Skocz do zawartości
tweaker

stabilnosc procka

Rekomendowane odpowiedzi

witam all po raz pierwszy na forum :D

 

przegladam sobie forum i athlony 1700+ naprawde swietnie sie wam kreca

a powiedzcie mi czego urzywacie do testowania stabilnosci procka ?

bo na moim 1466@2130 JIUHB 0302 1,775v (11,5x185) prime95 chodiz ok ale ciut wiecej podkrece i juz lipa

tem. ok zasilacz moze byc tu problemem codegen choc napiecia sa w miare normalne :D

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tak - zapodaje prime95 - przy 2360 chodzi a przy 2400 wywala błąd - zrobiłem wczoraj test - całą noc liczył i wyświetlał fraktale - jest tak programi do testowania razem z ArtificalTester - rano wstałem i komp dalej chodził po 10h temperatura 46st.c :) - wydaje mi się że ten Prime95 nie lubi bardzo podkręconych procków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tak - zapodaje prime95 - przy 2360 chodzi a przy 2400 wywala błąd - zrobiłem wczoraj test - całą noc liczył i wyświetlał fraktale - jest tak programi do testowania razem z ArtificalTester - rano wstałem i komp dalej chodził po 10h temperatura 46st.c :) - wydaje mi się że ten Prime95 nie lubi bardzo podkręconych procków :)

Ja tam prime nawet nie włączałem bo skoro komp chodzi stablinie to po co????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, poco testować kompa prime skoro np. ja urzywam kompa codziennie  - praktycznie cały czas włączony i jest stabilny?

Po to, że jak Ci przyjdzie do głowy w cos zagrać to gierka potrafi wycisnąć wszystkie soki z twojego systemu i tak go obciążyć, że tylko Prime może zasymulować taką sytuację !

Poza tym w gierki gra sie po kilka godzin, a werdykt o stabilności ustawień chcesz mieć jak najszybciej, nieprawdaż?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, poco testować kompa prime skoro np. ja urzywam kompa codziennie  - praktycznie cały czas włączony i jest stabilny?

Po to, że jak Ci przyjdzie do głowy w cos zagrać to gierka potrafi wycisnąć wszystkie soki z twojego systemu i tak go obciążyć, że tylko Prime może zasymulować taką sytuację !

Poza tym w gierki gra sie po kilka godzin, a werdykt o stabilności ustawień chcesz mieć jak najszybciej, nieprawdaż?

 

Pozdrawiam,

Prawda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to, że jak Ci przyjdzie do głowy w cos zagrać to gierka potrafi wycisnąć wszystkie soki z twojego systemu i tak go obciążyć, że tylko Prime może zasymulować taką sytuację !

pamietam ze kiedys jak mialem d800 i gdy byl za durzo przekrecony robily sie jakies bledy gdy pakowalem cos zipem

taka sama sytuacje mial kolega na c366@550 :)

a komputer niby byl stabilny w grach

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietam ze kiedys jak mialem d800 i gdy byl za durzo przekrecony robily sie jakies bledy gdy pakowalem cos zipem

taka sama sytuacje mial kolega na c366@550 :)

a komputer niby byl stabilny w grach

To był tylko przykład, zresztą zależy w co się gra...

Innym przykładem może być wypalanie płytek.

U kumpla wszystko było niby OK, ale zdarzały się błędy przy wypalaniu gdy miał system podkręcony.

Ja uważam, że jeśli jeden program potrafi się wywalić to nigdy nie możesz być pewny dnia ani godziny i gdy pojawią się jakieś problemy to pierwsze co pomyślisz to, iż wina leży po stronie OC.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, poco testować kompa prime skoro np. ja urzywam kompa codziennie  - praktycznie cały czas włączony i jest stabilny?

powiem tak

starczy że raz na tydzień się zwiesi - np w czasie meczu o 1 miejsce w lidze... - na co komu taki stres - lepiej nieco wolniej ale pewnie - prime + cpuburn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, poco testować kompa prime skoro np. ja urzywam kompa codziennie  - praktycznie cały czas włączony i jest stabilny?

Po to, że jak Ci przyjdzie do głowy w cos zagrać to gierka potrafi wycisnąć wszystkie soki z twojego systemu i tak go obciążyć, że tylko Prime może zasymulować taką sytuację !

