Skocz do zawartości
CHIKEN

Epox 8rda3i, Resetujący Się Bios Oraz Problem Z Podkręcaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przejrzałem forum ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na mój problem. Otóż mój procek od dłuższego czasu pracował na najwyższych obrotach bez podnoszenia napięcia (2.1ghz), jakiś czas temu dokupiłem sobie 2 kości ramu i było wszystko ok. Pewnego dnia uruchamiam kompa i co widze bios leci na def ustawieniach. No to wszedłem do biosu poustawiałem wszystko tak jak było poprzednio, restart i nie chce wejść do Win. Obniżyłem taktowanie do 1.7 <_< i co się dzieje wchodzi bez problemu. No to sobie myśle że niech będzie już moja strata. Restart komputera, lub wyłączenie i ponowne włączenie i def ustawienia w biosie. Bateria od biosu była wymieniana może z rok temu. Przed chwilą rozbebeszyłem troche kompa. Sprawdziłem procka, nic nie pogięte, czy przypalone. Zabawa z kośćmi pamięci nic się nie zmienia. Nie wiem co może być <_<. Jeszcze chyba pozostało wgranie nowego biosu, lecz nie mogę znaleźć na jakiejś innej stronie oprócz producenta tylko że tam nie chce się ściągnąć bo wyskakuje mi błąd :mad: Co to może być?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety nie znam odpowiedzi na Twój problem, a jedynie mogę go potwierdzić.

Mam EPOXa 8RDA3+, Barton 2500 (standardowe taktowanie, ale napięcie VCore obniżone do 1,5V)

Pewnego dnia jak u mojego przedmówcy default biosu. Gdy komputer jest wyłączany na listwie to po każdym włączeniu mam default. Wystarczy wejść do biosu i zapisać (nic nie zmieniając) i wtedy jest OK. Gdy nie wyłączam listwy zasilającej to też jest poprawnie (czyli ustawienia zapamiętane). Baterii na razie nie zmieniałem bo czas i data są poprawnie (nie spaźniają się).

 

Pozdrawiam i również czekam na sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...