Skocz do zawartości
Beereq

Sb Audigy Value/se/ls I Live! 24bit Mod Na X-fi Extreme Audio

Rekomendowane odpowiedzi

SB P17X Series Support Pack 2.0 (07/31/2009)

 

obsługiwane karty:

- Audigy Value

- Audigy SE

- Audigy LS

- Audigy 2 LS

- Live! 24-bit

- SB 5.1 VX

- X-Fi Xtreme Audio

 

obsługiwane OS'y:

32-bit i 64-bit edycje Windows 7 / Vista SP1 & SP2/XP SP3

 

paczka zawiera:

- Drivers for Windows 7 / Vista v5.12.1.2016 & Windows XP v5.12.01.622

- ALchemy 1.30.00 (Windows 7 / Vista only)

- Audio Console 2.56.06

- Console Launcher 2.61.33

- Host OpenAL 1.01.08 (Windows 7 / Vista only)

- SoundFont Bank Manager 3.21.00 (Windows XP only)

- Volume Panel 2.21.10

 

LINK: http://hotfile.com/dl/12262811/7a2b325/P17...ck_2_0.exe.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, Twoja wskazówka naprowadziła mnie do sprawdzenia oznaczeń wejść i okazało się, że to niebieskie jest wejściem do mikrofonu, a nie jak w integrach różowe.. Po przełaczeniu wszystko działa. W każdym razie dzięki.

 

--EDIT--

Jest jakaś możliwość by przełączyć kartę w Game Mode? Tzn. potrzebny jest dostęp do Creatvie mode switcher, bo chyba nie ma tego w tych sterownikach, więc może jakieś rozwiązanie na około?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego trybu nie było i nie będzie, a powód jest prosty - te stery to zmodyfikowane sterowniki i aplikacje tworzone oficjalnie dla SB X-Fi Xtreme Audio, który sprzętowo nie różni się niczym od SB Audigy takich jak w temacie.

Sam tego szukałem, bo by się przydało, no ale trudno ^^ Dopiero wersje x-fi wyższe niż xtreme gamer mają ten tryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie fakt. Doczytałem też gdzieś, że na X-Fi XA nie ma jednego chipa, który jest w m.in XG, gdzie można już zmienić tryb. W sumie trochę szkoda, bo w BFie nie można wybrać dźwiękówki jako przetwornik dźwięku. Ale ile można zaoszczędzić kupując Audigy SE ;) Jednak coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam Karte Sound Blaster Audigy SE

i mam problem gdy instaluje sterowniki to gdy podczas instalacji (nie zawsze, czasami się zainstalują)i gdy uruchamiam po zainstalowaniu sterowników komputer pokazuje mi sie BLUE SCREEN;/

na XP wszystko chodziło:)

mam windows 7

proszę o pomoc

jak coś to tez na gg 9040900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam Karte Sound Blaster Audigy SE

i mam problem gdy instaluje sterowniki to gdy podczas instalacji (nie zawsze, czasami się zainstalują)i gdy uruchamiam po zainstalowaniu sterowników komputer pokazuje mi sie BLUE SCREEN;/

na XP wszystko chodziło:)

mam windows 7

proszę o pomoc

jak coś to tez na gg 9040900

Ja mam Live!24bit i SB P17X Series Support Pack 2.0 i wszystko działa.

Instalujesz na czystym systemie??

Jeśli wcześniej miałeś inne sterowniki to je odinstaluj!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Live!24bit i SB P17X Series Support Pack 2.0 i wszystko działa.

Instalujesz na czystym systemie??

Jeśli wcześniej miałeś inne sterowniki to je odinstaluj!!!

 

wszystko usunolem

tak mam czysty system dzis instalowalem jestt o windows 7 rtm 32bit

dodam ze na xp wszystko bylo dobrze

prosze o pomoc

 

podaj mi linka z kad sciagles te sterowniki

 

tu jest wlasnie moj problem daje tu fotke

http://img203.imageshack.us/i/beztytuuazt.png/

gdy dam

NIE INSTALUJ OPROGRAMOWANIA STEROWNIKA -to mi nie zainstaluje.

