Skocz do zawartości
Zitah

Z Visty Na Xp - Problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosze o pomoc, bo czuje sie bezradny...

 

"Jade" obecnie na Vista business PL SP1, a chcialem sie przesiasc na Xp SP3 PL, wiec wrzucam płytke na tacke restart odpalam --> bootowanie --> pozniej sie kopiuja pliczki i ..... myślenie myślenie i nagle

 

Dołączona grafika

 

 

kurde nie wiem co i jak z tym zrobić... rece opadaja... co zrobic aby usunac Viste i przesiasc sie na starego XP?

 

Pomysly sugestie pytania? Aha zapomniałbym Vista zaisntalowana jest na RAID 0, przy pomocy nLite zmontowalem sterowniki do RAIDu z XPekiem, ale i tak nic nie pomaga... Nie wiem co dalej, rece mi opadaja.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zintegruj sterowniki do płyty (chipsetu) z instalacją Windows - użycie nLite opisane w Sieci.

 

Staralem sie to zrobic i chyba nawet mi sie udalo - niestety nigdy czegos takiego nie robilem, zintegrowalem sterowniki do plyty glownej z tymi co sa defultowo z plytka XP-ka ale problem nadal taki sam pozostal... Byc moze faktycznie te dyskietki pomoga, aczkolwiek na dluzsza mete to nie jest rozwiazanie, bo kto wie czy znajde kiedys jeszcze sasiada z stacja dyskietek...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zintegrowales sterowniki, ale te do Windowsa, a nie do konca o to chodzi ;)

Potrzebujesz sterownika trybu tekstowego, ktory jest wlasnie na owej dyskietce. Mozesz go zintegrowac, sciagajac obraz dyskietki ze strony producenta (ew. programik do jej stworzenia) i korzystajac z programu virtual floppy disk. Tworzysz sobie wirtualny naped dyskietek, formatujesz taka "dyskietke" za pomoca sciagnietego programiku i z niej wlasnie bierzesz sterownik do integracji z nlite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja to potrafie zrobić, może mi ktos z tym pomoc co i jak? A jesli sie da to czy moglby mi ktos przygotowac taka plyte z XP z moimi sterownikami?

 

Oto model mojej płyty głownej: GigaByte P35-DS3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym pomóc? Sciągnąc "Intel ICH9R Driver (Preinstall driver, press F6 during Windows* setup to read from floppy) " ze strony producenta płyty nie potrafisz?

 

Dobra to ja juz mam, ale sprawa odnosnie tej dyskietki, myslalem nad tym aby ktos pomogl mi z zintegrowaniem tych sterownikow z plytka XP, sterowniki ze strony producenta sciagnalem juz... Co mi z tego jak stacji FDD nie mam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://kotuha.com/file/BxFU6-sata.html

 

Fdd nie potrzeba tylko nLite.

 

Tzn mam zintegrowac to z plytka XP SP3 w nLite?

 

Pytanie: Co mam tutaj zaznaczyć?

[imghttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e2b1f570ec68fe23.html[/img]

Edytowane przez Zitah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz to zintegrowac w nlite z plytka instalacyjna.

 

Co do zaznaczania: a zastanow sie, jaki masz mostek na plycie? ;) Odpowiedz w spoilerze, ale najpierw pomysl sam :)

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - " "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz to zintegrowac w nlite z plytka instalacyjna.

 

Co do zaznaczania: a zastanow sie, jaki masz mostek na plycie? ;) Odpowiedz w spoilerze, ale najpierw pomysl sam :)

<div class="spoilbody">

<div class="spoilheader" onMouseDown="java script:if(this.parentNode.getElementsByTagName('div')[1].style.display == 'none')

this.parentNode.getElementsByTagName('div')[1].style.display = 'block'; else this.parentNode.getElementsByTagName('div')[1].style.display = 'none';">» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - " "</div>

<div class="spoilcontent" style="display:none;">Intel ICH9 SATA AHCI Controller (Desktop ICH9R)</div>

 

Ok zrobione zadzialalo i sie zainstalowalo... teraz mam win xp sp3 aczkolwiek odnosze wrazenie ze jakos to szybsze od Visty nie jest, tyle tylko, ze system nie zajmuje mi 7gb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie sytuacji opisanej w tym temacie.

 

Czy problem takowy (tzn.kłopoty z przesiadką z Windows Vista na Windows XP) to rzecz "normalna"?

Da sie jakoś zabezpieczyć przed takowymi niespodziankami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...