Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

I poprosiłbym posiadaczy 7C o przetestowanie utworu 10,000 days z albumu Toola o tej samej nazwie. Tak jak wczoraj prawie dostawałem orgazmu przy słuchaniu tak dzisiaj wydaje się jakby bass zalewał wszystko inne, co jest uciążliwe. Chyba że po wczorajszym przesłuchu uszkodził mi się jakoś słuch, bo słyszę to w wielu utworach.

Na tych głośnikach głupotą jest zwiększanie basu, przynajmniej w moim wypadku. Normalnie słucham na 35-40 w mieszkaniu w kamienicy, i po godzinie słuchania odczuwam ogromne zmęczenie karku(?) i naturalne ewolucje żołądkowe, do czego mam nadzieję się przyzwyczaić.

Ściągnąłem dobrą wersję tego utworu Toola (wcześniej miałem jakiś shit 128kbps, w którym rzeczywiście można powiedzieć, że było buczenie) i wszystko ok. Taki charakter utworu, że ciągnącego basu dużo, ale na moich bas współpracuje z resztą należycie.

 

Co do ewolucji, to przyzwyczaiłem się po paru dniach i już nic nie czuję.

A tu inaczej wygląda charakterystyka Solo6:

http://www.ixbt.com/multimedia/acoustic/st...-microlab.shtml

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie żadnego wrażenia nie robią takie wykresy, ale to pewnie dlatego, że nie rozumiem za bardzo co oznaczają i po czym poznać "dobry" wyres w po czym "zły" :D Dla mnie ważniejsze są wrażenia słuchowe, a nie suche informacje przedstawiające parametry a nie brzmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szybko, os x to czestotliwosc przenoszenia (chyba kumasz?), os y to wzmocnienie w decybelach czyli tam gdzie masz wzmocnienie ujemne tych czestotliwosci nie slyszysz ;) szybko, po lebkach, bez szczegolow technicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście skrótowo opisać jak czytać takie wykresy?

Na wykresie widać natężenie przy danej częstotliwości. Zero zostało określone w miejscu średniego natężenia wszystkich przenoszonych częstotliwości przez tę kolumnę. Jeśli masz odchylenie wykresu -3 dB (dołek) to znaczy że przy tej częstotliwości (w tym miejscu wykresu - tu gdzie dołek) jest lokalne przyciszenie wzgl. średniej głośności o 3 decybele ... tu gdzie masz +3 dB ... masz pogłośnienie o 3 dB wzgl. średniej. Idealny głośnik/kolumna miałaby linię poziomą, idealnie prostą, od wartości niemal 0 Hz do nieskończoności która przebiegała by na wysokości określonym tu jako zero.

 

Zero nie oznacza zerowego wzmocnienia ... ani natężenia. Zero tutaj (powtarzam) oznacza poziom średni natężenia dźwięku/ciśnienia akustycznego, który może wynosić realnie dla tej kolumny, przy tym pomiarze (można ustawić głośniej/ciszej) np. 90 dB

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg wyżej wklejonego wykresu 6C nie schodzi realnie poniżej 100Hz?

 

A ta zielona linia za co odpowiada?

Tamte "geniusze" nie złożyli do całości wykresu części odpowiedzialnej za natężenie bass reflex'u (powiedzmy że to też taki "głośnik") i realny stan jest "ucięty". Zielona linia to właśnie ta brakująca część. Po złożeniu tych dwóch linii powinna zniknąć zapadłość -6 dB przy ~135 Hz i poziom w tym miejscu powinien być na oko 3 dB wyższy. ... no i realne pasmo przy krańcach -6 dB w tych kolumnach zaczyna się od równo 45 Hz - bardzo dobry wynik jak na monitory. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeszcze pomiary tutaj:

Solo7: http://www.techlabs.ru/articles/acoustics/243/0/1298/1/

Solo4,5,6,7: http://www.3dnews.ru/multimedia/microlab-solo/index3.htm

też chyba bez uwzględnienia bass-reflexów(?)

 

I tak odbiegając od wykresów; bas, który słyszę z 7C cały czas zaskakuje mnie na plus:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero nie oznacza zerowego wzmocnienia ... ani natężenia. Zero tutaj (powtarzam) oznacza poziom średni natężenia dźwięku/ciśnienia akustycznego, który może wynosić realnie dla tej kolumny, przy tym pomiarze (można ustawić głośniej/ciszej) np. 90 dB

No tak, oczywiscie masz racje, napisalem to bardziej z perspektywy wzmacniacza i jego wlasciwosci wzmacniajacych przy danych czestotliwosciach (a ten wykres tego nie pokazuje), z glosnikiem jest ciut inaczej, tak jak napisales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem oglądać LOTR- Fellowship of the Ring (ExtEd) HD i szczerze przyznam, że nie przypuszczałem iż na głośnikach 2.0 można usłyszeć taką przestrzeń :shock: Jestem w lekkim szoku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za granicą mają mnóstwo info i fotek na temat produktów Microlaba:

