Skocz do zawartości
adek755

Jaki Program Graficzny Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zakupiłem osatnio Canona A560 i przydaje się często program graficzny. Muszę zakupić coś lepszego niż MS Photo Editor :kwasny:

 

I tu mam do Was pytanie - jaki program graficzny wybrać. To, że w tych klimatach żądzi Photoshop to wiem, ale jest tyle tych wersji że sam nie wiem który wybrać i który jest lepszy do czego. Cena nie gra roli. Którą wersję mogę wybrać żeby mieć dużo przydatnych funkcji?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje z CS. CS2 nie ma oddalania / przyblizania na rolce w myszce.

Przytrzymujesz 'alt' i scrollujesz - śmiga ;-)

 

Co do autora: robisz fotki na potrzeby komercyjne etc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymujesz 'alt' i scrollujesz - śmiga ;-)

 

Dokładnie tak ;]

 

Ja nadal pracuje na CS2 , jednak pracowałem już u znajomego na CS3 i akurat mam niezłą ofertę przesiadki na CS3 za niską kasę, więc przy zmianie Windy (XP->Vista) przy okazji przerzuce się na CS3. Jednak CS2 całkowicie wystarcza, ale chyba już nie można go kupić. (?)

 

Wersja CS3 Extended jest raczej nieopłacalna jeśli mówimy tylko o fotografii. ;)

 

 

Wiesz, sądzę, że Photoshop Elements też Ci wystarczy. :) Canonowy Arc Soft (czy jak to tam ;) ) też był niezły, czy Corel też całkiem daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zadam lamerskie pytanie, ale czy nie ma wersji demo tychże odmian? Bo rozpiska wbudowanych funkcji to już chyba musi być na stronie Adobe. Do tego jakieś testy w magazynach/na stronach poświęconych grafice.

 

Nie sugeruję, że pytanie jest złe, ale jeśli już je stawiasz, to określ do czego będziesz używał program - praca/hobby/obróbka zdjęć do rodzinnego albumu?

 

Z drugiej strony, jeśli cena nie gra roli, odpowiedź narzuca się sama -> wyższa wersja = więcej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowanie cs3 do obrobki zdjec z canona a560 to jak polowanie z armata na komary. ktora badz wersja paint shop pro powyzej 9 w zupelnosci wystarczy, a odchudzi kieszen zdecydowanie mniej niz soft adobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam - cena nie gra roli, gdyż program nie zakupuję ja, a mój pracodawca (za dużo by pisać) po prostu chce drogie, tzn nie drogie a dobre, bardzo dobre. :)

 

Co do autora: robisz fotki na potrzeby komercyjne etc ?

Tak, robię zdjęcia także na potrzeby komercyjne

kupowanie cs3 do obrobki zdjec z canona a560 to jak polowanie z armata na komary. ktora badz wersja paint shop pro powyzej 9 w zupelnosci wystarczy, a odchudzi kieszen zdecydowanie mniej niz soft adobe.

Oczywiście program będe wykorzystywał do obrabiania zdjęć z innych aparatów m.in. z Nikona D80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...