Skocz do zawartości
sieniek

Linksys Ag241

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

A więc zakupiłem router Linksys AG 241 i mam problem, tzn mam z bratem komputer, i wcześniej mieliśmy neostrade podzieloną na 2 komputery przez kabel (od sieciówki do sieciówki) 192.168.01 i 192.168.0.2 a serwery dns poustawiane 194.204.152.34 i 194.204.159.1.

Przy podłączeniu routera u niego chodzi wszystko dobrze, lecz nie może wejść wogóle do programu tego routera żeby transfer ustawić i problem jest również taki że umnie nie chodzi wogóle internet.Nie wykrywa wogóle połączenia, na dole po prawej stronie są 2 komputerki przekreślone, i brat mówił że końcówka od kabla sieciowego ma inaczej wyglądać tzn. inaczej mają być te końcówki ustawione ( inaczej idą kolory), i teraz niewiem, bo dzwoniłem do kuzyna i mówił że wszystko powinno być dobrze ale jest kupa.I niewiem właśnie czy zmieniać te końcówki czy coś innego zrobić : - /. Proszę pomóżcie.

Aaaa i jeszcze, gdy brat podłancza mój kabel sieciowy do routera do wogóle się nie świeci.

Błagam, pomóżcie.

Dziękuje z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten router wykrywa czy jest podlaczony kablem krosowanym czy nie wiec raczej nie powinno byc to problemem

 

domyslny adres routera to 192.168.1.1, wiec zaloguj sie na ten adres jako admin/admin czy jakie tam masz dane

 

sprawdz czy w setup>basic setup>network setup masz wlaczony serwer dhcp

 

nastepnie na komputerach we wlasciwosciach protokolu tcp/ip polaczenia lokalnego ustaw automatyczne uzyskiwanie adresu internetowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...