Skocz do zawartości
Beereq

Sb Audigy Value/se/ls I Live! 24bit Mod Na X-fi Extreme Audio

Rekomendowane odpowiedzi

jak wlaczyc crystalizera na audigy 2 napisalem tutaj : http://forum.purepc.pl/temat/Sterowniki-Bi...aniel-k/266702/ ale dziala to tylko na Viście.

 

nie polecam kupowania tych kart, te sterowniki czasem potrafią sie przywiesic albo cos, a nikt juz raczej nowszej wersji nie wypusci, bo zrobil je daniel_k a on już sie deklarował że z tym skonczyl....

 

Audigy 2 zs brzmi lepiej, ma lepsze parametry i podzespoły lepszej jakosci, chociaz na lipnym sprzecie roznicy nie slychac...

Edytowane przez pkozerski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko niby fajnie, ale... każdorazowa próba użycia efektów EAX czy to w grze czy to w Windowsie podczas słuchania muzy, kończy się u mnie resetem kompa bez żadnego komunikatu

możecie to u siebie sprawdzić? bo nie wiem czy to coś u mnie czy to po prostu już taki feler w tych sterach

 

OS: XP SP3

 

na oryginalnych sterach tego "zgrzytu" nie ma, mogę dowolnie bawić się z EAX i żadnych problemów z tym nie ma

Edytowane przez Jankes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się pogrzebie w equalizerze, to uzyska się dokładnie taki sam efekt jak na zmodowanych sterach. I tak dźwięk w tych sterownikach idzie przez windowsowy mixer a nie przez ASIO jak Kx-y. Sterowniki nie poprawią przecież przetworników i elementów z których zbudowana jest karta. Co najwyżej będą miały wewnętrznie inaczej ustawiony equalizer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym prosić o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

 

1. Czy te sterowniki będą działać na Windowsie XP z SP3 ?

2. Czy jest jakaś różnica pomiędzy Sb Live! 24bit a ?

 

Kartę używałbym do tych Geniusów co w sigu. Liczy się głównie muzyka, potem gry a na końcu filmy :wink: Z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynioslem i reanimowalem z piwnicy stara Audigy SE ktora miala uszkodzone wejscie ale powyginalo sie, ponaciagalo i poszla :) Troszke za pozno juz na testy dzwieku, aczkolwiek mam nadzieje, ze bede mogl teraz pieniazki przeznaczone na karte spozytkowac w lepszym celu przynjemniej do czasu az nie przybedzie grubszej gotoweczki, dzieki !!

 

Zastanawiam sie czy zmodyfikowane stery to wszystko co mozemy z kart wyciagnac, czy mozna cos jeszcze doinstalowac ?

 

- Mysle tutaj o Alchemy ze strony Creativa - da to cos ponad ?!? Po zaisntalowaniu (bez problemow) nie wykrylo niestety zadnej gry kompatybilnej ? :/

 

Co ciekawe mam sporo lepszy dzwiek jak ustawie konfiguracje na 4/4.1 (pojawiaja sie tam tez bardziej szczegolowe ustawienia w Speaker bass->Bass Settings) niz na 5.1

Edytowane przez Bujakashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem, dziala poprawnie.

dzwiek jest lepszy niz byl, wlasnie testuje co daje crystalizer.

nareszcie mam w viscie 64 creative audio console, czyli chociazby mozliwosc puszczenia sobie dzwieku stereo w 5.1 na wszystkie glosniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pobieram do mojego Live! 24 ;) Jak instalne albo coś to zedytuje posta\podzielę się wrażeniami

 

@EDIT: Dźwięk doskonały :D Ale mam 2 problemy:

 

- Nie mogę wejść w Equalizer

 

- Gdy włączam EAX nagle pojawia się BSOD

 

- Nie działa mikser

 

Wie ktoś jak je rozwiązać ?

 

Ps. po instalacji tych sterów karta obsługuje EAX 4.0 sprawdzałem w Evereście

Edytowane przez kryhoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Gdy włączam EAX nagle pojawia się BSOD

to samo, ale na Audigy SE, rozwiązania nigdzie nie znalazłem i nie sądzę, że jakieś się znajdzie

nadzieja w jakiejś nowszej wersji moda jeśli w ogóle się pojawi

 

Witam.

