Skocz do zawartości
Beereq

Sb Audigy Value/se/ls I Live! 24bit Mod Na X-fi Extreme Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Znalazłem w sieci specjalnie zmodyfikowane sterowniki (najprawdopodobniej zmienione tylko DEVICE_ID w plikach instalatora) do kart Audigy LS/SE i Live! 24bit. Sterowniki pochodzą od karty X-Fi Extreme Audio i dają naprawdę dobry dźwięk - o wiele lepszy niż oryginalne sterowniki do Audigy, czy kXy.

 

Jak się okazało karta X-Fi Extreme Audi jest dokładnie taka sama jak Audigy z w/w serii, czy Live 24-bitowy, różni je tylko kolor płytki PCB i DEVICE-ID

 

Co dają sterowniki?

 

  • Czyściutki dźwięk
  • Bardzo czyste głebokie basy i dobrej jakości wysokie tony
  • Regulacja "newralgicznej" częstotliwości 125Hz w korektorze
  • Lepiej działające CMSS 3D
  • Resampling z poziomu sterowników
  • Obsługa X-Fi Crystaliser - konwertuje w locie dźwięk z 16 do 24bit - to najbardziej "poprawia" jakość dźwięku
Sterowniki sprawdziłem na swojej poczciwej Audigy SE - naprawdę działają i dają niezłego "kopa"

Poprawnie działają także na Viście (32 & 64 bit)

 

Wszystkie wersje (XP, Vista, 7 - 32 i 64 bit)

 

- RapidShare (najnowszy sterownik - 2.6)

- RapidShare (starsza wersja - 2.0)

 

Przed instalacją na Win 7 należy usunąć sterowniki zainstalowane automatycznie przez system. Po instalacji, aby dodatkowo włączyć obslugę Crystalizera X-Fi należy uruchomić komputer w "Safe Mode" i uruchomić plik CrystalizerUnlocker (jest w folderze gdzie rozpakowały się sterowniki). Po odpaleniu tego pliku należy uruchomić normalnie komputer i włączyć w konsoli żądaną funkcję. Sprawdzone na Win7 64bit i Audigy SE

 

Proszę nie kopiować zawartości tego posta bez mojej wiedzy i zgody!

Edytowane przez Beereq
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra robota! Posiadam właśnie kartę SB Audygy SE w końcu trafił się sterownik obsługujący cała kartę m.in korektor graficzny na systemie Vista x64, do tej pory dostępny tylko na systemie XP, dzwięk faktycznie czyściutki i dynamiczny. wielkie dzięki :razz:

 

Dla posiadaczy karty SB Audygy SE/LS z systemem Vista polecam ten sterownik.

Edytowane przez Maciej_27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby to ktoś wrzucić na inny server? Ten chyba już umarł :(

 

E: Czy te sterowniki będą działały pod XP?

 

E2: No, wreszcie się pobiera, zaraz sprawdzimy co to ;)

 

E3: Przerwało na 80% :x Jak uda mi się ściągnąć, to wrzuce gdzie indziej.

 

E4: Przerwało znow, tym razem na 73%, nie mam już siły dziś, jeśli komuś uda się ściagnąć, niech wrzuci na rapidshare albo gdzieś.

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Właśnie zainstalowałem ten sterownik i jest naprawde dobry. Nie wiecie, czy dało by się zrobić żeby ikona laucher znalazła się domyślnie w prawym dolnym rogu ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściagnąłem, zainstalowałem, i faktycznie jest lepiej :) Polepszyły się basy i wysokie tony oraz dźwięk jest "czystszy", no i wreszcie jakas alternatywa dla KX drivers, które nie obsługują sb live! 24 bit. Wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery w Creativach to rzecz najważniejsza, wiem że piep.... głupoty ale taka jest prawda :>. Mam prośbę czy mógłby ktoś zrobić kilka screenów z panelu sterowania tych sterów i zapodać na imageshack ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie do dziś zadziwia co można wyciągnąć z Audigy SE :) Niesamowite... od momentu kiedy kupiłem tą kartę nie byłem z niej jakoś super zadowolony - taka sobie. No ale teraz można powiedzieć, że to Dobra (przez duże D) karta dźwiękowa. Jakość dźwięku mnie poraża, szczególnie przy muzyce techno, trance :) Oczywiście audiofilem nie jestem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka tematów niżej dalem opis jak uruchomić owego crystalizera na kartach audigy 1/2

Crystalizer ma za zadanie wzmocnić skoki dynamiki w dolnych i górnych rejestrach dla podkreślenia np. uderzeń basowych i instrumentów perkusyjnych, dźwięk jest w czasie rzeczywistym konwertowany do formatu 24-bit/96 kHz, teoretycznie...

jedni mówią ze poprawia dzwiek, inni ze pogarsza, no ale jak ktoś nie chce to włączać tego nie musi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku jak zakupiłem kartę Audigy SE nie odczułem dużej różnicy od poprzedniej karty jaką miałem, nie była to zintegrowana tylko z tego co pamiętam miała Chipset C-MEDIA CMI8738.

