Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Aby dłużej nie śmiecić w temacie o zestawach 2.1/5.1 zapraszam do dyskusji na temat produktów Microlab'a w tym temacie.

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem Geniusów, ale bardzo zaintrygowały mnie Solo. Szkoda, że się tak pospieszyłem z tymi Gienkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce wiedzieć więcej o Microlab Solo niech przewertuje temat Komputerowe zestawy 2.1/ 5.1 od tego posta: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2952880

 

Dla Tych co dumają, czy zmieszczą Microlab Solo-6C:

http://img262.imageshack.us/my.php?image=1...98828700jr0.jpg

 

http://img219.imageshack.us/my.php?image=picture177qi0.jpg - ściśnięte

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przecież:

SOLO-7c kupiłem w Infos... za 333.99zł z wysyłką kurierem. Płatne przy odbiorze.

To bardzo taniego mają kuriera, biorąc pod uwagę, że same kolumny kosztują 325 zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Jak już lecimy takimi linkami to: klik.

Mój crea-sub zapierdział ślicznie :lol2:

O żesz w mordę ale mi podłoga zadrżała od tego :). Świetne!!. Dzięki!!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę to:

:)

Mimo to nadal mnie zastanawia ta niewielka różnica w cenie pomiędzy 6 a 7. Jestem ciekaw czym to jest podyktowane. Jeśli rzeczywiście siódemki grają lepiej to szóstki stają sie zupełnie nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Mi ten link nie działa.

Mógłby mi ktoś to przesłać przez PM, bądź na maila?

 

Szukałem troszkę takich próbek THX, ale ciężko coś znaleźć.

http://people.overclockers.ru/MihailoXP/files

 

Tutaj znajdziesz ten test z basem.

 

Tylko w firmie w której kupiłem SOLO 7 jest taka mała różnica cenowa w stosunku do SOLO 6.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo to nadal mnie zastanawia ta niewielka różnica w cenie pomiędzy 6 a 7. Jestem ciekaw czym to jest podyktowane. Jeśli rzeczywiście siódemki grają lepiej to szóstki stają sie zupełnie nieopłacalne.

- 7C są po prostu za duże

- Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taką moc(sąsiedzi).

 

Sam żałuję bo przypadają mi obie przypadłości :|

 

Damundo na litość boską dałem ci przecież link do całego albumu demówek THX w w/w temacie.

 

http://sinan.ussakli.net/basstest/THX%20-%20Jurassic%20Lunch%20(Major%20Bass).mp3

 

Chwile, czy one mają 32.5cm głębokości?!! Przecież to jest cała wysokość 1250x :|.

 

Macie jakieś genialne pomysły jak je umieścić? Czy takie głośniki mogą być prostopadłe do ucha?

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny narazie są takie a nie inne bo dwa sklepy mają ML w ofercie... jakby ten sprzęt przyjął się szerzej w PL i stał się łatwiej dostępny...

 

Ja dziś zostałem poinformowany, że jutro wysyłają mi 7C i w piątek mają być u mnie...

Dobrze, że wolne w szkole (szkolne wycieczki mnie nie interesują) więc zapewne od rana będe 'pilnował' drzwi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny pomysł :razz:

Zaczął się mały syf robić, więc pomyślałem, że przyda się taki temat ;)

 

 

 

 

Damundo na litość boską dałem ci przecież link do całego albumu demówek THX w w/w temacie.

 

http://sinan.ussakli.net/basstest/THX%20-%20Jurassic%20Lunch%20(Major%20Bass).mp3

Wybacz..

 

2990498[/snapback]

Serdecznie dziękuję. Jednak można <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ich nie skreślam z tego powodu, radzę się troszkę doczytać :) Chodziło mi o to że w wielu wypadkach pomimo małej przepaści cenowej w w/w sklepie, 6C jest lepszym wyborem(a właściwie jedynym sensownym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że w wielu wypadkach pomimo małej przepaści cenowej w w/w sklepie, 6C jest lepszym wyborem(a właściwie jedynym sensownym).

U mnie tak - sam rozsądek mówi wziąć szóstki. Poryw, fantazja i nadzieja na dobre ustawienie tego mówią mi brać siódemki :rolleyes:

Teraz wygrywa ta druga opcja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Mi głos kazał <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 7-ki bo 6-tki niewiadomo kiedy będą dostępne. A nic mnie bardziej nie denerwuje niż czekanie na coś w nieskończoność. I jak narazie 6-tki są wciąż niedostępne i należy żyć w nadziei kolejne 2 tygodnie że może się wreszcie ukażą....Radzę brać 7-ki póki są bo jeszcze ich zabraknie a wtedy to tylko Crety, Logi lub Geniusy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobny dylemat.... Solo7C to większe ryzyko ale prawdopodobnie mogą zagrać lepiej...

 

Nie daje mi spokoju ten miękki bas w Solo7. Jestem przyzwyczajony do raczej twardego basu w Sennheiserach HD280...i taki mi się bardzo podoba. Z drugiej strony bardziej szczegółowa średnica a to dla mnie ważne.

 

Chyba nie wyczekam na następne testy porównawcze i kupie jakieś Solówy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Z tego co wyczytałem kiedyś na jakiejś rosyjskiej recenzji porównawczej, to bas w SOLO 7 schodzi o 5hz niżej niż w SOLO 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak - sam rozsądek mówi wziąć szóstki. Poryw, fantazja i nadzieja na dobre ustawienie tego mówią mi brać siódemki

Teraz wygrywa ta druga opcja...

Jestem dokładnie w tej samej sytuacji.

 

Te głośniki nie znikną ze sklepów jako że jest ich na pęczki w Czechach, jedynie mogą potanieć na co zresztą liczę. Dozbieram kasę i pokuszę się na te potwory, mam nadzieję że wyrobią na tej odległości 1m od ucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gah!

 

W temacie 2.1/5.1 rozwinęła się dyskusja nt. bogatej sceny 2.0 w Czechach. Możesz to nazwać nadinterpretacją z mojej strony :(

 

 

To się teraz troszkę zrehabilituję ;) Te głośniki są sprowadzane z Litwy, Łotwy i Estonii. Tam ich ceny krążą w okolicach 292-~400zł dla 7C i 220-~300zł dla 6C, także niestety na spadek ceny 7C nie ma raczej co liczyć. I TAM jest ich na pęczki :P Także obstaje przy swoim, nie zabraknie ich :D

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W L/Ł/E można je znaleźć w każdym sklepie, to tak jakbyś szukał browara po żabkach. I nie wiem teraz czy jest sens zmiany z 1250x na 6C.

 

Ps. zedytowałem troszkę poprzedni post.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te Solo można bezpośrednio podłączyć do komputera i czy jest do tego odpowiednie okablowanie w zestawie? Jest sens puszczać takie głośniczki na zintegrowanej dźwiękówce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...