Skocz do zawartości
erosito

Tagan 700 - 800 Bz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Bawicie się swoimi zasilaczami i mam pytanie - zmieniam zasilacz chiefa na cos mocniejszego tj. 700-800w, jak sprawuje sie tagan bz z odpinanymi kablami, moze jest cos bardziej cichego - lepszego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byl radzil BeQuiet DarkPower PRO P7. Super cichy zasilacz, nieslyszalny i naprawde stabilnie trzyma nap. Troche drozszy od Tagana ale wedlug mnie warto. W tym momencie chyba max 650w sa dostepne, ale moglo sie cos zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że myślałem włąśnie nad corsair, ale 750W - tylko gdzieś wyczytałęm ,że skubany się bardzo grzeje w okolicach 60'C.

Nie wiem czy to prawda, bo jeśli tak to chusteczkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może od razu spawarka , bo po co się rozdrabniać. Co ci da zmiana na mocniejszy zasilacz skoro ten który posiadasz nie jest obciążony nawet w 50%. Lepiej zrobić fanswapa.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz już sprzedany, więc nie ma o czym mówić. Kupię sobie coś na przyszłość, biorąc pod uwagę pdkręcanie i ciszę zasilacza - tylko tyle.

 

Benito - sam masz 700W - więc dlaczego mówisz "spawarkę" ?

Też widocznie lubisz mieć więcej niż mniej, zasilacz może być wtedy wykorzystywany nawet w 30%, a co za tym idzie mniej się grzeje - dobrze rozumuję ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz już sprzedany, więc nie ma o czym mówić. Kupię sobie coś na przyszłość, biorąc pod uwagę pdkręcanie i ciszę zasilacza - tylko tyle.

 

Benito - sam masz 700W - więc dlaczego mówisz "spawarkę" ?

Też widocznie lubisz mieć więcej niż mniej, zasilacz może być wtedy wykorzystywany nawet w 30%, a co za tym idzie mniej się grzeje - dobrze rozumuję ??

Zasilacz ma najwyższą sprawność pod określonym obciążeniem i tak w temacie o pamieciach crucial forumowicz nie mógł sobie uzmysłowić że jego zasiłka za 700pln może mieć wpływ na pamiątki a tak właśnie było :rolleyes: Ja mam topowera 450 zresztą na gware idzie ale chodzi o moc której i tak nie wykorzystałem kręcąc ostro sprzęt więc 1000W sobie daruj oczywiście imho :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ma najwyższą sprawność pod określonym obciążeniem i tak w temacie o pamieciach crucial forumowicz nie mógł sobie uzmysłowić że jego zasiłka za 700pln może mieć wpływ na pamiątki a tak właśnie było :rolleyes: Ja mam topowera 450 zresztą na gware idzie ale chodzi o moc której i tak nie wykorzystałem kręcąc ostro sprzęt więc 1000W sobie daruj oczywiście imho :lol2:

 

a co ma sprawność z @ pamięci ? raczej stabilność a to już inna sprawa.

Co do Tagan serii BZ to koniecznie trzeba zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego wentylatora (ciche lub głosne). Jakoś Tagan nie może się zdecydować na ciche wentyle.

Co do rozum0owania, że mocniejszy zasilacz a mniej obciążony lepszy to tak jak z jazdą wyścigowym samochodem po mieście

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego zasilacza nie kupiłem tylko dostałem. Sam bym takiego nie kupił. Wymieniłem tylko dlatego że ten się mniej grzeje niż mój poprzedni topower P6 520W. A do mojego kompa to nowy zasilacz 350W by wystarczył bo jest tylko kręcony procek a grafy nie ruszam bo i po co jeśli praktycznie nie gram.

 

Skoro jużsprzedałeś chiefa to kup sobie coś w okolicach 500W i bedzie cicho, ja osobiście mam raczej uprzedzenia do seasoniców i corsairów, ale to już zupełnie inna historia.

 

Ososbiście mogę ci polecić BQ P7 450W, wystarczy do wszystkiego jeśli nie sprzęgniesz quada trzech grafik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no włąśnie u mnie jest różnie - średnio co pół roku coś zmieniam (akurat mam taką możliwość bez ponoszenia większych kosztów) i quad lub 8200 w OC napewno niebawem sie pojawi, a sli też jest bardzo możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...