Skocz do zawartości
j@kubof

Jakie Mobo Pod Mój Zestaw?

Rekomendowane odpowiedzi

Musze poskładać sobie wydajny komputer do multimediów. Zakładam od razu że multimedia (u mnie) to nie znaczy do grania... Dlatego zobaczyłem co sie opłaca kupić, dlatego biorę Athlona:

 

 

procek AMD Athlon 64 x2 5600+

chłodzenie Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM (dobrę?)

zasiłka Corsair VX450 CMPSU-450VXEU, zasilacz 450W (wiem co to zasilacz i nie chcę ryzykować :P )

pamięć narazie 1gb ddr2 w jednej kości (fundusze), doradźcie dokładniej co jest najlepsze cena/wydajność

mobo i tu mam problem: potrzebuje dobrej płyty, również niedrogiej, a to co wymagam:

zintegrowana karta graficzna - jak sie nie opłaca do doradźcie mi jaką grafike normalnie kupić

zintegrowana dźwiekowa 5.1

zintegrowana sieciowa (nie wifi)

dobra pod podkręcanie mojego procka

najlepiej więcej niż 2 PCI

usb na płycie (pod front panel)

FireWire

ogólnie wydajna, w ogóle nie znam się na chipsetach, mostakach itp...

do 200zł

Edytowane przez j@kubof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej pasuje mi ASUS M3A - , lecz ta płyta nie posiada zintegrowanej grafiki. Jaką najprostszą/tanią karte grafiki polecacie do mojego zestawu?

A co Ci sie takiego podoba w tej plycie, chyba nie ta sekcja zasilania procesora z "przedpotopowymi" cewkami w polaczeniu z normalnymi kondenstorami. Poprzednie propozycje od gigabyte byly o niebo lepsze, no chyba ze zadzialal na Ciebie ten chlyt marketingowy "swietna". Ale wolny wybor.

Plyta z pierwszego linka "przemekbydgoszcz" podal Ci bardzo dobra plyte z wbudowana grafika.

Edytowane przez marecki48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej pasuje mi ASUS M3A - http://allegro.pl/item347845526_asus_m3a_a...m2_gw36_fv.html , lecz ta płyta nie posiada zintegrowanej grafiki. Jaką najprostszą/tanią karte grafiki polecacie do mojego zestawu?

 

jeśli nie do grania, to najlepiej weź cosik na chipsecie 780G (np. ten gigabyte z linka lub ASUS Asus M3A-H). Wydajność (jak na integrę) niezła, do filmów HD się nada :) (niedługo ma wyjść chipset 790GX z lepszą grafą (ciekaw jestem czy coś oprócz taktowania zmienili :D) itd, może nie być już tak atrakcyjny cenowo, ale nadal fortuny kosztować raczej nie będzie...)

Edytowane przez rambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedpotopowe??? to jest z czasow kiedy zyly dinozaury.... ja bym bral ta 1 plyte

Zasugerowałem się złączami PCI i zintegrowaną grafiką w porównaniu do pierwszych :) ...ale dlatego pisze tutaj, aby profesjonaliści powiedzieli mi co jest chwytem i na co zwracać uwagę :P

 

Ta Asus M3A-H/HDMI AMD 780G ma chyba wszystko co potrzebuje i ma trzy złącza PCI. Ale co jest w niej lepszego od GIGABYTE GA-MA78GM-S2H AMD780G AM2 BOX?

 

Czy radzicie mi wydać trzy bańki na samą płytę?

 

A i jeszcze jedno: Jaką pamięć kupić do tej płyty? - jaka częstotliwość...? jedną kość 1gb, z dożywotnią gwarancją lub min 3 lata (kingstona wymieniałem 3 razy, z powodu błędów pamięci, po których takie cuda sie działy, skanowałem gold memory)

 

Ostatnie: Czy ten sprzed będzie dobry pod OC, bo po inwestycji w zasilacz i nieboxowy wiatrak mam zamiar zająć sie tym... ;)

Edytowane przez j@kubof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam bo zależy mi na odpowiedzi...

Jak chcesz kręcić to nie rozumne czemu bierzesz X2. Za mniejsze pieniądze weźniesz E2160 i P31-DS3L. OC na poziomie 3GHz+, posiada 3xPCI, dzwięk 8-kanałowy, FiteWire itd. Brakuje tylko VGA ale za 50zł można dostać jakiegoś GF6600 albo coś ze stajni ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość spec-kom

bez sensu,jak chcesz do "MULTIMEDIÓW" to poco ci taki procek ??