 

http://tinypic.com/player.php?v=89rz18k&s=1 (6-tki na szafie, za wysoko postawione imo)

Heh, nie bardzo rozumiem jaki jest sens robienia takich filmików, przecież w taki sposób nie można sprawdzić jak te głośniki grają.. Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dla szpanu:)

Bardzo możliwe :D Ale pamiętam jak na youtubie jeden gość zachwalał dźwięk microlabów słuchając podobnego filmiku na swoim laptopie.. Niektórzy są zdolni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie mam zamiar niedlugo kupic jakies kolumny + karte dzwiekowa i zstanawiam sie wlasnie nad microlabami i audigy 2zs. zmotywowal mnie do tego dzwiek w moich nowiutkich aurvanach live! kupionych w komputroniku za 120zl :D

moglibyscie mi doradzic jakis zestaw? zaznaczam, ze nie jestem audiofilem i nie oczekuje doskonalego dzwieku. najczesciej slucham trance, house, itp. zestaw ma byc w miare tani. dzieki.

Edytowane przez junioor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe :D Ale pamiętam jak na youtubie jeden gość zachwalał dźwięk microlabów słuchając podobnego filmiku na swoim laptopie.. Niektórzy są zdolni ;)

Okazało się, że ta historia z laptopem to niby żart ze strony tego gościa :razz:

 

sluchajcie mam zamiar niedlugo kupic jakies kolumny + karte dzwiekowa i zstanawiam sie wlasnie nad microlabami i audigy 2zs.

To myśl nad Solo-6C albo Solo-7C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i solowki 6c juz u mnie stoja, daja rade : D

 

powiedzcie mi jak sie dokladnie, fachowo nazywa ten kabel z zielona koncowka podlaczana do kompa i czerwona z biala podlaczana do prawego glosnika... jest krotki, wiec chcialbym kupic jakis dluzsy w MM albo Saturnie

btw sciagacie te materialowe oslony czy jak sie to nazywa z tych glosnikow? : p

 

wrzuce pozniej fotki zrobione telefonem, no ale zawsze cos

Edytowane przez ColdWarKid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak sie dokladnie, fachowo nazywa ten kabel z zielona koncowka podlaczana do kompa i czerwona z biala podlaczana do prawego glosnika... jest krotki, wiec chcialbym kupic jakis dluzsy w MM albo Saturnie

btw sciagacie te materialowe oslony czy jak sie to nazywa z tych glosnikow? : p

takie coś: http://www.allegro.pl/item384844275_prolin..._chinch_3m.html

Osłony zdjąłem na początku, ale potem założyłem, bo jakoś bezpieczniej się czuję z nimi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten przewód nazywa się mały jack - 2 razy chinch.

 

Ściągnij osłony z głośników i zobaczy czy bardziej podoba Ci się dźwięk z nimi czy bez nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki bo ten nasz to ma chyba z 1 metr wiec zalowo... ; o

 

drugie nooberskie, w kazdej z kolumn jest czerwona i czarna "zakretka" kabelek o odcieniu miedzianym pod jaka "zakretke" wkrecic i to samo z kabelekiem czarnawym - pod jaka "zakretke" - nie wiem czy to jest istotne, no ale moze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie wkurzam...czekam na razera baracude a tymczasem ktos wystawił xonara dx na allegro

 

pociąć sie można. I jeszcze w niższej cenie. Może nie znalazłem bo wystawili w "pozostałych" zamiast w "inne 8- kanałowe"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw sciagacie te materialowe oslony czy jak sie to nazywa z tych glosnikow? : p

 

wrzuce pozniej fotki zrobione telefonem, no ale zawsze cos

Maskownice ;) Ja mam zdjęte, ale ze względów czysto estetycznych. Mają one głównie funkcje ochronną, ja nie słysze różnicy i wydaje mi się, że nie można usłyszeć, bo to tylko kawałek taniego materiału. W drogich kolumnach ponoć są stosowane lepsze maskownice, które niby mają jakiś tam wpływ na dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rbej

tak źle nie jest, bo dałem 255 z przesyłką...tyle że to PP idzie więc nie wiadomo kiedy dojdzie. Asusa zaś wystawili dziś, jakbym dziś kupił to kurier na jutro jest...a cena podobna z kurierem, zdaje sie ze 238, więc

nic, zobaczy się jak to gra(gry 3d plus słuchawki, plus mp3/flac z solo) i jak nie będzie dobrze to pchnę na allegro i walne se asusa. Bo w końcu się pokazały w normalnej cenie(liczę że marża tego sprzedawcy to max 50zł na sztuce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...