Skocz do zawartości
marioking

E1200 + Micro Atx = O/c?

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam nabyc Celerona e1200 i jakas plyte microATX Gigabyte GA-G31M-S2L lub MSI G31M-F(ktora lepiej?). Chodzi by tanio cos zlozyc i na poczatku miec zintegrowana grafike, bo raczej zakup normalnej plyty i nawet najtanszej grafiki wychodzi sporo drozej.

 

Ponoc tego procka grzech nie podkrecic, da sie cos zdzialac z taka plyta glowna? Nie wymagam cudow czy wykorzystania 100% potencjalu, ot by sie tak calkowicie nie marnowalo. Da sie zapuscic tego celka bez problemu na fsb333?

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk juz Koledzy wspomnieli... mam taka płytkę i BARDZO POLECAM... spokojnie sobie puscisz procka na 8x333 i nawet nie będziesz musiał żadnych napiec zmieniać...

A czy na tej płycie jest mozliwosc regulacji vcore, vmem itp ? I jakie sa dzielniki pamieci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest, to chyba konstrukcyjnie to samo co p31 tyle, że ma dołożoną grafikę :) dzielniki pewnie 2, 2.4, 2.5, 3, 3.33, 4, auto - takie są na p31 więc zakładam, że na g31 też takie będą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowione, tylko jeszcze tak na szybko. Wie ktos czym sie roznia te celki, bo nie wiem czy dobre wybralem :D A w opisie niedopatrzylem sie zadnych roznic.

 

 

EDIT: Zdjecia usuniete.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowione, tylko jeszcze tak na szybko. Wie ktos czym sie roznia te celki, bo nie wiem czy dobre wybralem :D A w opisie niedopatrzylem sie zadnych roznic.

troche nic nie widać :P

Jeden ma na pusełku dual core a drugi .. nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowione, tylko jeszcze tak na szybko. Wie ktos czym sie roznia te celki, bo nie wiem czy dobre wybralem :D A w opisie niedopatrzylem sie zadnych roznic.

ten po lewej to jednordzeniowy celeron a ten po prawej dwurdzeniowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten po lewej to jednordzeniowy celeron a ten po prawej dwurdzeniowy

No faktycznie, po prostu w niektorych sklepach ida po najmniejszej lini oporu i nawet nie chce im sie wlasciwego zdjecia zamescic :) Ulzylo mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie... Q-FAN... Silent...bądź program dołączony na płycie z driverami...

 

Nie ma u mnie takiej opcji w biosie. Jak popatrzylem po schemacie chipsetu, dopiero opcjonalnie w G33 sie pojawia jakis "Intel Quiet System".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to mobo i bez problemu na e2140 robi 8x333 u mnie problem memek bo goodramy pro nie robiły 1k więc zamówiłem dominatory 1066 no i czkam je$$# poczta se biwakuje. ZA tą cenę g31 pod taniego proca bardzo się nadaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem niedawno mobaska od GB(GA-G31M-S2L) razem z Celkiem E1200 i generalnie wrażenia są bardzo pozytywne,z dwoma wyjątkami:

-SB i NB strasznie się grzeją,prawie się można oparzyć .

-brak dzielnika dla pamięci mniejszego od 2,66

 

To drugie trochę mnie zdziwiło,gdyż przy FSB 333 pamięci (Patriot Signature) nie wyrabiają. Dodatkowo NB po OC na 300 już się przegrzewa=artefakty na ekranie.

Komp ma służyć do oglądania filmów/internetu podłączony do TV LCD, więc nie jest wymagana kosmiczna wydajność , ale trzeba mieć na uwadze wysokie temp i dostępne dzielniki pamięci zawczasu, przed ewentualnym zakupem.

Jak zakupię grafikę (HD3450/70) to wtedy powalczę ,na razie max to 2,4Ghz na 1.25V , w użyciu 2,13Ghz przy 1,22V EIST i C1E- ON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, posiadam e2140 który 375x8 (3000mhz) robi na 1,325 z biosu czyli realne 1,27v. Czy na tej płycie uda sie uzyskac stabilnie na codzien wartosc 375x8 ? Pamieci jakie posiadam to 2x2GB Kingstony KVR Elpida @1000mhz 2.0v.

 

A moze jest jeszcze jakaś ciekawa konstrukcja z zintegrowanym VGA ?

 

Z góry wielkie dzieki za pomoc.

Edytowane przez mikan10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do GA-G31M-S2L. Mam zagwostke, bo kupilem nowy zasilacz ktory juz ma 24pinowe atx-owe zasilanie. Do tej pory mialem podpiete 20pinowy plus 4 pinowe oddzielne zasilanie przy CPU. Nie wiem teraz czy podpiac tylko to 24 pinowe, czy tez to dodatkowe zlacze 4 pinowe przy CPU???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...