził w grach przy filmach i jakiejś zabawie grafiką :) ( np. gimp lub photoshop )

 

Pozdro i dzięki za opinie :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne że lepszy Intel :P. Po prostu za te pieniądze Intel ma dużo więcej do zaoferowania.

 

Procek Pentium E2180 + jakiś cooler

Mobo: Abit IP35 / Foxconn P356A-S / DFI BloodIron - wszystkie za mniej niż 350zł i równie dobre albo i lepsze od tego Asusa

Grafika - za tyle kupujesz 2x wydajniejszego Gainwarda lub Galaxy GF9600GT

RAM - może zostać, ew za 220zł można kupić 2x2GB Kingstonów na Elpidach

HDD: może być

Zasilacz- raczej coś ciut słabszego, a cichszego. Może Corsair CMPSU-450VXEU

Nagrywarka: Pioneer DVR-215BK

 

Dlaczego nie podkręcaniu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Zaraz ci powiedzą, że do gier to tylko Intel.. Ale ja tak nie uważam, myślę, że na AMD także można pograć w nowe gierki przez kilka lat.. (oczywiście po roku, lub 2 wiosnach, trzeba zrobić O/C).

 

No i teraz tak...

 

 

Procek: AMD Athlon 64 X2 4200+ 160 zł (wszystko jak najbardziej wporządku, jeżeli O/C narazie nie będzie, kup Scythe Ninja, albo Mugena i nie zakładaj wiatraczka, będzie cisza, a proc będzie wmiarę chłodny)

Płytka: Asus M2-Crosshair 465 zł (tutaj polemizował bym, wolał bym DFI Infinity NF Ultra II-M2 rev. A)

Grafika: PowerColor Radeon X1950Pro 379 zł (tutaj ok)

RAM: OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Reaper 160 zł ok

HDD: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II 260 zł ok

Zasiłka: Chieftec 500W 185 zł

Napęd: NEC AD-7191A LightScribe (black) 99 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika: PowerColor Radeon X1950Pro 379 zł (tutaj ok)

 

Jak masz tak doradzać koledze to sie proszę nie wypowiadaj. Karta na obecne czasy jest warta max 250zł.

 

A w tej cenie to 9600gt http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/291292

Płyta: Asus M3A-H/HDMI (AMD780G) 280zł

Chłodzenie na razie wystarczy ci BOX, jest ciche i bez OC wystarczy, a jak już koniecznie chcesz zmienić to za 80zł jest Pentagram Karakorum, który wydajnościowo jest taki sam jak Mugen, a kosztuje połowe jego ceny

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie podkręcaniu??

Na razie jestem świezy w temacie O/C i wole nie podkręcać nowego sprzętu z moimi lewymi rękoma :D ale będę się uczył podkręcania na czymś starszym na czym mi już nie zależy dlatego napisałem że jak na razie nie będzie podkręcany :D po porostu muszę się na czymś nauczyć :D

 

Zaraz ci powiedzą, że do gier to tylko Intel.. Ale ja tak nie uważam, myślę, że na AMD także można pograć w nowe gierki przez kilka lat.. (oczywiście po roku, lub 2 wiosnach, trzeba zrobić O/C).

 

No i teraz tak...

 

 

Procek: AMD Athlon 64 X2 4200+ 160 zł (wszystko jak najbardziej wporządku, jeżeli O/C narazie nie będzie, kup Scythe Ninja, albo Mugena i nie zakładaj wiatraczka, będzie cisza, a proc będzie wmiarę chłodny)

Płytka: Asus M2-Crosshair 465 zł (tutaj polemizował bym, wolał bym DFI Infinity NF Ultra II-M2 rev. A)

Grafika: PowerColor Radeon X1950Pro 379 zł (tutaj ok)

RAM: OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Reaper 160 zł ok

HDD: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II 260 zł ok

Zasiłka: Chieftec 500W 185 zł

Napęd: NEC AD-7191A LightScribe (black) 99 zł

o i takie odpowiedzi uwielbiam :D prosto, normalnie i zrozumiale :D a co do płytki miałem ją kupić ale tam gdzie chce kupić te części już jej nie ma :( a zakup gdzie indziej jakoś mi nie leży :P

 

Grafika: PowerColor Radeon X1950Pro 379 zł (tutaj ok)

 

Jak masz tak doradzać koledze to sie proszę nie wypowiadaj. Karta na obecne czasy jest warta max 250zł.

 

A w tej cenie to 9600gt http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/291292

a jakiś odpowiednik z rodziny ATI jest ? :D bo moje doświadczenia z grafikami GeForce są nie miłe ( oprócz 8600gt )

 

a czy te chłodzenia że tak powiem "wiatraczkowe" na kartach nie są głośne ?

Edytowane przez KolbaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

No to spoko, ten mobas też styknie... Ale tak jak pisał ten typek, można by zainwestować w inną kartę - np. jakiegoś Radeona HD3850 256 MB (chyba, że masz więcj pieniędzy, to na HD3870)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłe, niemiłe - raz się bierze AMD+Radosława, a raz Intela z Geforcem, wszystko zależy od wydajności i zarazem opłacalności przy danym przedziale cenowym.

 

Z płyty może Abit ? http://egielda.com.pl/?str=art&id=1700-19

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te 379 na grafe jest radek hd3850, oczywiście możesz zaoszczędzić na płycie, będziesz miał wtedy ponad 100zł więcej, więc możesz brać 8800gt, no a jak kasy nie styknie to hd3870 - są teraz ponizej 500zł, na allegro chyba po 480 nówki chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Znaczy ogólnie utworzył się taki podział, że do AMD idzie Radek, a do Intela GeForce... Oczywiście są niuanse (pierwszy raz użyłem tego słowa B-) ) ale AMD napewno robi jakieś trikersy, dzięki którym ich procki lepiej współdziałają z Radeonami. I wg. HD3850 w tym przedziale cenowym jest najlepszym rozwiązeniem. ZIELONI GÓRĄ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Lepiej brać sprawdzone przez siebie, niż brać jakiś za przeproszeniem syf. Ja składając kompy zawsze dobieram komponenty tak: AMD + ATI, Intel + GeForce. Poprostu takie przyzwyczajenie... A jak kupujemy coś od Ati to wspieramy AMD :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...