Skocz do zawartości
NuKeR

Zmiana Zelastwa - Mobo I Memki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pozstanowilem zlozyc sobie zestawik oparty na pamieciach ddr3. Chyba najwyzszy czas i w dodatku pamieci ddr3 juz nie takie drogie.

 

Problem to moja wiedza na ten temat... do tej pory operowalem na ddr2 i nie znam tematu.

 

Troche studiowalem po necie na ten temat i doszedlem do wniosku ze jesli chodzi o mobaski to kusza mnie dwie plyty: ASUS Striker II Extr i Maximus Extreme. Zastanawiam sie tylko co ktory chip bedzie lepszy x38, x48 czy 790 od nvidii. Moze jakas inna sugestia..? W gre wchodzi przecietne oc nie mam zamiarow bic jakis rekordow. Nie bralem pod uwage P35 i P45 poniewaz zalezy mi na SLi (CF). Procka narazie nie zmieniam ale docelowo bedzie to cos w 45nm lub skrajnosc Q6600 G0. Zastanawiam sie takze nad zmiana grafiki. Myslalem o GX2 ale gdzies czytalem ze juz niedlugo ATI i Nvdia wypuszcza nowe karty wiec z tym raczej zaczekam.

 

Dryga sprawa to pamieci. Chcialbym zeby robily 2000hz i najlepiej jakby to bylo 4GB chodz na poczatek i 2GB wytarcza. Kasa na pamieci to ok 1200 zl.

 

Znalazlem takie memki:

 

2GB CellShock DDR3 PC3-15000 1866MHz (8-8-8-16) Blue Dual Channel kit (Micron D9JNL)

2GB G.Skill DDR3 PC3-14400 1800MHZ HZ Series (7-7-7-18) Dual kit w/ Antazone RamMod Coolers

4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz HZ Series (7-7-7-18) Dual Channel kit

 

lub moze zupelnie cos innego...

 

prosilbym o jakies podpowiedzi znawcow tematu =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem takie powiedzenie:

"Kupuj mieszkanie najdroższe na jakie Cię stać i najtańszy samochód jakim wypada Ci jeździć"

wytłumaczenie: wartość mieszkania zawsze rośnie, pojazdów maleje.

Podzespołów komputerowych maleje dziesięciokrotnie szybciej niż pojazdów.

 

Po co się pchać w ddr3, skoro trochę przewyższają ddr2 pod względem wydajności, a pięciokrotnie pod względem ceny?

Jeszcze potrzebna do tego płyta główna min. 1k zł.

 

Bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o gwarancji nie ma mowy. raz ze nie jestem w stanie zlozyc fabrycznego chlodzenia do kupy druga to to ze wada jest prawdopodobnie mechaniczna =/ hm... DFI dlaczego nie tylko ktore? =] na x38 czy x48. Wolalbym zeby to byl asus gdyz jakos do tej marki mam przekonanie. DFi nigdy nie mialem ale mozna by tez sprobowac... pisalem ze otwarty jestem na inne sugestie.

 

co do powiedzenia adekfatne do sprzetu komputerowego ale:

Spac gdzie mam... auta mnie nie interesuja.

 

@dzikidaniel

Co do grafy to juz pisalem jakie mam na ten temat zdanie i plany.

Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np1

np2

 

Coś mało tego dfi w polskich sklepach....

Może Ci się mniej spodobać, bo dźwięk ma alc885, a z tego co widzę używałeś integry.

 

W zasadzie między x38, a x48 róznic nie ma.

x48 obsługuje pamięci 1600 (oficjalnie), x38 1333 (oficjalnie).

Skoro te płyty dfi nie obsługują ddr3, tylko 2 to w zasadzie różnic nie będzie oficjalnie i nieoficjalnie (chyba, że się mylę)

Edytowane przez hugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak bedzie z obsluga prockow z szyna 1333hz 45nm? szczegolnie quady? aha i sa jakies problemy np z obsluga wiekszej ilosci pamieci niz 2GB?

 

jakies pamieci do niej?

 

http://www.memory-configurator.co.uk/produ..._kit/index.html

 

na jakich to moze byc kosciach?

http://www.memory-configurator.co.uk/produ..._kit/index.html

Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płytki to już nie mój przedział cenowy.

Radzę przejrzeć przynajmniej pobieżnie tematy

DFI x38

DFI x48

Striker extreme

 

Niestety mało osób zaopatruje się w takie płyty i pisze na ich temat :/

 

Watpie, żeby którakowlwiek z tych płyt miała problemy z prockiem z szyną 1333 i większą ilościa ramu. Radzę jednak przejrzeć powyższe tematy, zapoznać się z napotkanymi problemami. 700 zeta na mobo to nie pryknięcie.

 

No i masz jeszcze polecane pamięci do OC

wg DFI i np w manualu do ASUS rampage

 

Osoboście sam bym szykał płytki ze wsparciem do sli bardziej, ze względu na to, że nvidia góruje nad ati ostatnio, a na zmiany się nei zapowiada. Tyle mogę doradzić.

.

Edytowane przez hugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...