 

kup se Celrona 3ghz albo są teraz te nowe 420 i ci wystarczy jak nie biedziesz grał

a zasilacz kup jakiś za 60zł i tez starczy

jak ie bedziesz pokrecał to styknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sensu,jak chcesz do "MULTIMEDIÓW" to poco ci taki procek ??

 

kup se Celrona 3ghz albo są teraz te nowe 420 i ci wystarczy jak nie biedziesz grał

a zasilacz kup jakiś za 60zł i tez starczy

jak ie bedziesz pokrecał to styknie

Branie procesorów jednordzeniowych przy obecnych cenach kompletnie mija się z celem. Różnica pomiedzy E2160 a jakimś celkiem to może 60zł, zaś w wydajności na def to ogromna przepaść. Zresztą weź u siebie wyłącz jeden rdzeń i spróbuj norlamnie korzystać z kompa z kilkoma programami (torent, poczta, przeglądarka, winamp i jeszcze jakiś photoshop).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zmieniam platformę i stawiam na Intela. Składam komputer dla siebie i za swoje pieniądze dlatego będę się zajmował OC. Dlatego szukam dobrego mobo, które będzie spełniało moje wymagania i będzie dobre (i łatwe) do OC.

 

Zauważyłem również że nie da się kupić płyty z zintegrowaną grafiką i dobrą pod OC, bo te możliwości wykluczają się nawzajem. Dlatego muszę dokupić jakąś grafikę, ale maksymalnieeee tanią!

 

Więc od początku:

procek:

narazie E2160,

chłodzenie

Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM

grafa:

kompletnie jestem zielony! jest coś taniego DOBREGO z hdmi do 100zł?

zasiłka

Corsair VX450 CMPSU-450VXEU

pamięć

2gb do 150zł

mobo

przeszukując fora i tysiące opinie zatrzymałem się nad dwoma:

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/DFI...pelny,id,45790/

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...y,id,48288,s,1/

Edytowane przez j@kubof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Do odtwarzania multimediów (filmy HD) chyba nic lepszego nie kupisz niż ASUS M3A-H/HDMI. (dostępna poniżej 280 zł )

Jeśli chcesz koniecznie zrobić OC CPU (OC i odtwarzanie multimediów to sprzeczność ze względu na hałas) to można kupić do tego

X2 5000+ z odblokowanym mnożnikiem i zintegrowana karta graficzna w tym nie przeszkodzi bo ta płytka potrafi dać na CPU 125W.

Do odtwarzania multimediów to jednak lepiej kupić X2 4850E (ok 232 zł ) OC też można jakieś zrobić (tylko po co)

 

Do odtwarzania multimediów typu filmy HD nie ma nic ciekawego do CPU intela dlatego wpis proponujący E2160 bez karty graficznej

jest kompletnie .pozbawiony sensu i wygląda jak prymitywna (i nielegalna w UE) działalność marketingowa Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem multimedia, bo nie będę grał w najnowsze gry itd. Komputer będę używał do ogądania filmów, oglądania satelity (karta sky star 2), więc nagrywania, odtwarzania, później karta sat HD (a do tego potrzeba mocy), słuchania muzyki, obróbki w photohopie, obróbki video, konwertowania różnych formatów (tu potrzebny wydajny procesor), internetu, gier (nie mam zamiaru ładawać 2k za grafikę i sprzęt żeby sobie pograć w najnowsze tytuły, jak będę grał to nie zależy mi na full detalach za 2k). Więc rozumiecie o co mi chodzi? Acha i OC dla funu no i oczywiście do szybszego działania komputera.

 

Co do hałasu to proszę się nie martwić, komputer wsadzę za okno :D

 

Dlatego w dalszym ciągu proszę o rady i krytyko bo w przyszłym tygodniu zamawiam sprzęt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Skoro ma być konwersja to więcej niż 2 rdzenie się przyda a które CPU to zależy ile planujesz wydać.

Dla zabawy to można integrę podkręcać w ASUS M3A-H/HDMI i do tego jakieś X3 albo X4 bez OC.

