Skocz do zawartości
L3X-T3R

Jaki Pendrive 8gb

Rekomendowane odpowiedzi

Jak możesz wydać trochę więcej niż za no-name, to warto zainwestować w Corsair Voyager 8GB http://allegro.pl/item354005524_corsair_vo...p_warszawa.html za ~110zł

Sam posiadam takiego, ale w wersji 32GB, bo przymierzam się do zakupu eeePC (który nie grzeszy przestrzenią dyskową).

Za 35zł mniej masz Kingston DataTraveler http://allegro.pl/item352476900_kingston_p...bki_20mb_s.html jest jednak znacznie wolniejszy od Corsaira.

Do 50zł jesteś w stanie kupić jakiś no-name, ale nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten DataTraveler jest całkiem ok. Sam posiadam wersję 1gb, kumpel ma takiego 4gb i też nie narzeka. Myślę że jest wystarczająco szybki, jednak ten Corsair na pewno jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz wydać trochę więcej niż za no-name, to warto zainwestować w Corsair Voyager 8GB http://allegro.pl/item354005524_corsair_vo...p_warszawa.html za ~110zł

Sam posiadam takiego, ale w wersji 32GB, bo przymierzam się do zakupu eeePC (który nie grzeszy przestrzenią dyskową).

Jak Ci się spisuje ten pendrive ? Mysle o zakupie dokladnie tego samego modelu lub OCZ rally i nie moge sie zdecydowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tego corsair tylko 4gb. Testowany tzn. zalewany wodą rzucany o ściane i działa jak ta lala ; ]. Napewno szybszy od kingston traveled choć prędkości nie są takie jak mówi producent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się spisuje ten pendrive ? Mysle o zakupie dokladnie tego samego modelu lub OCZ rally i nie moge sie zdecydowac.

W tej chwili (a dokładnie wczoraj) zostałem zszokowany wnętrznościami tego pendrive'a.

Kompletowałem wczoraj sprzęt pod mój domowy serwer (CSS oraz udostępnianie filmów).

Jako że potem i tak mam zamiar wsadzić pendrive'a do eeePC, to już teraz go rozebrałem, aby wsadzić do ów serwera.

 

Przyglądam się konstrukcji i po chwili - WTF - pendrive ma dwa przetworniki USB, z czego jeden jest podłączony do wtyczki USB a drugi ma skrócone nóżki i nie jest podpięty nigdzie. Odlutowałem USB i zrobiłem dwa "pajączki" (podłączanie bezpośrednio do mobo) - jeden z każdego chip'u. Zauważyłem dość sporą poprawę wydajności kopiowania plików, gdy oba chipy są połączone z mobo. Dodam, że serwer stoi na Linuxie a Flash Corsair to jedyny nośnik danych w nim.

 

Nie wiem jak jest z niższymi modelami, ale w tym ewidentnie można zamontować drugi port USB i cieszyć się trochę wyższą wydajnością. Nie mogę teraz dać zdjęć, bo nie mam w tej chwili żadnego aparatu ani telefonu z aparatem (znaczy się mam, ale nie mam kabla, i nie jestem w stanie wysłać tych zdjęć)...

 

W linuxie jest widziany jako jedno urządzenie, a przy dwóch portach pokazuje że jeden służy do przesyłu danych a drugi wspomaga pamięć dodatkowym prądem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...