Skocz do zawartości
NiemacieK

Najlepszy RAM do krecenia- RANKING

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Szukalem troche na forum i niestety nie moge znlezc zadowalajacych odpowiedzi na nurtujace mnie pytania. Wiem, ze bylo juz sporo postow typu: Jaki ram wybrac? ale informacje zawarte w odpowiedziach nie sa zbyt precyzyjne i trzeba spedzic sporo czasu zanim wogole cokolwiek sie znajdzie. Ten temat zakladam po to zeby kwestia ramu zostala wyjasniona w obrebie jednego postu.

 

Prosze o podawanie nie tylko wynikow podkrecania i producenta kosci ale rowniez informacji na temat timingow, napiec i co najwazniejsze oznaczen kosci (zeby przecietny Kowalski mogl sobie spisac i rwac do sklepu:)[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO najlepsze to GEIL, gwarancja super podkręcalności, a jak chcesz dowodów to wpisz w google: GEIL i znajdziesz wiele testów. :)

Tak tylko dla przecietnego Kowalskiego GEIL raczej sa niedostepne ze wzgledu na kosmiczna cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemaciek,nie masz racji,wcale nie sa takie drogie (chociaz to zalezy od modelu). Popieram twina, GEILE sa naprawde wysmienitne, zaplacilem za nie marne 480 zl + 5 lat gwarancji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO najlepsze to GEIL, gwarancja super podkręcalności, a jak chcesz dowodów to wpisz w google: GEIL i znajdziesz wiele testów. :)

Tak tylko dla przecietnego Kowalskiego GEIL raczej sa niedostepne ze wzgledu na kosmiczna cene.
Nie mówiłes nic o cenie :P

A seria Value 400 kosztuje 250 zł za 256 mb, wiec niewiele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze faktycznie:) Tego sie nie spodziewalem. Tylko jak toto chodzi na 400mhz przy agresywnych timingach???

Nie miałem z nimi do czynienia, ale IMO znając jakość GEIL'a na 400 powinny bez problemu ruszyc na najbardziej agresywnych ustawieniach :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

247 zl..? Nie tak zla cena, ale dla Warszawiaków jedna uwaga : kupcie na WGK, stoisko firmy ENDOR, sa pamiatki takie jak moje po 240 zl. Udanych zakupow :) Niemaciek,jesli chodzi o timingi, to jak lala chodza na najnizszych,czyli CL 2T-2-2-5. A co do FSB,to niestety moja plyta obsluguje synchro. Moze zaciekawi was informacja,ze jak wykrecalem fsb na 150 lub 160 (odpowiednio 3000 i 3200 mhz), to komp przy najnizszych timingach uruchamial sie bez problemu,tylko,szlag by to, windows i kilka programow (wcpuid,pcmark itepe) pokazuje mi defaultowe 2000 mhz :/

(ale to moze oznaczac ze to nie wina procka i pamiatek,tylko np plyty glownej,a co za tym idzie,gdybym wymienil na nowsza,to pomyslcie na ile moglbym wykrecic.. ;D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fumfel te Kinki na Winbondach sa juz praktycznie nie do zdobycia. Dzisiaj lazilem po sklepach i jedyne co znalazlem to Kinki na Infineonach a te z tego co slyszalem to pomylka.

Czyli ma sie rozumiec ze Kingstony na kosciach Infineon to duza pomylka ? - pytam sie bo mam zamir kupic kingstony ale wlasnie sa tylko na wspomnianych kosciach i sie wacham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tanie pamieci:

- MDT PC2100 - 185MHz CL2-6-2-2-1T 2.6V,

- VData PC2700 - 180MHz CL2-6-2-2-1T 2.6V,

- Seitec PC2700 205MHz (albo plyta wiecej nie wydoli) CL2-6-2-2-1T 2.6V*

 

2.6V bo nie podnosze napiecia pamieciom

Seitec jest troche 'nietypowa' - od 170 do 190MHz robi setki bledow w memtescie a powyzej 190 zero.

 

Nie trzeba wydac duzo kasy zeby miec dobry sprzet, a wydajac duzo kasy wcale nie musi sie miec lepszego sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dylemat :]

 

Nie wiem na ile pojda te moje elixiry , mobo za gora 3 tygodnie bedzize 8rda , ale poki co nie mam gdzie sprawdzic , i teraz pytanie , sprzedac je i kupic sobie tego geila value , zabierac i kupic potem jeszcze jednego geila czy tylko kupic drugiego elixira i byc zadowolonym ?

 

Sam nie wiem , ale kusza mnie te geile :] Ofkoz musi byc dual ddr

 

btw jak ktos chce kupic te elixirki to na prv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam identyczne Seiteci x2 narazie wstaly mi na 178 synchronicznie z procem, ale dowalilem im 2,9V. Dzisiaj sprawdze serie i sie jeszcze pobawie. Na 200 Nie chcialy pojsc synchronicznie :) Troche za pozno sie za to wziolem.

Podajcie swoje serie i ich osiagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...