Skocz do zawartości
recerkulator

Niemoge Sobie Poradzić Z Ustawieniem Biosu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki mały problem z moją płytą mam ramy 1066Mhz a nie mogę ich ustawić na tą prędkość max 800Mhz nie wiem jak ustawić tą płytę żeby obsługiwała mi ramy z prędkością 1066mhz

Oto moja platforma :

Obudowa SIDEWINDER z wentylacją firmy Thermaltake

Zasilka CORSAIR VX550W

Płyta główna - ASUS M3A32-MVP Deluxe WiFi-AP Edition na chipsecie AMD790FX

Pamięci - 4X 1GB DDR2 CORSAIR DOMINATOR 1066Mhz PC2 8500 C5

Procek- AMD Athlon 64 6400 X2 AM2 ,Cooler ASUS Silent Knight 2

Grafika- ASUS EAH3870 512MB DDR4

HDD –Seagate 500GB SATA2 32MB

Dołączona grafika

Prosiłbym o jakom kol wiek pomoc bo mam pierwszy raz taki sprzęt i nie mogę sobie poradzić z ustawieniem biosa

Prozba do moderatorów o przeniesienie tematu jeśli się okaże że w złym miejscu go założyłem

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto odpowiedź, masz K8, a one wspierają defaultowo ram do 800MHz, aby uzyskać wyższe taktowania RAMu, trzeba podkrecic/podbić HTT

Dzięki za odpowiedz ale nie wiem co oznacza ten skrót” HTT”, a powiedz mi czy dobrze myśle trzeba ustawić w biosie w ustawieniach ramu (5-5-5-15) i w tedy powinienem uzyskać 1066mhz????

Edytowane przez recerkulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Svende ma racje...

AMD K8 nie pojda na 1066 mhz poniewaz jego kontroler jest ustawiony na 800 mhz.

Mam takiego procka i kupilem wlasnie ram 1066 mhz. Kosci pracuja na 800 mhz, ale po podniesieniu szyny fsb/ht jak kto woli wtedy mozna dojsc do wartosci 1066 mhz jednak w ten sposob meczy sie plyte glowna.

Do tych pamieci musisz uzyc phenoma. Wtedy dopiero taki zestaw bedzie chodzil na nominalnym 1066 mhz.

Plyte glowna juz masz pod phenoma to teraz tylko kupic procka phenom 9850 black edition i najwyzej podniesc mu mnoznik....swietna sprawa gdyz nie trzeba podnoscic szyny fsb/ht.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Svende ma racje...

AMD K8 nie pojda na 1066 mhz poniewaz jego kontroler jest ustawiony na 800 mhz.

Mam takiego procka i kupilem wlasnie ram 1066 mhz. Kosci pracuja na 800 mhz, ale po podniesieniu szyny fsb/ht jak kto woli wtedy mozna dojsc do wartosci 1066 mhz jednak w ten sposob meczy sie plyte glowna.

Do tych pamieci musisz uzyc phenoma. Wtedy dopiero taki zestaw bedzie chodzil na nominalnym 1066 mhz.

Plyte glowna juz masz pod phenoma to teraz tylko kupic procka phenom 9850 black edition i najwyzej podniesc mu mnoznik....swietna sprawa gdyz nie trzeba podnoscic szyny fsb/ht.

Dzięki za sprowadzenie mnie na ziemie , no to poczekam jeszcze trochę aż wyjdą phenony które będą miały przynajmniej 3000Mhz na rdzeń i za aplikuje takiego na razie pomęczę sie na tym procku co mam

Edytowane przez recerkulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po podniesieniu szyny fsb/ht jak kto woli wtedy mozna dojsc do wartosci 1066 mhz jednak w ten sposob meczy sie plyte glowna.

:lol2: z tym męczeniem płyty głównej to walnąłeś jak łysy warkoczem o beton

Do tych pamieci musisz uzyc phenoma. Wtedy dopiero taki zestaw bedzie chodzil na nominalnym 1066 mhz.

Tylko w teorii,

1)bo Phenomy, a z pewnością B2 mają słaby kontroler i często nie chcą chodzic z memkami na 1066Mhz

2)to że posiadasz memki 1066, to nei znaczy, że pójdą na 1066 na Am2/AM2+, bo często wysokotaktowane RAMy mają skopane SPD pod AM2

Plyte glowna juz masz pod phenoma to teraz tylko kupic procka phenom 9850 black edition i najwyzej podniesc mu mnoznik....swietna sprawa gdyz nie trzeba podnoscic szyny fsb/ht.

