Skocz do zawartości
Puchacz1

Instalacja Ubuntu Z Pendrive'a

Rekomendowane odpowiedzi

Ja probowalem zainstalowac na pendrive moje kubuntu, ot tak dla sportu, niestety mam tylko 1gb a wymagane jest dla pelnego systemu min 4,1gb pendrive... z gory wiedzac ze mi sie nie powiedzie zaczalem instalacje na penie... wszystko szlo pieknie az do komunikatu bledu spowodowanego za mala iloscia miejsca na dysku-pendrivie. I w tym miejscu z mojego pendrive 1gb (real ~950mb) zrobilo sie na stale 869mb!!! :( nic nie pomagaja formaty fat/fat32, jak bylo pieknie 1gb tak juz jest 869mb. Przy okazji tematu - wiecie co z tym zrobic zeby znowu byl stan sprzed... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w tym miejscu z mojego pendrive 1gb (real ~950mb) zrobilo sie na stale 869mb!!! icon_sad2.gif nic nie pomagaja formaty fat/fat32, jak bylo pieknie 1gb tak juz jest 869mb. Przy okazji tematu - wiecie co z tym zrobic zeby znowu byl stan sprzed... ?

Na twoim miejscu ostro bym po nim pojechał ;] tj:

 

dd if=/dev/zero of=/dev/sdXsync
Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu ostro bym po nim pojechał ;] tj:

 

dd if=/dev/zero of=/dev/sdXsync

Tak tez zrobilem, smierc absolutna, nie wykrywa mi w ogole pendriva, pozniej sprawdze jak sie zachowuje pod xp.

Co radzicie? :)

Edytowane przez promieniowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod kubuntu byl kompletnie niewidoczny, ale w jedynie slusznym systemie :) juz mi wyswietlilo jako dysk wymienny i dalo rade sformatowac, niestety nadal jest 869mb miast 'prawie' 1gb :( no i prosze jak to linux potrafi uwalic pendriva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod kubuntu byl kompletnie niewidoczny, ale w jedynie slusznym systemie :) juz mi wyswietlilo jako dysk wymienny i dalo rade sformatowac, niestety nadal jest 869mb miast 'prawie' 1gb :( no i prosze jak to linux potrafi uwalic pendriva.

A niby ile miało byc po samym formacie? Format miejsca ani nie doda ani nie zmniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się tu bo problem podobny tylko z fedorą 8.

mam pena 8gb i obraz iso płyty dvd nie live, jako że niemam w kompie żadnego napedu optycznego to chciałbym zainstalowac z pena ale po zgraniu na pena rozpakowanego iso(przy pomocy demon tool'a czy jakoś tak) i zabootowaniu z usb wyświetla mi się "Disk error press any key to restart" jak spreparować to aby można było normalnie zainstalować?

Dodam że to moj pierwszy linux i na kompie mam tylko winde...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...