Skocz do zawartości
aY227

Zestaw - Do Dyskusji ~2300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor : Intel Core2Duo E8200 - 530 zł

Chłodzenie Procesora : Scythe Mugen - 149zł

Płyta Główna : Asus P5K PRO - 330 zł

RAM : Goodram Pro 2x1GB 1066MHZ - 250 zł

Karta Graficzna : MSI GeForce 9600GT OC 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI - 479zł

Zasilacz: Corsair 450W - 199 zł

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache F1 - 205 zł

Napęd: brak - rok temu wymieniałem na jakieś samsung SH-s182 z LS - bez znaczenie bo i tak korzystam raz na miesiąc

 

Obudowa: Raidmax X-Force - ~200zł

 

2143zł + 200zł

 

Komputer przeznaczony jak najbardziej do gier ( OC )

Zaznaczam że bardzo mocno wypadłem z obiegu i swoją wiedzę uzupełniam dopiero od dwóch dni... ostatecznie moj wybór padł na zestawy Miguela707 z tego forum + zmiany sugerowane opiniami ludzi którzy wg. mnie coś o tym wiedzą :)

Mam jeszcze parę wątpliwości które mam nadzieję pomożecie mi rozwiać... ale po kolei:

 

Procesor: obecnie idealny do podkręcania przy już dużych możliwościach (quady jak wiadomo są jak... lokata) - nie chce AMD - czyli chyba procek ok?

I tutaj mam ważne pytanie: Czy jest sens kupować tańszą wersję OEM?

 

Chłodzenie: racja troszkę przegięte... prawdopodobnie można by użyć czegoś tańszego za ok. 100zł ale przyznam szczerze że powalił mnie wygląd Mugena (tak... będzie przezroczysta obudowa) oraz jego osiągi. Do tego ALUc Pentagrama troche zdziwił mnie (i nie tylko) jako preferowane rozwiązanie w zestawach za tą cene...

 

Płyta główna: Nie znam się na tym i nie zdążyłem jeszcz nadrobić zaległości - także nie wiem czemu ta a nie inna... po prostu zaufałem. Jako alternatywa jest podawana ciut droższa (390zł) Asus P5K-E WIFI-AP - czym to się właściwie różni? Istnieje jeszcze inna alternatywa? (może być ofkoz ciut droższa)

 

Ram: proponowano mi wymianić na - OCZ 2x1GB 1066DDR CL5 5-5-15 REAPER HPC - 225 zł - nie komentuje bo nie wiem :)

 

Karta Graficzna: no i tu mam poważnego zonka... proponowany przez Miguela 9800GTX jest chyba jednak lekko przesadzony... pomyslałem o 8800GT ale pewny człowieczek z IN4 zwrócił moją uwage na jeszcze tańsze MSI GeForce 9600GT OC 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=454&...ctr_str_numer=6

No jak dla mnie wynik absolutnie rewelacyjny... wychodzi że mozna sporo zaoszczędzić i mieć praktycznie identyczne osiągi co przy 8800GT - a 9800GTX wydaje się mieć zbyt dużą cenę do oferowanych możliwości.

Do tego zwrócono mi uwage na jeszcze jedną sprawe... ta karta ma być na około 6-12mcy do czasu wejścia i ustandrayziowania się DX11. Czyli generalnie jestem przekonany do 9600 ale bardzo chętnie wysłucham w tym temacie waszych opinii (byle by się nie zaczynały od: "ludzie którzy Ci doradzają powinni się nie odzywać bo się nie znają")

 

Zasilacz: 1 osoba zaleciła ciut mocniejszy... szczerze mówiąc nie widze potrzeby

 

HDD - można podyskutować... generalnie nie uważam HDD za jakąś super ważną część kompa ponieważ nie mam manii gromadzenia miliona mp3 i kolekcji filmów od Lumiera wprzód ;) Może jest coś szybszego w porównywalnej cenie (liczę się ze zmniejszeniem GB)? Doradzano również zmianę na SEGATE - porównywalna cena większa żywotność

 

Obudowa: właściwie jeszcze nie wiem... generalnie musi mieć 200mm szerokośći, dobrze by było gdyby miała 500mm wysokosci, okienko, chłodzenie no i nie może kosztowac 700zł :) Sorry na czymś TRZEBA zaoszczędzić... dam za nią max 250zł

 

Dobra... styknie jak na pierwszą falę :)

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Prośba... jeżeli podajecie jakeiś zmiany/propozycje to bardzo ładnie proszę o jakiś opis czemu/jak/dlaczego :) Same powypisywane modele nie wiele mi mówią... tak oczywiście można wyszukać w necie ale mam dziwne wrażenie że forum jest właśnie od tego żeby uzyskać również dokładniejsze info od bardziej doświadczonych userów :)

Edytowane przez aY227

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor możesz brać OEM skoro od razu kupujesz chłodzenie. Co do płyty to bierz DFI DK T2, kartę graficzną to galaxy 9600GT lub 8800GT Leadtek ZL / Gigabyte 8800GT rev B. 8800GT jest lepszy od 9600GT. Podałem dwie 88GT żebyś sobie wybrał co taniej możesz znaleźć. Dysk bierz Seagate jedno talerzowy ( zapomniałem oznaczenia :razz: ). Ram GR PRO dobry wybór. Buda może CM RC690 ? :rolleyes: Zasilacz - git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zamiast tego Mugena wystarczy Pentagram Karakorum - mniejszy, lżejszy i również bardzo wydajny. No i połowę tańszy ale to szczegół ;)

 

Mugen jest cichszy jednak... generalnie uważam że cooler to nie jest coś co będę wymieniał co 6mcy więc zaszaleje z Mugenem... te droższe już przy tym konfigu uważał bym za przesade

(no dobra... tak poza tym to strasznie mnie bawi jego rozmiar i to jak będzie się prezentował na mb :> )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE :)

 

Po wielu rozmowach i dyskusjach (nie ukrywam ze nie tylko na tym (dosc niemrawym ;p ) forum) nastąpiły zmiany w konfigu:

 

E8200

Mugen 149 zł

GF9600gt msi

MSI neo3-f ----- tutaj zmiana

Kingmax 1066mhz cl5 2x1gb ----- tutaj

Corsair 450VXEU

Seagate 500gb z końcówką 320AS* ---- i tutaj :)

 

Pytania:

 

Czy nowa polecana płyta spełni oczekiwania? Tańsza od poprzedniej co przyznam martwi mnie troche... no ale wychwalają...

 

To samo z RAMem Kingmax - opinie takie ze to to samo co inne tylko tańsze bo się za marke nie płaci

 

Dysk nadal rozważam... ten ww. ponoć fajnie w rankingach wypada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... jezeli to kogos interesuje to po ogromie lektur na temat sprzetu i zawracaniu d**y całej masie osób zdecydowałem się na poniższy zestaw:

 

Procesor: Intel Core2Duo E8400 - 649zł

Cooler: Scythe Mugen 149 zł + zelman stg1 19zł

Karta Graficzna: MSI GF9600gt - 479zł

Płyta główna: MSI neo3-f - 269zł

RAM: Kingmax 1066mhz cl5 2x1gb - 120zł

Zasilacz: Corsair 450VXEU - 200zł

HDD: Seagate 500gb 320AS - 260zł

Obudowa: Thermaltake Soprano Window Black - 265zł

 

Total z obudową: 2410zł

 

Obudowa:

http://4max.pl/default.asp?g=119&gg=21&produkt=1598

 

Wielkie dzięki wszystkim zaangażowanym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...