Poza tym w gierki gra sie po kilka godzin, a werdykt o stabilności ustawień chcesz mieć jak najszybciej, nieprawdaż?

 

Pozdrawiam,

Racja! Można sobie dość ostro podkręcić procka,który będzie bootował do windy, chodził cały czas przy niewielkichobciążeniach aż do pewnego momentu aż się coś nie skrzaczy i to w najmniej odpowiednim momencie. Nie musi to wcale nastąpić szybko jak się zbytnio proca nie obciąża. Ja tak miałem do momentu gdy chciałem nowy sprzęt puścić w 3DMarkach (oczywiście z 1700+ na 12x166) - w połowach testów zwisy - kurde, co jest? Dopiero jak zapodałem Prime95 - wyjaśniło się że nie jest on stabilny przy dużych ciągłych obciążeniach, no i musiałem zjechać na 12,5x155 - na razie tylko tyle udaje mi się wyciągnąć na AC i bez moda SB i NB.

 

PS. A tak przy okazji - ciekawe ile godzin musi przejść w Prime95 proc aby uznać go za stabilnego? Mi potrafił wywalić Fatal Error nawet po 6 godz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja! Można sobie dość ostro podkręcić procka,który będzie bootował do windy, chodził cały czas przy niewielkichobciążeniach aż do pewnego momentu aż się coś nie skrzaczy i to w najmniej odpowiednim momencie. Nie musi to wcale nastąpić szybko jak się zbytnio proca nie obciąża. Ja tak miałem do momentu gdy chciałem nowy sprzęt puścić w 3DMarkach (oczywiście z 1700+ na 12x166) - w połowach testów zwisy - kurde, co jest? Dopiero jak zapodałem Prime95 - wyjaśniło się że nie jest on stabilny przy dużych ciągłych obciążeniach, no i musiałem zjechać na 12,5x155 - na razie tylko tyle udaje mi się wyciągnąć na AC i bez moda SB i NB. 

 

PS. A tak przy okazji - ciekawe ile godzin musi przejść w Prime95 proc aby uznać go za stabilnego? Mi potrafił wywalić Fatal Error nawet po 6 godz.

W pliku readme jest napisane coś o 6-24 godzinach, ale wspominaja tez coś o kiku tygodniach (pewnie w wyniku różnych temperatur - powinno sie testowac w upały no nie :D )

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja! Można sobie dość ostro podkręcić procka,który będzie bootował do windy, chodził cały czas przy niewielkichobciążeniach aż do pewnego momentu aż się coś nie skrzaczy i to w najmniej odpowiednim momencie. Nie musi to wcale nastąpić szybko jak się zbytnio proca nie obciąża. Ja tak miałem do momentu gdy chciałem nowy sprzęt puścić w 3DMarkach (oczywiście z 1700+ na 12x166) - w połowach testów zwisy - kurde, co jest? Dopiero jak zapodałem Prime95 - wyjaśniło się że nie jest on stabilny przy dużych ciągłych obciążeniach, no i musiałem zjechać na 12,5x155 - na razie tylko tyle udaje mi się wyciągnąć na AC i bez moda SB i NB.  

 

PS. A tak przy okazji - ciekawe ile godzin musi przejść w Prime95 proc aby uznać go za stabilnego? Mi potrafił wywalić Fatal Error nawet po 6 godz.

W pliku readme jest napisane coś o 6-24 godzinach, ale wspominaja tez coś o kiku tygodniach (pewnie w wyniku różnych temperatur - powinno sie testowac w upały no nie :D )

 

Pozdrawiam,

holy shit!!! Ja nie umiem wytrzymać nawe 10min jakiegokolwiek testu. Przeważnie zapodaję sobie pifasta. Jak procek niestabilny to wywala w połowie testu, jak stabilny to już nic się z nim nie dzieje. Ale co do dużych obliczeń (po kilkanaście h) to już lepiej proca lekko odkręcić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja! Można sobie dość ostro podkręcić procka,który będzie bootował do windy, chodził cały czas przy niewielkichobciążeniach aż do pewnego momentu aż się coś nie skrzaczy i to w najmniej odpowiednim momencie. Nie musi to wcale nastąpić szybko jak się zbytnio proca nie obciąża. Ja tak miałem do momentu gdy chciałem nowy sprzęt puścić w 3DMarkach (oczywiście z 1700+ na 12x166) - w połowach testów zwisy - kurde, co jest? Dopiero jak zapodałem Prime95 - wyjaśniło się że nie jest on stabilny przy dużych ciągłych obciążeniach, no i musiałem zjechać na 12,5x155 - na razie tylko tyle udaje mi się wyciągnąć na AC i bez moda SB i NB.  