Gdyby sie tylko dobrze kreciły to czemu nie, ale OC (nawet samym mnożnikiem) jest koszmarne zwłaszcza dla zwtykłego użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Svende ma racje...

AMD K8 nie pojda na 1066 mhz poniewaz jego kontroler jest ustawiony na 800 mhz.

Mam takiego procka i kupilem wlasnie ram 1066 mhz. Kosci pracuja na 800 mhz, ale po podniesieniu szyny fsb/ht jak kto woli wtedy mozna dojsc do wartosci 1066 mhz jednak w ten sposob meczy sie plyte glowna.

Do tych pamieci musisz uzyc phenoma. Wtedy dopiero taki zestaw bedzie chodzil na nominalnym 1066 mhz.

Plyte glowna juz masz pod phenoma to teraz tylko kupic procka phenom 9850 black edition i najwyzej podniesc mu mnoznik....swietna sprawa gdyz nie trzeba podnoscic szyny fsb/ht.

LOL, kiedy wymyśliłeś to męczenie płyty głownej? :D

 

Nie słuchaj, nie musisz używać żadnego Phenoma, podbij sobie HTT i tak będziesz miał wszystko 100% stabilne a do tego bardziej wydajne, same plusy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL, kiedy wymyśliłeś to męczenie płyty głownej? :D

 

Nie słuchaj, nie musisz używać żadnego Phenoma, podbij sobie HTT i tak będziesz miał wszystko 100% stabilne a do tego bardziej wydajne, same plusy :rolleyes:

Dobra pomyślę o tym ale mam śwież y komp dopiero parę dni pracuje więc zacznę bawić się w podkręcanie jak pochodzi przynajmniej z tydzień i się wygrzeje.

Gdybym wiedział wcześniej ze Athlon x2 AM2 nie obsługuje pamięci 1066Mhz to nie inwestował bym teraz tyle kasy w kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznę bawić się w podkręcanie jak pochodzi przynajmniej z tydzień i się wygrzeje.

tydzień czasu? ja bym nie wytrzymał dnia jakbym miał nowy sprzęt do krecenia :), a wygrzewanie procesora to mit jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzień czasu? ja bym nie wytrzymał dnia jakbym miał nowy sprzęt do krecenia :), a wygrzewanie procesora to mit jest.

Pocesory są juz wygrzewane w fabryce przez 24h dostają tak po” [gluteus maximus]” że szok ,a jeśli chodzi o wygrzewanie to chodziło mi oto że nowa płyta musi trochę pochodzić zanim zacznie sie na niej kręcić ponieważ nowe kondziory muszą popracować na standardowych ustawieniach zanim zacznie sie kombinowanie z kręceniem

A pyzatym mam dość słabe schładzanie na procku więc w moim przypadku coś ciężko będzie osiągnąć 1066Mhz na ramie jak za bardzo podniosę magistrale to w końcu u smarze procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ale wymyślasz, są ludzie, którzy na defaultowych ustawieniach nawet raz nie odpalili kompa i nic im nie było i gwarantuję, że przy takim lekkim kręceniu jakiego Ty potrzebujesz nic się nie stanie... Nawet jak masz słabe chłodzenie a proca wcale nie trzeba wygrzewać (Bynajmniej nie tydzień :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wymyślasz, są ludzie, którzy na defaultowych ustawieniach nawet raz nie odpalili kompa i nic im nie było i gwarantuję, że przy takim lekkim kręceniu jakiego Ty potrzebujesz nic się nie stanie... Nawet jak masz słabe chłodzenie a proca wcale nie trzeba wygrzewać (Bynajmniej nie tydzień :D).

Dobra ja pokombinuje jak będzie trzeba narazie po meczę się na tym co mam procku w końcu 800mhz na ramie to nie tak mało ale chciałem zobaczyć jak się pracuje na 1066mhz

 

prawdopodobnie temat zostanie zamknięty ponieważ odchodzimy od tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie na Phenomie jest tak jak pisal kolega wczesniej niby w biosie jest 1066 ale i tak chodzi jak chodzi bardzo niestabilnie ;(

 

Witam piszę po długiej nie obecnosci :)

Niestety po 3 latach na podkreconej magistrali wysiadła mi płyta główna i jedna karta graficzna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...