ZAINSTALUJ OPROGRAMOWANIE STEROWNIKA MINI TO - to po chwili mi sie pokaze blue screen

 

dodam ze moj model do SB0570

Edytowane przez Krzysiekk421

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Live!24bit i SB P17X Series Support Pack 2.0 i wszystko działa.

Instalujesz na czystym systemie??

Jeśli wcześniej miałeś inne sterowniki to je odinstaluj!!!

Czy ten sterownik będzie działał z SB0410 i Win7 64 ??

Jak na razie jadę na zwykłym od Live! 24, bo każdy inny nie chciał się zainstalować...

 

Edit: no niestety nie działa.... Niedobrze :damage_wall:

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie ten Support Pack nie chce sie zainstalowac :( Wygląda to tak:

Dołączona grafika

Czyli problem który występuje u kilku(nastu) użytkownikow na forum support packa... Nie wykrywa mojego SB Audigy SB0090. Macie jakieś rozwiązanie?

Mam Windows 7 RTM x64.

Mam identycznie, karta Audigy SE, Win7 RC x64 nie działają ani "PAX PCI Audigy All-OS-Driver V1.20" ani "P17X_SupportPack_2_0" w jednym i drugim przypadku nie widać karty podczas instalacji... :blink: Poprzednie sterowniki odinstalowane. Ktoś wie co można poradzić na taką sytuacje? (oprócz zakupu nowej karty/przeinstalowania systemu/postrzelenia się w stopę ;) )

Edytowane przez kosciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem te sterowniki do Audigy SE ale nie wydaje mi się żeby dźwięk był jakiś genialny a już na pewno nie lepszy, owszem słychać jest różnice od razu ale dźwięk jest wyraźnie przekombinowany i ogólnie jakiś taki nienaturalny, męczy ucho ale jak się wam podoba to czemu nie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotnie, ja na początku miałem podobne odczucia, ale po drobnej konfiguracji zmieniłem zdanie. Jak się uaktywni Crystaliser, i zmniejszy się poziom głośności tam, gdzie ustawia się poziom głośności wejść i wyjść oraz mikrofon, to dźwięk jest dużo lepszy niż na oryginalnym sterowniku...

Niestety dalej nie mogę zainstalować na Win7 64 :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś Live'a 24bit i zainstalowałem tą paczkę P17X 2.0. Mam Windowsa 7 x86, ale niestety nie doczytałem, że najpierw trzeba usunąć sterowniki z Windows Update. Jednak wszystko działa. Straciłem coś przez to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś Live'a 24bit i zainstalowałem tą paczkę P17X 2.0. Mam Windowsa 7 x86, ale niestety nie doczytałem, że najpierw trzeba usunąć sterowniki z Windows Update. Jednak wszystko działa. Straciłem coś przez to?

Nic nie straciłeś :) u mnie inaczej wcale nic nie dawały te stery. Dopiero jak zainstalowałem te modowane stery na oryginalne to usłyszałem różnicę, wcześniej nic się nie działo jak instalowałem modowane na czysto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś Live'a 24bit i zainstalowałem tą paczkę P17X 2.0. Mam Windowsa 7 x86, ale niestety nie doczytałem, że najpierw trzeba usunąć sterowniki z Windows Update. Jednak wszystko działa. Straciłem coś przez to?

 

A ja zrobiłem tak jak Ty i okazało się że u mnie tylko tak działają :razz:

 

Tez myślałem że cos stracę i zrobiłem wszystko od nowa - odinstalowałem stery systemowe, przystąpiłem do instalowanie modowanych i....wyskoczył błąd że nie znaleziono sprzętu Creative

 

Mi działa tylko instalacja na te systemowe

 

Oczywiście mowa o W7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem , mam SB Audigy SE ze sterownikami SB P17X Support Pack 2.0 . Wcześniej używałem je na XP sp3 i było dobrze ( mam 2 systemy na xp dalej jest dobrze ) , teraz używam Win 7 Ultimate 64x i wszystko pięknie działa tylko że dźwięk dziwnie skacze . Raz jest ciszej a raz głośniej :/ W czym może tkwić problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem tak jak Ty i okazało się że u mnie tylko tak działają :razz:

 

Tez myślałem że cos stracę i zrobiłem wszystko od nowa - odinstalowałem stery systemowe, przystąpiłem do instalowanie modowanych i....wyskoczył błąd że nie znaleziono sprzętu Creative

 

Mi działa tylko instalacja na te systemowe

 

Oczywiście mowa o W7

Czyli jak wrzucić te modowane stery P17X_SupportPack_2_0 jeśli teraz mam zainstalowane oryginalne od swojej Live! 24bit ??

