Skocz do zawartości
andy2

Komputer Za 10 Tyś Złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam do wydania 10 tyś złotych na komputer ktoś mi powie co jest najlepsze teraz na rynku potrzebuje najwyższa wydajność

 

tak mniej - więcej z tego co się orientuje to:

 

Intel Q9450 Core 2 Quad 2666MHz FSB1333 12MB Cache

DFI LanParty LT X48 Heatpipe

4x OCZ 2GB DDR3 2000Mhz NVIDIA SLI EPP CL9 Dual 2 x 1GB

2x BFG GeForce 9800 GX2 1GB GDDR3

Tagan 1100 W BZ

 

Prosze o sugestie na temat tego sprzętu i chłodzenie proca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

A do czego będziesz używał kompa?? Oczywiście musisz doliczyć koszt Visty Ultimate x64. I te karty dwurdzeniowe to i tak lipa, bo tak naprawdę zachowują się jak 512 więc wg. mnie nie ma sensu czegoś takiego kupować. Procek ok. A do chłodzenia kup sobie WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawdę chce najmocniejszego kompa mam 10 tyś na wydanie oczywiście doliczcie monit 22 24 calowy

widzicie co mam w sygnaturce na tym nie da sie pracować

dokładnie do cad-a do grafiki 3d do tworzenia animacji 3d no i oczywiście do gier i do emulacji PS2 i Dreamcasta oraz innych konsol

Edytowane przez andy2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

O ile wiem, PS2 słabo się emuluje (ma inną architekturę) DreamCast odaplisz na prawie każdzym sprzęcie (chyba, że masz PII). Hymm... do grafki 3D... Przecież 4 GB ci starczy tak naprawdę, PhotoShop nie jest aż tak wymagający ;D Lepiej kup najtańszego Quada i go kręć (zważając na to, że pracując jako grafik lubisz ciszę, to i tak będziesz zmuszony założyć WC). Co do kart graficznych kup 3870x2. No i te ramy, dyski 320GB i będzie fajnie. Za reszte kupisz WC i monitor jaki będziesz chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, PS2 słabo się emuluje (ma inną architekturę) DreamCast odaplisz na prawie każdzym sprzęcie (chyba, że masz PII). Hymm... do grafki 3D... Przecież 4 GB ci starczy tak naprawdę, PhotoShop nie jest aż tak wymagający ;D Lepiej kup najtańszego Quada i go kręć (zważając na to, że pracując jako grafik lubisz ciszę, to i tak będziesz zmuszony założyć WC). Co do kart graficznych kup 3870x2. No i te ramy, dyski 320GB i będzie fajnie. Za reszte kupisz WC i monitor jaki będziesz chciał.

co do PS2 to już całkiem nieźle sobie radzi PCSX2 cisza hmm i tak słucham na słuchawkach więc mi nie przeszkadza dysk mam nagrywarka też mnie chodzi o proc pamięć mobo grafa a kręcić w ogóle nie zamierzam chyba ze grafe ale wolałbym żeby nie trzeba było niczym kręcić a WC to jest dobry pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawdę chce najmocniejszego kompa mam 10 tyś na wydanie oczywiście doliczcie monit 22 24 calowy

widzicie co mam w sygnaturce na tym nie da sie pracować

dokładnie do cad-a do grafiki 3d do tworzenia animacji 3d no i oczywiście do gier i do emulacji PS2 i Dreamcasta oraz innych konsol

Monitor będzie Cię kosztował 3800-3900 PLN ( NEC 2690WUXi 26" ) - jest na matrycy IPS i ma 12 bitowy zapis barw (36 bit po zsumowaniu RGB) co daje Ci brak przekłamań nawet po korekcji kolorów w menu OSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, PS2 słabo się emuluje (ma inną architekturę) DreamCast odaplisz na prawie każdzym sprzęcie (chyba, że masz PII). Hymm... do grafki 3D... Przecież 4 GB ci starczy tak naprawdę, PhotoShop nie jest aż tak wymagający ;D Lepiej kup najtańszego Quada i go kręć (zważając na to, że pracując jako grafik lubisz ciszę, to i tak będziesz zmuszony założyć WC). Co do kart graficznych kup 3870x2. No i te ramy, dyski 320GB i będzie fajnie. Za reszte kupisz WC i monitor jaki będziesz chciał.

