Skocz do zawartości
Beereq

Sb Audigy Value/se/ls I Live! 24bit Mod Na X-fi Extreme Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zalezy od tego, jakie wsparcie jest w sterownikach. Audigy SE moze spokojnie obsluzyc EAX 4.0, ktos gdzies pisal, ze przy ktorejs z kolei wersji sterow uzyskal eax 4.0. Ja nie moge teraz tego sprawdzic, gdyz komp z ta karta jest jakies 400km ode mnie:) Natomiast z tego co widze to leciwy Live! nie ma juz wsparcia w sterownikach w zwiazku z czym nowszych wersji eaxa obslugiwac nie bedzie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trochę temat odkopie.

Znalazłem sposób, na którym karta (instalowana na Viście) przestaje wywalać BSODy.

 

Najpierw zainstalowałem ten patch od Jankesa

potem wystarczy wejść w panel sterowania, kliknąć 2 razy na "Programy i funkcje" i odinstalować tryb entertaiment mode (czyli ta taka niby wieża biała, w której jest konfiguracja), która tam się nazywa inaczej (zapomniałem jak, ale jest nazwa Creative i taka niebieska ikona)

 

Działa u mnie na Viście 64bit

 

PS: sam patch nie eliminuje do końca BSODów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za posta pod postem, ale czy u was rowniez sluchawki szumia po modzie na live 24bit>>xtreme audio??

Sluchawki to philips SHP8900 i co ciekawe przed modem bylo wszystko ok :blink:

 

Szum powoduje u mnie wlaczony mikrofon natomiast kiedy go odznacze w windowsie, szum ustaje...

+20boost mam wylaczone.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może potwierdzić że na zmodowanych sterach nie działa mikrofon? Potrzebny mi do skype dlatego pytam :)

 

Pozdrawiam

Mam Audigy SE i wszystko pieknie hula, w tym majk na Skypie :) Szkoda tylko, ze nie ma aktualniejszej wersji... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi cosik nie teges, ale zauważyłem że modzik obciaż mi procka, przypadkiem bo chwilowo musiałem orginalne zainstalowac, odpalam gre a ta zapindala jak gupia a cięła troche. ale to tylko wina dziada semprona 2ghz. takie korki 2 czy antki x2 tego pewnie nie czują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sb audigy se. W console launcher gdy włącze Speakers and Headphones dalej advanced to nie mam na trybie 4.1, 5.1, 7.1 regulacji rear, center, side, subwoofer. O co kaman?? Próbowałem z 1.04.0078, 1.04.0079. A stery 1.04.0080 to wogóle nie miałem advanced.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób pyta tu o pracę sterownika w Viście - sam pracuję na Viście 64 bit, z SP1. Żadnych problemów. Wszystko działa jak powinno, no może poza efektami EAX - nie sprawdzałem jak to działa. Ponoć do EAXa jest jakiś fix.

 

A co do problemów z mikrofonem - mam kartę jak w sigu, brak problemów z mikrofonem. Wszystko działa na 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam creative audigy se. Mam sterowniki zmodowane 1.04.0079 xp vista 4_2.rar, no i mam system xp home edition sp3.

Próbowałem z różnymi innymi sterami zmodowanymi 1.04.0078, 1.04.0080 ale nic dalej nie ma rewgulacji głośnosci kanałow tylnych, centralnego subwoofera tylko są front right i front left. o co kaman ???

Ja chyba powrocę do sterów orginalnych tam to bylo do głosnosci. :sad: :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem versje 1.04.0080 na swoim SB Live! 24bit i musze powiedzieć że kapitalnie to działa...dźwięk jest klarowniejszy ,lepsze przenoszenie środkowego pasma,na moich Gigaworksach G500 5.1 subwoofer dostał takiego kopa,że wszystkie meble drgają jak oszalałe :D.Nie mam na szczęście BSOD jak niektórzy,ogólnie rzecz biorąc kawał świetnej roboty....Polecam te drivery z czystym sumieniem

 

PzDr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem versje 1.04.0080 na swoim SB Live! 24bit i musze powiedzieć że kapitalnie to działa...dźwięk jest klarowniejszy ,lepsze przenoszenie środkowego pasma,na moich Gigaworksach G500 5.1 subwoofer dostał takiego kopa,że wszystkie meble drgają jak oszalałe :D.Nie mam na szczęście BSOD jak niektórzy,ogólnie rzecz biorąc kawał świetnej roboty....Polecam te drivery z czystym sumieniem

 

