Skocz do zawartości
Espadon_12

Komp Do 1350 Zł Max

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów !

 

Postanowiłem złożyc kompa do 1350 zł i wybrałem coś takiego :

 

Procesor : Intel Dual-Core E2160 1.8 GHz s.775 - 168,50 zł

Pamięci : OCZ 2x1GB DDR2 800 MHz Platinium rev.2 CL 4 - 128 zł

Zasilacz : Modecom MC-350ATX 2.0 350W - 81 zł

Obudowa : Cooler Master Elite RC-330 Black - 113 zł

Dysk Twardy : Samsung 320GB, 16MB HD321KJ – 165 zł

Karta Graficzna : Galaxy GeForce 9600 GT CM Icy Blue - 392 zł

Płyta Główna : Abit IP35-E - 240 zł (Już mam!)

Napęd : Lite-On Ata (zostaje ze starego kompa)

+ jakieś dobre chłodzenie na proca - 60 zł

 

Razem : 1288 zł

 

Oto moje pytania :

 

1.Czy zasilacz uciągnie karte i wytrzyma OC ? Bo jeśli nie to zmienie na AmacroXa Warrior 400 W i zrezygnuje z chłodzenia na CPU !

2.Czy wszystko ładnie sie podkręci i nic nie bedzie się ze sobą gryzło ?

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego czy bedziesz krecil procka. Ja bym asekuracyjnie wziął 400W, bo zawsze to 50 więcej, a różnica w cenie duża nie jest. Moim zdaniem najpierw wez ten zasilacz 400W, Amacrox lub Chieftec. Potem jak ci sie zachce procka krecic (w co nie wątpie :wink: ) to pozbieraj troche kasy i kup AC Freezer 7 Pro lub Pentagram Karakorum. Ale to po jakims czasie jak zaczniesz proca kręcić. Pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu Seasonica do Modecoma porównywać, Modecom może być za słaby, zwłaszcza, że nie napisałeś który to konkretnie, bo może być Feel i wtedy klapa na maxa.

Przecież napisał dokładnie, że to modecom serii MC "MC-350ATX 2.0 350W"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak mowilem, najlepiej wziac teraz Amacroxa 400W, a dopiero potemjak zaczniesz proca krecic to wtedy dopiero kupic jakies lepsze chlodzenie, bo na def to boxowy coolerek spokojnie starczy :wink:

Edytowane przez Arczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie w mojego siga. Mc-350 spokojnie da radę, Karta po OC, cpu i ram po OC, grałem od 7 rano w dirta. Żadnych zwiech, nic takiego, a z zasilacza leci tylko lekko-letnie powietrze, co znaczy, że się nie zmęczył.

 

IMO kup wentyl na proca, nie warto dokładać do tego amacroxa.

 

PS. Ten sprzęt chodził też na Enlight`cie 300W (+12v=15A) ale bez OC gpu :wink:

Edytowane przez t0bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie w mojego siga. Mc-350 spokojnie da radę, Karta po OC, cpu i ram po OC, grałem od 7 rano w dirta. Żadnych zwiech, nic takiego, a z zasilacza leci tylko lekko-letnie powietrze, co znaczy, że się nie zmęczył.

 

IMO kup wentyl na proca, nie warto dokładać do tego amacroxa.

 

PS. Ten sprzęt chodził też na Enlight`cie 300W (+12v=15A) ale bez OC gpu :wink:

Ale ty masz X1950 Pro a ja będe miał 9600GT :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego Modecoma, to tak naprawde jest model 400W tylko ze zmienioną naklejką ;) Spokojnie wystarczy do tego zestawu, i do OC i jeszczę będzie miał zapas. Wiem co mówie, mam go i był wkładany do bardziej prądożernych zestawów niż ten Twój i dawał sobie spokojnie radę. Imho to następce huntkeya, który był przez długi czas polecany jako najlepszy zasilacz.

 

A tak wogle to ten Amacrox to też to samo co ten modecom, więc jak chcesz dopłacac do tego samego sprzętu to rób jak chcesz.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego Modecoma, to tak naprawde jest model 400W tylko ze zmienioną naklejką ;) Spokojnie wystarczy do tego zestawu, i do OC i jeszczę będzie miał zapas. Wiem co mówie, mam go i był wkładany do bardziej prądożernych zestawów niż ten Twój i dawał sobie spokojnie radę. Imho to następce huntkeya, który był przez długi czas polecany jako najlepszy zasilacz.

 

A tak wogle to ten Amacrox to też to samo co ten modecom, więc jak chcesz dopłacac do tego samego sprzętu to rób jak chcesz.

Mówisz tu o MC-350 ?

Chyba zdecyduje sie na tego Amacroxa :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Oczywiście mówiąc Amacrox 400 W mam na myśli AmacroX Warrior AX450-PNF :grin:

jasne- wiemy że o tym mówisz.

Jeśli chodzi o MC350 to wytrzyma a jeśli chodzi o Amacroxa to skoro nie widać różnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Bierz Modecoma, nie ma sensu dopłacać. Widziałem rozkręconego Amacroxa i modecoma (bo go mam ;) ) i niczym się nie różnią.

podwykonawca ten sam

tylko obudowa inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karakorum ma niewiele wyższą cenę, a waży o wiele więcej niż HP-100, przez to ma większą pojemność cieplną.

 

Karakorum jest wysoki, sprawdź, czy bok obudowy Ci się zamknie :wink: U mnie jest na styk, a mam big towera :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...