Ad.1 - zajrzyj do tematu o emulacji PS2 w dziale konsole ;)

 

Ad. 2 - od kiedy to Photoshop jest do grafiki 3D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcieć tylko dodać że PhotoShopik używa tylko CPU

 

chcesz zaszaleć wal EVGA 780i

3x8800GT albo GTS na G92

monitor 24'' +

po jaką ... ci Q9450 ?? lubisz duze liczby co? czemu nie Q6600 albo troszeczke wyzszy numerek na evga 780i srednia OC wynosi 3,6 podajże

RAM 2x2x2GB OCZ SLI albo hmm nie wiem :P

 

nie chce mi sie pisac pozniej dopisze xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja za taka kase kupil bym motor:D

 

a tak na powarznie kup sprzecik za 5 tysiakow a za reszte konsole:D

konsole już mam i to nie jedną ale wracając do tematu ten EVGA 780i jest na DDR2 a ja pożądam DDR3 2000mhz

ale przeważnie to ma być komp do gier na którym takie gry jak Crysis na full z aax4 pójdzie na 100fps lub lepiej żeby zdanych zwiech nie było poza tym żeby kupić konsole to musiałbym kupić ps3 x360 wii itd a tak to na kompie można je zemulować

 

dlatego napisałem q9450 dlatego ze ma 12mb cache

Edytowane przez andy2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis na full z aax4 pójdzie na 100fps

 

hmm takie rzeczy to tylko w Erze...

 

wątpie żeby dla ciebie był sens pchania się w DDR3 i tak tego nie odczujesz

 

chcesz emulować ps3/x360 i wii xD noo powodzenia brachu <klepie po plecach> no chyba że to ja mam aż takie tyły w emulacji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co wy sie rozczulacie do czego będzie służył ten komp???:D

ja tylko prosiłem o zestawienie najlepszego kompa do 10tys złotych :D

 

zawsze jakaś nikła szansa jest jak poradzili sobie z ps2 i z czarnym xklockiem to czemu nie nowsze ale prawda można poczekać na nowe grafiki i proca a ja i tak OC nie chce robić więc proc się nadaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dżizas chcesz najlepsze części to wchodzisz do jakiegoś sklepu i patrzysz co najdroższe i zmieści się w twoim budżecie... niestety nie jesteśmy na poziomie audiodebili i nie uważamy że im więcej się wyda szczególnie bezsensownie to będzie lepsze (sprzęt się dobiera do potrzeb a nie oo mam 10k kupie sobie pro kompa) xD

 

poza tym dostałeś już większość odpowiedzi :D

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to DFI Lan Party X48 ma obsługe SLI? I na cholerę Ci taki sprzęt... chyba rodzice fundują na komunię :D n/c raczej napisałbyś do czego Ci ten komp jeżeli do grania to bierz konsolę i 42 calowy telewizor. Coś mi tu śmierdzi prowokacją... A jeżeli chcesz mieć high-end bez względu na koszty to jak to kiedyś ktoś napisał: "Idź do sklepu i kup to co najdroższe" - co oczywiście nie daje pewności, że będziesz miał super sprzęt :D hahaha, rozwalają mnie takie pytania komputer do 10 tyś. Lepiej poczytaj to co jest na forum, i w testach, potem zaczniemy dyskutować.

Powiem Ci tak, wiekszość osób na tym forum złoży sprzęt za 3000-4000(to jest max) i będzie on wydajniejszy niż to co Ty złożysz, dlaczego? bo części należy dobierać z rozsądkiem (głową) i umieć wycisnąć ze sprzętu moc (czyt. dobra konfiguracja)

Ty nawet nie wiesz do czego ma mu służyć komputer.

Crisis na highest - 100fps chyba w snach - widać, że składa komputer nie mając pojęcia o częściach

 

Widać, że nawet nie pofatygował się na obszerną lekturę. Masz 10k wydaj na aparat na zęby, nowe podręczniki, piórnik :P, dziewczynę, piwo (dla osób 18+ lat)kino, operę, teatr, dobre kolacje przez 4 miesiące... itp

 

P.S. Nerevar to co powiedziałeś zgadza się. Na takie właśnie posty trzeba odpisywać w ten sposób :) trochę fatygi i ludzie się gubią - lenie, opcja szukaj nie gryzie, a google.pl cię nie rozszarpie.

