Skocz do zawartości
Dr@GuN

Odkryć Adres Ip Po Adresie Mac...

Rekomendowane odpowiedzi

hej mam pytanko , nie chciał bym zabezpieczać specjalnie sieci wifi w domciu a widzę ze mam kolegę na plecach , klucze wep i takie wynalazki nie wchodzą w grę (niepotrzebnie obciążają siec poza tym jedno urządzenie mi nie obsługuje ZADNYCH szyfrowań <lol>) pomyślałem ze dam nietypowe adresy ip routera i pozostałych urządzeń dhcp mam wyłączone teraz pytanie bo z tego co sam zauważyłem to nie problem poznać adres mac AP do którego sie podczepiamy , czy istnieje możliwość złapania po nim adresu ip routera/ap ? jeśli tak to czym tak już z ciekawości narazie dorwałem angryipscan i the dude ale przy założeniu ze dam adresy z puli 192.168.173.191 czy coś takiego znalezienie routera potrwa wieki

Edytowane przez Dr@GuN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz sobie producenta AP i początek adresu mac. Lista adresów MAC przypisanych producentom.

Następnie prostym progamem np. WsPING skanujesz sobie zakres np. 192.168.56.1 - 192.168.56.254, jak przeskanujesz to Start -> uruchom -> cmd -> arp -a i szukasz trzech pierwszych znaków adresu mac odpowiadającym twojemu AP i masz ip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne dosc skuteczne rozwiazanie to WPA/WPA2.... inne sa do rozbrojenia w krotkim czasie.

Do WPA powoli też zaczynają się ludzie dobierać za pomocą tęczowych tablic. Na całe szczęście trzeba poświęcić "trochę" czasu żeby wygenerować dobrą tablicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do WPA powoli też zaczynają się ludzie dobierać za pomocą tęczowych tablic. Na całe szczęście trzeba poświęcić "trochę" czasu żeby wygenerować dobrą tablicę.

Rainbowtables pomaga szybciej zalamac metoda BF, ale jak ma sie nie standardowy SSID, oraz dobre haslo to nie ma szans.

 

Mozna zassac rainbowtables (33gb, 1000 najpopularniejszych SSID) z netu bez problemu, do testow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/OT

 

Mozna zassac rainbowtables (33gb, 1000 najpopularniejszych SSID) z netu bez problemu, do testow

Można też wygenerować własną tablicę dla pojedynczego SSID, no ale to trochę czasu zajmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...