Skocz do zawartości
Beereq

Sb Audigy Value/se/ls I Live! 24bit Mod Na X-fi Extreme Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem te sterowniki na sb24 faktycznie dają kopa.Ale pewne rzeczy są nie do przeskoczenia,np kiepski końcowy tor koncowy audio i to we wszystkich kartach creative.

Po zainstalowaniu sterów nie działą mikrofon ani inne wejścia dźwieku.Pozostaje tylko ponowne zainstalowanie karty zintegrowanej i używaniu dwóch kart dźwiękowych z tym że creative ustawić jako domyślną do odtwarzania a mikrofon np do skype podłącząc do wyjścia zintegrownej i w skype ustawić aby tej karty używała do mica.

Edytowane przez Arczi2222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam windows8 po instalacji karta nie wykryta , jakieś sugestie ?

może trochę odgrzeje kotleta ale wszystko jest opisane instrukcji

 

SB P17X Series Support Pack 2.8 (10/25/2012)Supports any model of the following Sound Blaster cards (based on the P7X audio controller):- Audigy Value- Audigy SE- Audigy LS- Audigy 2 LS- Live! 24-bit- SB 5.1 VX, including Rocketfish RF-51SDCD- X-Fi Xtreme Audio (PCI only), including Rocketfish RF-71SDCD.Operating systems supported: 32-bit and 64-bit editions of Windows 8 / 7 / Vista SP2 / XP SP3Included in the pack:- Drivers for Windows 8 / 7 / Vista v5.12.1.2020 and Windows XP v5.12.01.626- ALchemy 1.43.27 (Windows 8 / 7 / Vista only)- Audio Console 3.00.69- Entertainment Console 3.00.66- Host OpenAL 1.02.01 (Windows 8 / 7 / Vista only)- SoundFont Bank Manager 3.21.02 (Windows XP only)- Volume Panel 2.21.17Does this driver improve sound quality or performance Are there any tweaksNo, this driver does not improve sound quality nor increase performance.No, there are no tweaks.If someone states that its driver improves sound quality and performance, you are being fooled, cheated.It is even worse that the so called tweaks come from a person who is not EVEN technically acknowledged, does NOT know anything about Windows internals, software engineering and sound fidelity that all audiophiles always look for.If you "feel" the sound better, that is the infamous placebo effect and there is no real proof that any tweaks work.In fact, I have yet to see a driver that states in its release notes that it improves sound quality.I've disassembled about every single .SYS driver, .DLL libraries and .EXE executables and found nothing.There are some undocumented registry values, but nothing related to sound quality or performance.Would the so called tweaks even exist, they would be in my Support Packs, you can bet that.Fixes and improvements:- Adds Windows 8 support to some setup scripts still not updated by Creative- Improves Windows 8 support with updated applications and shared components- Adds Entertainment Console as a faster and lightweight alternative to Console Launcher- Updates the Windows XP driver- Fixes Creative SoundFont Synthesizer mute issue on Windows XP/Server2003- Fixes CrystalizerUnlocker not detecting proper software installed on 32-bit edition of Windows 7 / Vista- Driver based on WHQL release from WindowsUpdate (with Headphone mode/Bass Redirection fixes by me)- Fix Console Launcher memory leak and slow loading when running under Windows 7 / Vista- Updates many shared components for improved compatibility and performance.- Updates OpenAL redistributable to 2.1.0.0- Fixes the Headphone mode reseting to Speakers mode on reboot (all cards. including the X-Fi Xtreme Audio)- Console Launcher is now installed for all cards on all OSes, so Audio Center is removed- Updates OpenAL redistributable to 2.0.7.0- Fixes broken uninstaller on all OSes,- Added Volume Panel by demand.- Replaces Audio Console to fix multilanguage install.- Changes setup routine and uses updated scripts.- Changes application installation to silent mode.- Enables language selection dialog- Updates 3D engine filter driver for Windows XP.- Fixes some issues with device features.- Improves EAX performance on XP.- Improves OpenAL compatibility.- Updates Creative Software Synthesizer (XP only).- Fixes CMSS not working on Windows 7 for AudigySE/ Value/LS / Li've24bit / SB5.VX, now everything works.Release Notes:WINDOWS 8 INSTALLATION STEPS- Open the Charms bar (press the Windows logo key + C).- Select Settings -> Change PC Settings -> General- Scroll down and click on Restart Now (under Advanced startup) and wait.- Now choose Troubleshoot -> Advanced options -> Startup settings -> Restart.- When prompted, press the 7 or F7 key to Disable driver signature enforcement.- Now you can finally proceed with the Support Pack installation.Windows Security warning during driver installationWhen prompted with: "Windows can't verify the publisher of this driver software", choose "Install this driver software anyway".X-FI Crystalizer is available only for X-Fi Xtreme Audio on Windows 8 / 7 / VistaCrystalizer is not available for Audigy Value/SE/LS, Live! 24-bit and SB 5.1 VX on Windows 8 / 7 / Vista.Configuring CMSS on Windows 8 / 7 / VistaFor all supported cards, except the X-Fi Xtreme Audio, Audio Console should be used to configure CMSS, which is not available in Entertainment Console.

