Skocz do zawartości
Beereq

Sb Audigy Value/se/ls I Live! 24bit Mod Na X-fi Extreme Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam tak już od support packa do visty (teraz siedzę na win7 + stery z tego tematu). Jeśli jako urzadzenie domyślne (gry zawsze z niego korzystają) mam "Głośniki" jakość dźwięku jest taka jak ustawiłem, ale gry okropnie mulą - żeby pograć sobie komfortowo muszę zmienić to domyślne urządzonko na "Cyfrowy interfejs...". Ale wtedy do [gluteus maximus] dźwięk ogólnie ;/ Pewnie nikt nie wie czy da się to jakoś inaczej rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam SB SE i chciał bym wydobyć z tej karty jak najlepszy dzwiek ( Glosniki Logitech z - 2300 ).... sterowniki mam 78 wersje... Mogł by mi ktos doradzic jak po ustawiać i co ustawić ?? W sumie nic nie ruszalem a naj bardziej mi chodzi o ustawienie eqalizera... Slucham wszystkiego... ambient, dnb, hip hop, rock.. metal.

Edytowane przez SlaY3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam najnowsze stery od Daniela Kawakami - wyszły z 4 dni temu.

 

POBIERZ P17X_SupportPack_2_0.exe

 

Sterowniki działają w pełni na systemach XP/VISTA/7 zarówno 32-bitowych jak i 64.

Wspierają one karty: Audigy SE/Value/LS/Live 24bit/X-Fi XtremeAudio/SB5.1VX

 

Zawierają konsolę z X-Fi (na każdej z kart i na każdym systemie), w której znajdziemy takie bajery jak Crystalizer, CMSS 3D X-Fi.

Sam używam ich na Win7 i jestem bardzo zadowolony.

///JAK KTOŚ MA PROBLEM Z CRYSTALIZEREM (CIĄGŁE ŚCISZANIE I ZGŁAŚNIANIE DŹWIĘKU) NALEŻY ZMNIEJSZYĆ SUWAK PRZEDWZMACNIACZA (TEN PO PRAWEJ W EQUALIZERZE) GDZIEŚ TAK DO POŁOWY.\\\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamilos876

 

Jeśli linki są takie same to znaczy, że sterowniki są takie same :)

 

Dzięki za ten link mpg1671.

 

Wreszcie mamy w pełni działającego moda na X-Fi na Windows 7 (przynajmniej funkcje są te same, bo moja karta nadal wykrywana jest jako Audigy). Działa zarówno CMSS3D jak i Crystalizer (po odblokowaniu odpowiednim plikiem) - szczegóły w pierwszym poście.

 

Obciążenie procesora przy muzyce typu hardstyle z włączonym CMSS3D surround i crystalizerem, to wszystko na 5.1 wynosi przy moim CPU pomiędzy 1 a 7%, przy czym średnio jest to 2-3%. Wynik raczej niezły :)

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie ten Support Pack nie chce sie zainstalowac :( Wygląda to tak:

Dołączona grafika

Czyli problem który występuje u kilku(nastu) użytkownikow na forum support packa... Nie wykrywa mojego SB Audigy SB0090. Macie jakieś rozwiązanie?

Mam Windows 7 RTM x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powody mogą być 2.

1. Twoja karta to żadna z wymienionych - możesz mieć np. wersje po prostu Audigy bez żadnego dopisku - w takim przypadku możesz użyć nawet Vistowych sterów dodających te same funkcje - STER a do tego X-Fi Console i Crystalizer Unlocker. X-Fi console instalujesz w trybie bezpiecznym (safe mode windowsa), po czym załaczasz unlocker.

 

2. Miałeś już na kompie jakieś inne stery i niekompletnie się odinstalowały - w takim przypadku wejdź do menedżera urządzeń i kliknij prawym, odinstaluj sterownik, zaznacz boxa i OK.