 

PS. A tak przy okazji - ciekawe ile godzin musi przejść w Prime95 proc aby uznać go za stabilnego? Mi potrafił wywalić Fatal Error nawet po 6 godz.

W pliku readme jest napisane coś o 6-24 godzinach, ale wspominaja tez coś o kiku tygodniach (pewnie w wyniku różnych temperatur - powinno sie testowac w upały no nie :D )

 

Pozdrawiam,

BOSHEEEEE 6-25 h chyba raz mi sie zdazylo zeby jakis test trwal 4 h ale 6-24 ??? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja! Można sobie dość ostro podkręcić procka,który będzie bootował do windy, chodził cały czas przy niewielkichobciążeniach aż do pewnego momentu aż się coś nie skrzaczy i to w najmniej odpowiednim momencie. Nie musi to wcale nastąpić szybko jak się zbytnio proca nie obciąża. Ja tak miałem do momentu gdy chciałem nowy sprzęt puścić w 3DMarkach (oczywiście z 1700+ na 12x166) - w połowach testów zwisy - kurde, co jest? Dopiero jak zapodałem Prime95 - wyjaśniło się że nie jest on stabilny przy dużych ciągłych obciążeniach, no i musiałem zjechać na 12,5x155 - na razie tylko tyle udaje mi się wyciągnąć na AC i bez moda SB i NB.  

 

PS. A tak przy okazji - ciekawe ile godzin musi przejść w Prime95 proc aby uznać go za stabilnego? Mi potrafił wywalić Fatal Error nawet po 6 godz.

W pliku readme jest napisane coś o 6-24 godzinach, ale wspominaja tez coś o kiku tygodniach (pewnie w wyniku różnych temperatur - powinno sie testowac w upały no nie :D )

 

Pozdrawiam,

holy shit!!! Ja nie umiem wytrzymać nawe 10min jakiegokolwiek testu. Przeważnie zapodaję sobie pifasta. Jak procek niestabilny to wywala w połowie testu, jak stabilny to już nic się z nim nie dzieje. Ale co do dużych obliczeń (po kilkanaście h) to już lepiej proca lekko odkręcić...

Można sobie jednak zadać pytanie - jeżeli przy kilku-kilkunastagodzinnych testach podkręcony proc nie wyrabia, to chyba nie oto chodzi. Bo przecież jeżeli chodzi o inne urządzenia, np. telewizor - lub nie odbiegając daleko np. HDD nie będą się sprawować przy dłuższych okresach pracy, np. kilkunastogodzinnych, to bez sensu jest je w ogóle produkować, albo zamieścić zastrzeżenie jak przy lutownicach transformatorowych - czas ciągłej pracy nie dłużej niż ...

Dlatego uważam, że jeżeli podkręca się proca to MUSI on stabilnie chodzić choćby nie wiem ile - nawet tydzień. W innym wypadku bez sensu jest przechwalanie się, że mój proc poszedł na 2,2GHz, a mój przy 2,5GHz to nawet do windy wchodzi, bo chyba nie o to chodzi, no chyba, że o to. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijam tu oczywiście rozważanie nad tym czy Prime95 jest jedynym i słusznym programem do testowania stabilności - po prostu w tym przypadku zakładam że tak jest. Natomiast nie wiem, bo nie testowałem, jak zachowałby się taki 1700+ bez jakiegokolwiek podkręcenia czyli przy standardowym napięciu (1.5V lub 1.6V) przy standardowym ustawieniu 11x133 w tygodniowym Torture Test. Bo przecież według TEORII CYFEREK AXP 1700+ są procami, które nie poszły jako szybsze, np. 2800+ czy 2500+, prawda?! Więc jeżeli ktoś z was sprawdzał Primem95 swojego proca bez podkręcania to niech podzieli się swoimi uwagami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...