 

Odpowiedz tylko na jedno pytanie. Czy zdajesz sobie sprawę do czego mógłby służyć innym osobom komputer, który złożyłeś?

Edytowane przez Croatan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x GeForce 9800 GX2 1GB 3200

EIzO SX2461W 24"

4x VelociRaptor WD3000GLFS RAID5

 

jak narazie 11300 zl.. ups, zagalopowalem sie ;)

 

10k to z jednej strony duzo a z drugiej za malo na zlozenie fajnej zabawki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli do grania to bierz konsolę i 42 calowy telewizor. Coś mi tu śmierdzi prowokacją...

No też mam takie wrażenie. Albo kup 3 komputery, załóż sieć, zaproś kumpli i będziecie mieli więcej hajfa niż z tego kompa za 10000zł

2x GeForce 9800 GX2 1GB 3200

EIzO SX2461W 24"

4x VelociRaptor WD3000GLFS RAID5

 

jak narazie 11300 zl.. ups, zagalopowalem sie ;)

 

10k to z jednej strony duzo a z drugiej za malo na zlozenie fajnej zabawki :wink:

I tak za miesiąc już to będzie do wymiany, 9800x2 wymięknie bo wyjdą 4870x2 i niedługo później nowe karty nV, a za pół roku intel wymienia platformę bo wejdzie nahalem i już wszystko na szrot :lol2:

Poza tym jak za tyle kasy to granie na 24" jest bliskie porażki.

A te raptory wiesz ile hałasu robią? 48dB każdy, jak ci zaczną wyć to wyjdziesz z domu aby odpocząć, do tego zasiłka 1100W też do cichych nie należy, trzeba całość zwodować będzie 1000zł minimum.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak

 

Xbox 360 - 900zł

Wii - 966 zł

PS3 - 1470 zł

 

Cpu: E8400 - 650 zł

Mobo: ASUS Striker II Formula - 846 zł

Ram: OCZ Reaper 2x2 gb - 300 zł

Zasilacz: Corsair 520W - 290 zł

Grafika: 2x 8800GTS Gigabyte - 1500 zł

Dysk: 3x Seagate 250gb - do Raida 5 - 410 zł

Obudowa: Antec P180 - 480 zł

Monitor: Samsung 2493HM - 1570 zł

 

Suma: 9400 zł

 

Na monitor można wydawać w sumie nieskończoność, coby lepszy/większy był.

Ramu nie jestem pewien.

 

Tak chyba byłoby lepiej ulokować ten hajs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle nieźle, facet prosi o sprzęt do grafiki/animacji 3D + gier a Wy mu konsole wciskacie. Dajcie sklep z 3DsMaxem na konsole najlepiej...

 

 

Ja z takim budżetem złożyłbym jeden dość mocny komp (1x Gx2, 4gb DDR2, quad) do modellingu, a drugi o podobnych parametrach (wywalić grafe, kupić coś bardziej przyziemnego, więcej ramu, mocniejszy proc, szybszy dysk) do renderingu sieciowego. I w ten sposób miałbyś swoją mini render-farmę i nadal miał możliwość z używania jednego kompa cały czas :-)

 

No chyba, że narazie to Twoje 3D ogranicza się do obrotu wokół napisu czy coś.

Edytowane przez nappy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nappy o to chodzi, że koleś nie wie czego chce, mówi, że komp będzie służył do grafiki 3D po czym mówi, że jednak głównie do grania. Niech się zastanowi lepiej czego od życia chce. Jeżeli ten komputer ma służyć do pracy, to na pewno nikt nie będzie kupował 2x 9800X2 i do tego zasilacz 1000-1200 W. No chyba, że pracujesz w firmie zajmującej tworzeniem gier... ,ale na pewno nie jesteś.

 

Jeżeli chcesz super procek do obróbki grafiki to dlaczego nie weźmie QX9850 i płyte z FSB 1600...?

 

Nappy polecamy konsolę bo to jakieś dziecko "bogatych rodziców", które nie wie do czego taki komputer może służyć.

Edytowane przez Croatan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...