Druga możliwość to Q6600 ale wtedy trzeba będzie na płytę i oddzielną kartę graficzną wysupłać trochę więcej grosza jeśli ma być OC CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość spec-kom

Czemu sie uparłeś na tego AMD ??

lepiej kup se E2200 Intela i to jest super procek i do tego pieknie sie krecą

 

moge zaproponować ci coś takiego na intelu :

http://www.allegro.pl/item357242549_abit_i...an_komplet.html

 

lub z wbudowana grafiką ( w COD4 zagrasz)

http://www.allegro.pl/item360780933_asus_p...sklep_wawa.html

 

A do AMD :

 

http://www.allegro.pl/item360780933_asus_p...sklep_wawa.html

 

lub to :

 

http://www.allegro.pl/item356448739_asus_m...cx_ddr_gl_.html

 

A co do pamięci ram to polecam za niską cene ale podobno ,że dobre :

http://www.allegro.pl/item356163393_pamiec...cl5_od_ss_.html

 

lub te :

http://www.allegro.pl/item360864843_goodra...x512mb_cl5.html

 

lub podobno te są dobre do krecenia

http://www.allegro.pl/item361492031_patrio..._odss_wawa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mniej więcej w #13 poście zdecydowałem. Jeszcze tylko muszę wybrać model płyty i pamięć... i w tym was proszę o pomoc.

 

Co do rdzeni to myślę, że dwa mi na razie wystarczą oglądając wyniki testów 4 i 2 rdzeniowych nie ma jakiejś przepaści. Jak będę miał fundusze to będę rozbudowywał komputer, ale zostawiając płyte główną na dłużej. Dlatego chce kupić dobre mobo, które posłuży mi na dłużej... Ale w tym mam problem

 

Czemu sie uparłeś na tego AMD ??

lepiej kup se E2200 Intela i to jest super procek i do tego pieknie sie krecą

 

[...]

Właśnie poczytałem, pooglądałem testy i zmieniłem zdanie. Przecież wszystko pisze w 13 poście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Ja już mniej więcej w #13 poście zdecydowałem. Jeszcze tylko muszę wybrać model płyty i pamięć... i w tym was proszę o pomoc.

 

Co do rdzeni to myślę, że dwa mi na razie wystarczą oglądając wyniki testów 4 i 2 rdzeniowych nie ma jakiejś przepaści. Jak będę miał fundusze to będę rozbudowywał komputer, ale zostawiając płyte główną na dłużej. Dlatego chce kupić dobre mobo, które posłuży mi na dłużej... Ale w tym mam problem

 

 

 

Właśnie poczytałem, pooglądałem testy i zmieniłem zdanie. Przecież wszystko pisze w 13 poście...

Płytę na dłużej do Intela i tanio to dobry żart bo jeśli 775 będzie kontynuowane to będzie rosło FSB i płytę i tak trzeba będzie zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę na dłużej do Intela i tanio to dobry żart bo jeśli 775 będzie kontynuowane to będzie rosło FSB i płytę i tak trzeba będzie zmienić.

Teraz bierze E2160, poźniej weźnie E8200 z FSB 333MHz, nie długo wejdą (jeśli już nie weszły) procki z FSB 400MHz więc ja nie widzę powodu by płyta nie obsłyżyła poźniej procesorów.

j@kubof weź bloodiron i płyta styknie do OC również quadów.

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz bierze E2160, poźniej weźnie E8200 z FSB 333MHz, nie długo wejdą (jeśli już nie weszły) procki z FSB 400MHz więc ja nie widzę powodu by płyta nie obsłyżyła poźniej procesorów.

j@kubof weź boodiron i płyta styknie do OC również quadów.

Dziękuje za sensowną odpowiedź. Jeszcze mam dylemat co do karty graficznej...