Ale to co dziś usłyszałem na Audigy SE + zmodyfikowane sterowniki od X-Fi Extreme Audio na głośnikach GENIUS SW-HF5.1 5000 to o maaatko :D

dźwięk o niebo lepszy, jeszcze na dodatek Foobar2000 pompował więc już pełen full i można testować głośniki :)

Bass taki głębszy, sopran jak najbardziej jakość poprawiona ogólnie to nie będę się rozpisywał tylko powiem, że jakość dźwięku jest na prawdę wymiatająca ;)

 

Pozdrawiam.

 

P.S. W takiej sytuacji jak miałoby się porównanie Audigy 2 ZS vs. Audigy SE na tych sterach od X-Fi ?

Edytowane przez Josiok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. W takiej sytuacji jak miałoby się porównanie Audigy 2 ZS vs. Audigy SE na tych sterach od X-Fi ?

audigy SE nie ma wlasnego procesora dzwieku ani nic, wszystko liczy procesor, crystalizer zwieksza basy etc i sie niby wydaje ze dzwiek jest lepszy, pelne audigy 2 zs jest sporo lepsze, nawet nie zamienil bym mojego audigy 2zs na pełne X-FI, bo na X-Fi kxy nie dzialaja :P, a na audigy 1/2 crystalizera odpalić tez sie da, bo to dziala programowo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod katem wykorzystania audigy do czystego odtwarzania dzwieku bez zadnych "upiekszaczy" typu crystalizer, czyli bez wykorzystania procesora DSP to wszystkie karty z serii audigy brzmia identycznie, z wyjatkiem najwyzszej z obecnej serii. Jest tak dlatego, ze podzespoly jak przetworniki cyfrowo-analogowe czy tez wzmacniacze operacyjne sa dokladnie takie same w pelnej audigy czy tez w audigy se. Podobnie rzecz sie ma w wypadku uzywania procesora dsp-roznica jest taka, ze se liczy to programowo czyli obciaza cpu-jakosc dzwieku jest taka sama. Jedyna roznica to wlasnie obciazenie cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

audigy SE nie ma wlasnego procesora dzwieku ani nic, wszystko liczy procesor, crystalizer zwieksza basy etc i sie niby wydaje ze dzwiek jest lepszy, pelne audigy 2 zs jest sporo lepsze, nawet nie zamienil bym mojego audigy 2zs na pełne X-FI, bo na X-Fi kxy nie dzialaja :P, a na audigy 1/2 crystalizera odpalić tez sie da, bo to dziala programowo....

Mógłbyś opisać jak włączyć Crystalizera na Audigy 2 ZS ? Bo chciałem chociaż zobaczyć :wink:

 

BTW - tak mówicie o tym obciążeniu procesora itp... ale jakby nie patrzeć, to minęły już czasy starych celeronów poniżej 400mhz... I większość ludzi ma teraz dwujajowe...

Edytowane przez Arczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dlatego uwazam, ze audigy se jest pelnowartosciowa karta, swego czasu, zdaje sie, ze na pc lab byl mega artykul poswiecony historii, parametrom technicznym i porownaniom roznych kart, w tym calej serii creative. Creative do wszystkich swoich kart daje te same podzespoly elektroniczne odpowiedzialne za generowanie dzwieku, wiec jesli ktos mowi, ze karta powiedzmy audigy 2 brzmi lepiej od se to jest to tylko autosugestia bo od strony technologicznej jest to niemozliwe. Roznica jest tylko w obecnosci procesora dsp badz jego braku, odpowiedzialnego za sprzetowe generowanie wodotryskow typu eax czy crystalizer. W dobie obecnych CPU mysle, ze moga one spokojnie przejac te role. Ponadto karty z duzo wyzszej polki od creative jak prodigy czy esi julia w ogole nie posiadaja procesora dsp:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak w grach, czy dzięki modowi jest jakiś wyższy numerek EAX obsługiwany ?

Bo się poważnie zastanawiam na Live-24bit

W sumie to chce mieć tylko lepsze efekty w grach i na niczym innym mi nie zależy, bo muzy i tak nie słucham.

 

Czy te 3 karty to napewno to samo ? Bo jeśli tak - wezmę live24bit ze względu na najniższą cene.

 

EDIT: Karty nie obsługują EAX HD 5.0, bo X-Fi Audio nie obsługuje...

Tylko teraz pytanie czy ten audigy SE i live24bit będą obsługiwały EAX 4.0 po przeróbce, bo bez tego mają zaledwie 3.0

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Nie wiem jaki eax mam teraz, ale napewno dźwięk jest lepszy niż na orginalnych sterach. Nie jestem audiofilem a i tak odrazu dostrzegłem różnice pomiędzy orginalnymi i tymi zmodyfikowanymi sterownikami. No i jeszce w BF2 można włączyć obsługe dźwięku sprzętowego (w innych grach nie działa). W porównaniu do orginalnych to instalacja tego sterownika jest banalna.

Edytowane przez markee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...