Bez odinstalowywania zainstalować ???

Ps. Mówimy o win 7 64 bit ??

 

Edit. Zainstalowałem i mam już panel od X-fi ale nie mam crystalizera i nie działa mi opcja 3D. Działa tylko z oryginalnego panela.. Czy nie trzeba usunąć tego oryginalnego panela ???

 

Ok. Wszystko działa. Trzeba było odblokować crystalizer w trybie awaryjnym... :razz:

 

Edit2. Niestety kolega posiadający kartę Audigy nie jest już taki zadowolony, bo mu te sterowniki nie wchodzą ani na oryginalne ani na "pusto". Także W7 64.

Ktoś ma jakiś pomysł ??

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na audigy se nie wchodziły na czysto, a teraz jak próbowałem instalacji na oryginały to wyskakuje:

 

System Windows nie może zweryfikować podpisu cyfrowego sterowników wymaganych dla tego urządzenia. Niedawna zmiana sprzętu lub oprogramowania mogła doprowadzić do instalacji pliku, który jest niepoprawnie podpisany lub uszkodzony albo może być złośliwym oprogramowaniem z nieznanego źródła. (Kod 52)

da się to obejść? (w7x64 7100)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosciu, i inni. Instalacja zmodowanych sterów na oryginalne często nie podmienia stera, jeśli uzna że oryginalny jest nowszy. Polecam possać program Driver Sweeper: LINK

.

Uruchamiamy go w trybie awaryjnym (F10 czy tam F8 w czasie uruchamiania kompa - zanim się zacznie ładować system) i dopiero tam wybieramy "Creative-drivers" i klikamy Clean.

Dzięki temu mamy system wyczyszczony ze sterów creative'a, więc powinny się zainstalować.

Jeśli ktoś ma taki problem na czystym systemie albo po wyczyszczeniu... to róbcie to tym sposobem ORYG->MODOWANE.

 

 

@BamboszeK

Wejdź w equalizer i suwak od gaina (ten na maxa prawej) daj na połowę. Zobacz czy nadal tak dziwnie skacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosciu, i inni. Instalacja zmodowanych sterów na oryginalne często nie podmienia stera, jeśli uzna że oryginalny jest nowszy. Polecam possać program Driver Sweeper: LINK

.

U mnie jednak instalacja na sterowniki z Windowsa, dobrze się sprawdziła.

Tylko jedną rzecz zauważyłem, czemu dźwięk jest aż przesterowany, przynajmniej na moich słuchawkach. W AIMPie musiałem dać głośność na 50%. Chociaż na sterach z Windowsa chyba podobnie jest.

A Crystalizer powinni nazwać Kaszanizerem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem te sterowniki do Audigy SE ale nie wydaje mi się żeby dźwięk był jakiś genialny a już na pewno nie lepszy, owszem słychać jest różnice od razu ale dźwięk jest wyraźnie przekombinowany i ogólnie jakiś taki nienaturalny, męczy ucho ale jak się wam podoba to czemu nie....

http://forums.creative.com/t5/Sound-Blaste...e-LS/m-p/533291

 

Cytuję:"No, this driver does not improve sound quality nor increase performance."

 

Jakby ktoś pytał: te sterowniki NIE zwiększają jakości dźwięku i wydajności!!!

 

Sterownik naprawiają parę błędów, wprowadzają odblokowują nowe możliwości, wszystko jest opisane w linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uf. skorzystałem z wszystkich możliwości i wskazówek, i jest kompletna padaka... po wyczyszczeniu ze wszystkich sterowników creativa w trybie awaryjnym i odpaleniu normalnego winda wykrywa kartę jako niedziałającą x-fi :huh: próba przywrócenia sterowników od SB Audigy kończy się tym że jest dźwięk (sukces!) i nic więcej <_< panel nie działa, eq nie działa... żadnych możliwości ingerowania w ustawienia. ważne że gra. może przy przesiadce na RTM'a się samo naprawi, bo nie mam do tego siły już :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...