Skocz do zawartości
Cruel

Vista X64 & Padniety Net

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwny problem na kompie u kolegi, nie wiem jak rozwiazac.

 

Windows Vista x64 z MSDN, uzytkowana ponad pol roku bez zadnych problemow, net Dialog 6Mbit. Dzisiaj rano - bez zadnego logicznego powodu - problemy z internetem: ping dziala na dowolny serwer, otoczenie sieciowe rowniez dziala, natomiast sam internet juz nie: ani stronki, ani gg, nic. Podobnie proby logowania przez Putty na serwer sieciowy - ping chodzi, ale wyskakuje komunikat 'unknown network error' i po chwili 'program wykonal nieprawidlowa operacje'. Przegladarka zachowuje sie jakby byla offline - nie czeka na probe polaczenia, natychmiast wyskakuje komunikat o braku strony. Reinstalacja sterownikow chipestu nie pomogla, disable/enable polaczenia rowniez, analogicznie reinstalacja sieciowki.

 

Pomysly, sugestie?

 

Edit: Sprawa rozwiazana. Powodem byl NOD32 - ktorys z update'ow, ktore sciagnal powodowal blokowanie wszystkich aplikacji x32 korzystajastych z netu. Wklepanie 'netsh winsock reset' rozwiazalo problem ;]

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj zaobserwowałem podobny problem. Odpalam vistę (64) a tam for no reason nie ma netu, wszystkie programy wywalają błędy z otwieraniem portów i wieszają się przy próbie zamknięcia, firefox natomiast nie otwiera żadnych stron, ale nawet nie wyrzuca żadnego komunikatu o błędach czy braku połaczenia. W uswieniach połączenie jest sprawne, niby nie ma żadnych problemów, choć czasami wyświetla że komputer łączy się wyłącznie z routerem, natomiast połączenie z internetem jest nieaktywne. We właściwościach połączenia są odebrane i wysłane pakiety. Żadne przeinstalowywyanie sieciówki nie pomogło. Oczywiście na XP wszystko działa normalnie. Mam nadzieję, ze to problem taki sam jak powyższy, i kombinacje z nodem pomogą (mam noda bodajże 2.7).

Tyle, że jestem noobem i prosiłbym o dokładniejsze opisanie rozwiązania rozwiązania problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...