Co wziąć do 150zł? http://www.allegro.pl/item356760006_pci_e_..._gddr3_box.html ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Musze poskładać sobie wydajny komputer do multimediów. Zakładam od razu że multimedia (u mnie) to nie znaczy do grania... Dlatego zobaczyłem co sie opłaca kupić, dlatego biorę Athlona:

 

 

procek AMD Athlon 64 x2 5600+

chłodzenie Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM (dobrę?)

zasiłka Corsair VX450 CMPSU-450VXEU, zasilacz 450W (wiem co to zasilacz i nie chcę ryzykować :P )

pamięć narazie 1gb ddr2 w jednej kości (fundusze), doradźcie dokładniej co jest najlepsze cena/wydajność

mobo i tu mam problem: potrzebuje dobrej płyty, również niedrogiej, a to co wymagam:

zintegrowana karta graficzna - jak sie nie opłaca do doradźcie mi jaką grafike normalnie kupić

zintegrowana dźwiekowa 5.1

zintegrowana sieciowa (nie wifi)

dobra pod podkręcanie mojego procka

najlepiej więcej niż 2 PCI

usb na płycie (pod front panel)

FireWire

ogólnie wydajna, w ogóle nie znam się na chipsetach, mostakach itp...

do 200zł

 

Dziękuje za sensowną odpowiedź. Jeszcze mam dylemat co do karty graficznej...

Co wziąć do 150zł? http://www.allegro.pl/item356760006_pci_e_..._gddr3_box.html ?

Miało być do multimediów a wyszedł dobry zestaw do OC i słaby do gier 3D bo za słaba karta graficzna.

Do multimediów wystarczy tańszy pasywny 7300GT.

Jak chcesz mieć wyjście audio do multimediów po HDMI to ASUS M3A-H/HDMI .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość spec-kom

ja też nie kapuje,najpierw chciałś płyte do Multimediów i do 200zł a pokazujesz płyte za 360zł, to sie zdecyduj.

 

ale DFI to bedzie dobry wybór,Asus też dobry gdyby niemiał SLI , bo w SLI i tak nie inwestuj bo lepiej kupic 1 Dobra grafike niż 2 kiepskie

 

lup se grafike 8800gs i masz spokój na pare lat i do multimediów i do grania bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j@kubof ja bym proponował żebyś określił nieco budrzet na mobo.

 

Napisałeś że chcesz GPU za ok 150zł a tu ktoś wyskakuje z 8800GS bo dobra... to może 9800GX2, a bo lepsza.. :D

 

Asus też dobry gdyby niemiał SLI , bo w SLI i tak nie inwestuj bo lepiej kupic 1 Dobra grafike niż 2 kiepskie

A w czym masz kolego problem z SLI, czy ktoś Ci każe wkładac te 2 grafy do asusa, nie czaje jak można odradzac komuś mobo bo ma obsługę SLI (to tak jakby nie kupic danego auta bo można w nim założyc instalację LPG), który w niczym nie przeszkadza, a autor tematu i tak chyba nie zamierza łączyc GPU.

 

/mała literówka/

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

.. nie czaje jak można odradzac komuś mobo bo ma obsługę SLI (to tak jakby nie kupic danego auta bo można w nim założyc instalację LPG), który w niczym nie przeszkadza, a autor tematu i tak chyba nie zamierza łączyc GPU.

 

/mała literówka/

Zwłaszcza że nie było mowy o żadnym Asusie ani innym mobo z SLI :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość spec-kom

Musze poskładać sobie wydajny komputer do multimediów. Zakładam od razu że multimedia (u mnie) to nie znaczy do grania... Dlatego zobaczyłem co sie opłaca kupić, dlatego biorę Athlona:

 

 

procek AMD Athlon 64 x2 5600+

chłodzenie Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM (dobrę?)

zasiłka Corsair VX450 CMPSU-450VXEU, zasilacz 450W (wiem co to zasilacz i nie chcę ryzykować :P )

pamięć narazie 1gb ddr2 w jednej kości (fundusze), doradźcie dokładniej co jest najlepsze cena/wydajność

mobo i tu mam problem: potrzebuje dobrej płyty, również niedrogiej, a to co wymagam:

zintegrowana karta graficzna - jak sie nie opłaca do doradźcie mi jaką grafike normalnie kupić

zintegrowana dźwiekowa 5.1

zintegrowana sieciowa (nie wifi)

dobra pod podkręcanie mojego procka

najlepiej więcej niż 2 PCI

usb na płycie (pod front panel)

FireWire

ogólnie wydajna, w ogóle nie znam się na chipsetach, mostakach itp...

do 200zł

 

 

 

 

I tak lepsza jest Mobo DFI, chodziło mi też o to że nieopłacalne jest zainstalowanie 2 kart lepiej wziać płyte na 1 pci es x16 bo w te miejsce włożone jest coś np bardziej przydatnego niż kolejny port pci ex 16

 

ja miałem plytki na 2x pci ex x16 i to lipa nieziemska, kiedyś to było opłacalne ale przy tych grafikach co teraz są...

