Skocz do zawartości
Enzovelionn

Wyzwanie Dla Starych Wyjadaczy...

Rekomendowane odpowiedzi

Zaktualizowałem bios...

 

Odłączę wszystkie urządzenia USB oprócz klawiatury i myszki, a po tym udam się na spacer :D

 

 

EDIT:

 

Wróciłem odłączyłem neo, włączyłem kompa i co? Kursor stoi w miejscu, klawiatura nie reaguje no to restart. Windows się wczytał i dalej nie reaguje a tu microsoft-owski szmelc mi pokazuje że wystąpił błąd z USB i Windows nie umie go sprecyzować oraz odsyła mnie na stronę microsoftu. Jeszcze raz zostawie komp w spokoju, odłączę neo i sprawdzę czy będzie restart ale nie dzisiaj bo potrzebuję kompa do pracy.

 

EDIT2:

Znów uruchamiam dość schłodzonego blaszaka myszka w miejscu lecz KIS 7 działa no to odłączyłem USB od myszki i klawiatury i jeszcze raz w ten sam port. Zadziałało. Pograłem w DiRT'a z 15-20 minut i komp stabilny już chyba jesteśmy prawie w jądrze problemu, jednak jedna myśl pokierowała mnie abym się przespał i włączył kompa powtórnie. Kilka minut stabilne (lecz znów Logitech'owskie urządzenia nie działają :| ) więc nie tracąc czasu jaki mi jest cenny odpalam nTune. Ustawiam rdzeń z 200MHz na 204MHz stoi dalej, podkręcam 210 no i restart.

Edytowane przez Torghal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie związane z temperaturą karty graficzną. Czy możliwe jest że jest popsuty czujnik grafiki? Wymieniłem coolera na radiator Pentagrama, założyłem pastę i temperatura jest ciągle jakaś dziwna :| Temperatura wynosi 95 stopni a gdy dotykam kartę to mam wrażenie że jest ciepła jednak 95 stopni powinno mnie parzyć :(

Edytowane przez Torghal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury mierzę najnowszym nTune a mam Palita GeForca 7600 GT. Tylko trochę to dziwne że karta podczas np. gry ma około 100 stopni a gdy zminimalizuje grę do Windowsa mam prawie odrazu około 20 stopni mniej. Według mnie to jest nie możliwe.

 

A co do restartów to zostały wyeliminowane, tylko że bezprzewodowa myszka i klawaitura nie działa :D Trzeba odłączyć i podłączyć wtyczkę USB jeszcze raz. Być może SP3 pomoże dla XP ale ponoć jest raczej aktualizacja kosmetyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury mierzę najnowszym nTune a mam Palita GeForca 7600 GT. Tylko trochę to dziwne że karta podczas np. gry ma około 100 stopni a gdy zminimalizuje grę do Windowsa mam prawie odrazu około 20 stopni mniej. Według mnie to jest nie możliwe.

mozliwe, mozliwe. jak gram w Dirt'a to podczas wyscigu mam okolo 100st, jak wraca do menu po wyscigu to juz jest okolo 85. mierzone hardware monitorem z riva tunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiem Waszego przywiązania do temperatur na podstawie programów. Podczas ostrego męczenia karty dotykasz radiatora na karcie oraz miejsca pod procesorem graficznym z drugiej strony. Jeśli nie parzy mocno, to program może nawet 1000 stopni pokazywać.

W razie czego wiatrak na grafikę na wolnych obrotach skierować i po problemie. Poza tym zanim karta się spali, to zacznie sypać artami i wywalać/wieszać gry. Trochę dystansu do problemu, proszę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem bo 100 stopni to temepratura wrzenia wody a jak wsadzimy do niej palec to jesteśmy poparzeni na bank a jak dotykam palcem na kartę w okolicach rdzenia to jest najwyżej ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozprawiłem się z restartami i zwieszkami ale teraz gdy uruchamiam komputer wyskakuje okienko komunikatu:

 

"Zapobieganie wykonywaniu danych - Microsoft

 

Aby pomóc w ochronie tego komputera, system Windows zamknął ten program.

 

Nazwa: Generic Host Process for Win32 Services

Wydawca: Microsoft Corporation

 

Zamknij komunikat

__________________________________

[bla,bla,bla czyli nieistotne [ciach!]ły] "

 

Klikam zamknij komunikat i występuje następny, taki jak przy błędzie jakiejś aplikacji z tym że został zamknięty w ochronie komputera.

 

Trochę to denerwujące że trzeba na to zawsze klikać a napewno na to jest łatwe rozwiązanie tylko trzeba je znać.

 

Proszę o pomoc. I z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś przeczytał uważnie to wiedziałbyś że przed napisaniem posta już wcześniej sprawdzałem memtestem i nic nie wykazało.

 

Pomogło włożenie neostrady a raczej modemu "Sagem" do innego portu USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się problem z błędnie zainstalowanymi sterami pod USB2.0 (łatki) po czym driverów od drukarki. Miałem podobny jaja z DEP. Szukałem różnych możliwych rozwiązań (z wyłączaniem DEP włącznie) :lol2:. Pomogło przeinstalowanie systemu. Najpierw WinXP SP2, potem łatka od chipsetu dla tegoż portu, później stery dla urządzenia. Tu najpierw instalujemy sterowniki, a dopiero później podpinamy kabel USB, inaczej takie cuda będą się zdarzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...