 

@Beereq , wykorzystanie proca to nawet około 0.2-2% (na moim amd64 3000+) z crystalizerem - tylko testuj obciazenie bez innych aplikacji w tle, ze zminimalizowanyn playerem x]

Edytowane przez mpq1671

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nareszcie stery do mojego SB Live! 24bit który już leżał rok w szafie z racji tego że nie działał zbytnio na systemach 64 bit, dźwięk jest czyściutki, bas głęboki, nieporównywalny do zintegrowanego realteka, czuje sie jak w 7 niebie :D oczywiście wszystko działa na W7 RTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mpg1671 zapewniam, że jak sobie włączysz bardzo dynamiczną muzykę, albo film z AC3 to i 7% wciąga nosem :) Sprawdzone. Czysty pulpit Win 7 + 3 gadżety, to wszystko na zaszyfrowanym RAIDZIe 0

 

A co do problemu DonKamilo - prawdopodobnie Twoja karta jest rzeczywiście nie obsługiwana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne część posiadaczy kart SB głowi się jak podłączyć przedni panel, tutaj wystarczy mała przejściówka ze złączą 10 pinowego na AC'97 bądź HD dziś zrobiłem prowizoryczne przejście i działa elegancko.

Koszt takiej przejściówki na allegro to 16 zł + koszt wysyłki - totalne zdzierstwo, dziś zamówiłem w sklepie elektronicznym części na 10 takich przejściówek, napewno koszt zrobienia jednej jest o wiele niższy więc chętnych bardzo proszę o kontakt na PM ;)

 

do moderatorów, temat mi nie pasował do działu sprzedam, a nie ma działu dot kart muzycznych więc postanowiłem napisać w tym temacie.

Edytowane przez Jabolek666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy karty Xtreme Audio i oryginalnych sterów creativa. Czy w tej karcie jest możliwość regulowania głośności oddzielnie dla każdego kanału (po analogu)? Bo pod XP taka opcja była tylko w THX console a xtreme audio chyba nie ma tego certyfikatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a mnie coś dziwi... Zawsze instalowałem mody.. kilka dni temu kupiłem nowy komputer i zainstalowałem oryginalne sterowniki, później mody i wydaje mi się, ze na org lepiej gra.. na modach dźwięk się zlewa i wszystko jest na siłę, a sub gra a raczej w ogóle nie gra.. przy podgłoszeniu slychac jak buczy i wydaje z siebie dziwne dźwięki. Głosniki to Logitechy z - 2300.

Edytowane przez SlaY3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zainstalowałem te najnowsze na Win7 x64 i Audigy se i mam jakieś droopy podczas słuchania muzyki i pierdnięcia nieraz. Pare razy na jeden utworek i wkurza tak, że po dwóch utworkach wyłączam ze złości. Też tak macie? Bo nie wiem od czego... :unsure: Sterowniki winne na bank, może któraś opcja? Próbowałem zmieniać bity i częstotliwość wyjściową ale nic nie daje... :angry:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności usuń cały pakiet od Kawakami, w menedżerze urządzeń kliknij swoją kartę PPM->Odinstaluj, zaznacz boxa żeby usunęło ster, zrestartuj system i zainstaluj pakiet Kawakami jeszcze raz. Jeśli nadal coś będzie nie tak to sprawa conajmniej dziwna.

 

A co do tej róznicy w dźwięku pomiędzy normalnymi a modowanymi sterami to placebo jak nic - przecież Kawakami zawsze opiera swoje Support Packi na najnowszych sterach i sam podkreśla w postach że Creative wali w chu*a z tym polepszeniem jakości - bo ta nie zmieniła się już od sporego czasu, a kolejne oficjalne releasy tylko poprawiają bugi.

/Spróbujcie zmienić zestaw głośników na 5.1, mimo że macie 2.1 - basy się lekko 'zmiękczają', nieznacznie.

Edytowane przez mpq1671

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności usuń cały pakiet od Kawakami, w menedżerze urządzeń kliknij swoją kartę PPM->Odinstaluj, zaznacz boxa żeby usunęło ster, zrestartuj system i zainstaluj pakiet Kawakami jeszcze raz. Jeśli nadal coś będzie nie tak to sprawa conajmniej dziwna.

Tylk nie rozumiem dlaczego miałbym to robić skoro zainstalowałem te stery na czysty system 5 minut po instalacji Sevena, nawet nie pozwoliłem zainstalować sterów z WinUpdate na Audigy aby na czysto je zainstalować. Wcale mi nie spieszno do Win7 bo mam odwieczne problemy z modemem. No i też faktycznie mi sie zdaje że placebo jest z dźwiekiem bo nawet jest rozpownawana dźwiekówka jako oryginał a nie X-Fi, i względem do poprzednich sterów na Viste jest jednak troche gorszy dźwięk pomijając te droopy... Ogólnie ch..ówka <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...