 

jestem świeżo po instalacji sterów pod W8 64bit i karta SB Live! 24bit, wszystko działa elegancko

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem na windows 8.1

przy uruchamianiu Creative Entertainment Console komunikat:

there are no supported audio device available

zainstalowane P17X_SupportPack_2_8

karta działa, jest dźwięk, ale aplikacje nie działają

Pomocy!

Edytowane przez tommi81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy panowie mają wiedzę na temat:

 

WIN10 X64 kompilacja 10162 i nie działający sterownik P17X 3.0 dla karty dźwiękowej:  Creative Audigy SE (SB0570) Sound Card    PCI ?

 

Sterownik działał do wersji WIN10 X64 10130.

 

Kompilacje wyższe uniemożliwiają pracę karty z P17X 3.0, a co najgorsze, sterownik w wyższych kompilacjach uszkadzają rejestr systemowy, bo głosu w ogóle nie ma i za Chiny Ludowe nie da się go przywrócić.

 

Trzeba od nowa stawiać system i korzystać z defaultowych sterowników Creative.

 

Help !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak po prawdzie to z ulgą pozbyłem się Audigy i problem ze sterownikami i trzeszczeniem dźwięku odszedł w niepamięć

na dobrą sprawę czytałem gdzieś testy i obecne dźwiekówki na płycie praktycznie nie odbiegają od starszych audigy, więc nie ma sensu sie katować i tracic nerwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na płycie, dźwiękówka jest okropna - Asrock Z77 PRO3.

 

Przy włączaniu i wyłączaniu komputera strzela w głośnikach na integrze, za to na Creative jest bardzo delikatne - puf :)

 

 

Ale teraz, gdy nie ma obsługi P17X, Creative ma marną jakość głosu i zaraz porównam to z integrą.

 

Zdaje się, że integra ma jakiś korektor graficzny (equalizer) w sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam w sobie układ Realtek ALC-892 nie jest zły być może Asrock coś popsuł, z drugiej strony ten sam układ w Pro4 ma niezłe opinie, więc może kwestia sterów lub ustawień, czytałem test na .tomshardware i na słuch ciężko było zgadnąć jaki układ gra w danej chwili, oczywiście do lepszego xonara nie ma startu to logiczne (liczy sie też na czym słuchasz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki ma Samsunga 2+1 i mają całkiem fajny dźwięk.

 

Problemem jest sterownik do SB 0570.

 

Defaultowy sterownik ma płaski dźwięk i nie umiem się teraz przyzwyczaić :P

 

 

A może jest jakiś program, który zastępuje equalizer ?

 

To by mi wystarczyło, bo pogłosów i innych cudów nie używam, jedynie korektor graficzny.

 

 

EDIT: problem, który opisywałem dotyczył pełnej wersji sterownika P17X 3.0 i systemu WIN10 kompilacja 10162.

 

Dzisiaj zainstalowałem na zastępczym dysku system WIN10 10166 i częściowo zmodyfikowany sterownik P17X 3.0 - usunięta Alchemia - i sterownik działa poprawnie !! :)

 

Korektor graficzny działa jak należy i to mnie satysfakcjonuje :)

 

 

Piszę o tym, bo ktoś z użytkowników może mieć taki sam zestaw i takie same problemy.

 

 

To chciałem powiedzieć - ja leven :biggrin:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...