A czy ten mod można przeprowadzić na SB Audigy SE OEM? Słyszałem, że bywają jakieś problemy ze sterownikami do tej karty.

można, ale czy będą problemy to sam musisz sprawdzić, szczególnie odpal sobie efekty EAX podczas słuchania muzy i się dowiesz, jak komp się nie zwiesi/zresetuje to masz szczęście :) ja tego szczęścia nie mam :( Edytowane przez Jankes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam taki dziwny problem chyba ze sterami. Mam SB Audigy i głośniki Creative Ispire A500 5.1. Po podłączeniu głośników 5.1 we wszystkich grach (nawet tych starszych np. GTR2) tnie minimalnie co 3 sek. - tylko podłączyłem głośniki i zmieniłem z dwóch wolnostojących na 5.1 - Powrót do poprzednich głośników i ustawień nic nie dał. Próbowałem różnych sterowników i innych kart dźwiękowych! Dalej to samo. Przed podłączeniem głośników wszystko było OK.

Może wiecie o co tu biega? :?:

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś ze są to sterowniki tylko dla XP, a nie dla Visty??

Mam Audigy SE + Vista Ultimate 64 i nie mam zadnych problemow ze zmodowanymi sterownikami...

 

Sugeruje odinstalowanie wszystkiego co zwiazane z dzwiekiem, ponowna instalacje na czysto moda i sprawdzenie w panelu sterowania "Dzwiek" konfiguracji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracuje nad tym dla własnych potrzeb i znalazłem winnego... jest nim plik p17xfilt.sys

resety/zwiechy/bsoda wyeliminowałem już instalując sterowniki XFXA_PCDRV_LB_1_04_0079 (oryginalny mod bazuje na 1_04_0078) oczywiście z odpowiednio zmodyfikowanymi plikami INF

jeden, a raczej 2 minusy tej operacji, przepada CMSS i Crystalizer, bo Daniel zmodyfikował jakoś ww. plik w celu odblokowania Crystalizera/CMSS, przydałby się patcher dla XP albo jego osobista interwencja

zwiechy po włączeniu EAX występują na zmodyfikowanym pliku jak i oryginalnym, a więc jest to wina wersji 1.04.078

 

jeśli będą chętni na nowsze stery to pisać na PW, wtedy edytuje tego posta i dodam linka, ale tylko dla XP, no i bez CMSS i Crystalizera :(

Edytowane przez Jankes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geniuszu ja bym się tutaj nie doszukiwał, bo cały ten "geniusz" opiera się na pracy Daniela ;)

a tu ten mały update (powinno też działać dla Visty)

 

http://rapidshare.com/files/143644693/A2XF...4_0079.rar.html - 16,5MB

 

w pierwszej kolejności należy zainstalować pełny MOD, dopiero potem to

ale uprzedzam, jak już pisałem w poprzednim poście: tracimy CMSS i Crystalizera po tej aktualizacji (w XP bankowo, nie wiem jak na Viście bo jej nie posiadam) i teraz właśnie by się przydał geniusz, który potrafiłby to odblokować

Edytowane przez Jankes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to luxik cmss uzyskam z kodeków crystaliza nie używam.

dzieki chłopaki

a i jeszcze czy posiadacze sb audigy se mają problem z mikrofonem , bo jam mam i to duży ,wałe we wszystkie dzwony na forach i nic. cuduje i nic ,

Edytowane przez elfuego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś o BSOD:

"Most releases of EAX versions coincide with increases in the number of simultaneous voices processable in hardware by the audio processor: the original EAX 1.0 supports 8 voices, EAX 2.0 allows 32 (Live!), EAX Advanced HD (EAX 3.0) supports 64 (Audigy), EAX 4.0 again supports 64 (Audigy 2), and EAX 5.0 allows 128 voices (and up to 4 effects applied to each) (X-Fi)."

 

źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Environmental_Audio_Extensions

 

EAX 4.0 fizycznie obsługuje dopiero Audigy 2, a stery 'dodają' tę możliwość, ale nie umie obsłużyć jej karta dźwiękowa

 

głowy za to nie dam, ale na to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy SE nie obsluguje sprzetowo zadnego EAXa bo nie ma procesora dsp, wszystkie efekty EAX robi za nia CPU. To, jaka wersje EAX obsluguje zalezy od sterownikow, ktore to implementuja dane wersje w karcie i przesylaja algorytmy do CPU, a ten obrabia to dalej. Stad tez wraz z nowymi sterownikami na wiekowej karcie Audigy SE sprzed kilku lat mozna uzyskac biezaca wersje EAX (realizowana rzecz jasna przez CPU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...