 

spoko może źle myśle , niechce sie kłocić

 

a jak chce kupic grafike do 150zł to 7300gt wystarczy np Palita 256mb na ddr3 500/100mhz 2,0ns i do grania i do multimediów bedzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

I tak lepsza jest Mobo DFI, chodziło mi też o to że nieopłacalne jest zainstalowanie 2 kart lepiej wziać płyte na 1 pci es x16 bo w te miejsce włożone jest coś np bardziej przydatnego niż kolejny port pci ex 16

 

ja miałem plytki na 2x pci ex x16 i to lipa nieziemska, kiedyś to było opłacalne ale przy tych grafikach co teraz są...

 

spoko może źle myśle , niechce sie kłocić

 

a jak chce kupic grafike do 150zł to 7300gt wystarczy np Palita 256mb na ddr3 500/100mhz 2,0ns i do grania i do multimediów bedzie :P

Nie ma obowiązku instalowania 2 kart tylko dlatego że jest drugi slot x16 ponadto można tam włożyć kartę TV przykładowo bo to może

pracować jako x1. Innymi słowy nie masz racji bo takie złącze jest nie gorsze niż PCI-E x 1 lub PCI-E x4 i to że jest dłuższe w niczym nie

przeszkadza jeśli jego długość nie jest związana z wysoką ceną za płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało być do multimediów a wyszedł dobry zestaw do OC i słaby do gier 3D bo za słaba karta graficzna.

Do multimediów wystarczy tańszy pasywny 7300GT.

Jak chcesz mieć wyjście audio do multimediów po HDMI to ASUS M3A-H/HDMI .

Właśnie zmieniłem nico zdanie. Multimedia jest to szeroko pojęte określenie dla moich wymagań. Ale dobry zestaw do OC niczym nie przeszkodzi w multimediach, chyba nie? Fakt, że nie będę miał wyjścia HDMI (ale zastanawiam sie czy będzie mi to potrzebne), grafikę nie będę miał zintegrowaną i niezbyt dobrą dźwiękową, ale zawsze mam dość PCI slotów żeby dołożyć coś lepszego. :wink:

 

Proszę się nie kłócić o SLI i CF bo i tak nie będę tego urzywał, jak bedę chciał pograć to kupie jedną lepszą karte... Ale to później jak już.

 

Co do grafiki to kupie tego Palita w 256mb, bo 512mb to jest marketing? przy tej karcie będzie to wykorzystane czy nie?

 

Co do mobo to biorę na 70% tą DFI. Budżet? Hmm, na karte jestem dać do 350zł, bo zależy mi na dobrej podstawie na której z czasem będę dokoonywał zmian. Pozwolą mi na to duża ilość złączy PCI...

 

A i jeszcze jedno, nie wiem jaką wersje PCI ma ta płyta DFI, bo karta SkyStar 2 potrzebuje 5V napięcia! Dlatego w żadnym wypadku nie może być to PCI 3.0...

 

Wersje PCI

PCI 2.0 PCI 2.1 PCI 2.2 PCI 3.0

Maksymalna szerokość szyny danych 32 bity 64 bity 64 bity 64 bity

Maksymalna częstotliwość taktowania 33 MHz 66 MHz 66 MHz 66 MHz

Maksymalna przepustowość 133 MB/s 533 MB/s 533 MB/s 533 MB/s

Napięcie 5 V 5 V 5 V / 3,3 V 3,3 V

wikipedia

Edytowane przez j@kubof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

HDMI zazwyczaj nie jest konieczne ale może być niezbędne do urządzenia które będzie miało tylko złącze HDMI.

HDMI to jest nowość i zazwyczaj można wszystko podłączyć inaczej.

Co do PCI to producent nie podaje jakie PCI ma BloodIron_P35-T2RL i jedyne co można zrobić to poszukać użytkownika tej płyty

któremu taka karta działa w niej poprawnie. (część płyt ma niekompatybilne PCI 2.3)

Płytka nie ma też wspomnianego w początkowych wymaganiach FireWire co w połączeniu z brakiem HDMI wygląda nieciekawie

do multimediów. (O możliwej niekompatybilności dodatkowej karty dźwiękowej nie wspominając zbyt głośno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...