PzDr

Witam

skąd można pobrać nowszą wersje zmodowanych sterów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem ten sterownik i jest naprawde dobry. Nie wiecie, czy dało by się zrobić żeby ikona laucher znalazła się domyślnie w prawym dolnym rogu ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie polecę tego moda, wersja 80 może już mi nie wiesza kompa przy włączeniu EAX, w "grajku" dźwięk jest OK, ale np. w TF2 aż mdłości dostaje tak mi "faluje" dźwiękiem, niektóre dźwięki są tak podbijane, że nie dobrze się robi, a dla kontrastu niektóre są strasznie stłumione, może to tylko kwestia tylko tej jednej gry, ale nie skuszę się, oryginalne stery jednak robią swoje idealnie bez komplikacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest super ^^. Zassałem z nieco mieszanymi uczuciami, zainstalowałem, ustawiłem EQ i w porównaniu do oryginalnych sterowników, no co tu dużo mówić....słychać różnicę :D. Przede wszystkim dźwięk jest klarowniejszy i taki jakby hmmm, bardziej soczysty ? :D. Noo i w końcu pozbyłem się problemu nie grających tylnych satelitek. Na sterownikach, które miałem wcześniej, nie mogłem ich zmusić do grania, a tutaj...cudo :D. No i zawsze cieszy fakt, że system widzi X-Fi a nie Audigy ;) (w Evereście myczek nie działa :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do obeznanych mianowicie powiedzcie mi czy jak zainstaluje te zmodowane sterowniki to czy komp mi nie bedzie zamulal???

procek:AMD Sempron 2300 + SP3

pamiec: 512mb DDR

 

aaaaaa i czy faktycznie jest "slyszalna" roznica miedzy tymi a oryginalnymi??? pzdr for all :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, gdyż po zainstalowaniu zmodowanych sterownikow na Visicie 64 do SB Live 24, głośniki mi powariowały i pozamieniały się o.O center z lewym, prawy z subwofferem o.O i nie wiem jak mam to przywrócić do poprzedniego stanu, nie chcę aby mi bas leciał z prawego głośnika :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

U mnie nie podziałało.

 

Mam Vistę 32 bit, SB Audigy SE, głośniki Logitech Z5500 - od momentu zmiany na viste mam kłopoty z dźwiękiem przestrzennym 5.1 ( w grach i przy odtwarzaniau DVD) - w tym trybie nie słychać środkowego, tylnych ani subwoofera, słychac tylko dźwięki przyporządkowane do przednich bocznych... ( na XP wszystko było OK). głosniki podłączone są do karty normalnie ( nie przez digital)

 

Muzyka i inne applikacje nie uzywające przestrzennego chodza normalnie.

 

Zainstalowałem podanego tutaj moda na x-fi ale nic nie pomogło - nadal kicha. Jak włączam Creative Console to przy testowaniu głośników dźwieki słychac tylko z przednich bocznych a reszta cisza

 

 

Pytanie co zrobić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

U mnie nie podziałało.

 

Mam Vistę 32 bit, SB Audigy SE, głośniki Logitech Z5500 - od momentu zmiany na viste mam kłopoty z dźwiękiem przestrzennym 5.1 ( w grach i przy odtwarzaniau DVD) - w tym trybie nie słychać środkowego, tylnych ani subwoofera, słychac tylko dźwięki przyporządkowane do przednich bocznych... ( na XP wszystko było OK). głosniki podłączone są do karty normalnie ( nie przez digital)

 

Muzyka i inne applikacje nie uzywające przestrzennego chodza normalnie.

 

Zainstalowałem podanego tutaj moda na x-fi ale nic nie pomogło - nadal kicha. Jak włączam Creative Console to przy testowaniu głośników dźwieki słychac tylko z przednich bocznych a reszta cisza

 

 

Pytanie co zrobić???

 

panel sterowania, dźwięk, konfiguruj i ustaw na 5.1 http://img185.imageshack.us/img185/7145/2222cr7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rada jest prosta...wywalić szrotową Viste i zainstalować poczciwego XP :P

 

Vista jest bardzo OK, skoro masz kompa na którym nie chodzi to twój problem. Problem z dźwiekiem przestrzennym to jest mój jedyny problem w tym systemie.

 

Czy ktos jest w stanie udzielic powaznej odpowiedzi, z gory dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zioomek...z Vistą miałem doczynienia przez miesiąc czasu.....dla mnie ten system to jedynie demo interfejsu aero....Za to Czekam z niecierpliwością na Windows Seven,który jest w chwili obecnej dużo lepszym systemem od Visty.Vista była robiona w naprędce...w sumie to taka hybryda XP i "kilku" linijek kodu seven,który powstawał już równolegle do Visty....A jeśli chodzi o poważną odpowiedź...to zrób sobie format i wtedy zainstaluj stery....pewnie system masz już zaśmiecony :P

 

PzDr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zioomek...z Vistą miałem doczynienia przez miesiąc czasu.....dla mnie ten system to jedynie demo interfejsu aero....Za to Czekam z niecierpliwością na Windows Seven,który jest w chwili obecnej dużo lepszym systemem od Visty.Vista była robiona w naprędce...w sumie to taka hybryda XP i "kilku" linijek kodu seven,który powstawał już równolegle do Visty....A jeśli chodzi o poważną odpowiedź...to zrób sobie format i wtedy zainstaluj stery....pewnie system masz już zaśmiecony :P

 

PzDr

system mam postawiony 2 tygodnie temu...

 

co do dzwieku - probowalem wszystkie mody , kx tez, i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...