Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

O termin wysyłki nie pytałem,ale jeśli dziś doszły,i również dziś otrzymamy maile dot. finalizacji transakcji...to wg raczej w tym tygodniu wysyłki powinny być realizowane.W końcu przelew w konta na konto trwa króciutko.

Pan Midas powiedział,że właśnie w tej chwili trwa wypakowywanie towaru,dostarczonego przez TIRa...to raczej wszystcy powinni dostać. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieram kasę na Ushery S-520. Do bliskiego odsłuchu w niedużym pokoju będą idealnie się nadawać do V5.

Wymiary mają 18cm x 25cm x 30cm (gł. x szer. x wys.) czyli tyle ile mają typowe głośniki do kompa ,tak że bez problemu ci się zmieszczą na biurku obok monitora :wink:

 

Poniżej fotka Usher S-520 przy kompie :

 

http://www.bokura.net/img/desk.jpg

 

 

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0601/usher.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widzę wzmacniacz lampowy :)

 

Teraz to już jestem pewny jakie kolumny kupić do V5.

 

PS. Widzę że sprzedaż Solo 6c na allegro powoli ruszyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widzę wzmacniacz lampowy :)

To jest ''Jolida'' :

http://cgi.ebay.pl/Jolida-JD102B-EL84-Tube...1QQcmdZViewItem

 

cena w Polsce to jedynie 3990zł !

http://www.hi-end.pl/index0.php?id=d3sprz&ia=2

http://www.audioklan.com.pl/www-produkt.php?id=286

 

Ta Chińska firma teraz funkcjonuje pod nazwą ''shenda'' ,w Polsce była sprzedawana jako Amerykański produkt ,zresztą ponoć przez jakiś czas produkowali Jolidy w U.S.A :wink: .

 

http://www.shenda-sound.com.cn/

http://www.jolida.com/catalogue/tubeamp.shtml

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do Infosoftu i powiedzieli, że niezależnie od tego czy jest się w grupie, która otrzyma Microlaba Solo 7c czy nie, dostanie się mejla z informacją. Ja niestety nie dostałem... Czy ktoś jest w podobnej sytuacji?

 

pozdrawiam

Edytowane przez arkh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do Infosoftu i powiedzieli, że niezależnie od tego czy jest się w grupie, która otrzyma Microlaba Solo 7c czy nie, dostanie się mejla z informacją. Ja niestety nie dostałem... Czy ktoś jest w podobnej sytuacji?

 

pozdrawiam

też nic nie dostałem, ale może dlatego, że rozmawiałem z kimś z infosoft'u, i zmieniłem solo 7c na solo 6c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier i filmów będą napewno gorsze. Do muzyki napewno lepsze.

Moim zdaniem do gier i filmów też lepsze będą solo (nadal źle wspominam nienaturalne głosy aktorów "emitowane" przez posiadany kiedyś zestaw 5.1). W grach to samo - brak naturalności na usubowionych zabawkach. Choć z drugiej strony zależy co kto szuka ... łomot w grach też ma swoich sympatyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dostałem żadnego emaila, ale pytałem się kiedy będzie planowana wysyłka, to napisał ze jutro, nie pytałem konkretnie czy do mnie jutro czy od jutra będą wysyłać do wszystkich, ale mam nadzieje że dostane je w tym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiliście się tych niepraktycznych i nieustawnych 7 mek i macie. Ja zamówiełm wczoraj 6ki i dostałem maila że w czwartek powinna być u mnie. Zamieniajcie na 6 ki no chyba że planowaliście trzymać głosniki na podłodze .

A propos ustawień jesli ktoś myśli o biurku to polecam biurko Meneza z sieci Jysk. Ma ono 160 cm szerokści 80 głębokości i nadstawkę 15 cm na niemal całej długości biurka ( 140 cm ). Na nadstawce spokojnie zmieści się duży monitor ( u mnie 19 CRT ) nawet 24 cale panorama i duże głośniki takie jak Solo C6 co da im rozstaw około 120 cm między głośnikami i 90 - 100 cm od uszu. Wysokośc jest akurat taka ze wysokotonówkmi będą na wysokości głowy. Biurko kosztuje 200 - 300 zł i choc nie wygląda solidnie to jest niesamowicie funkcjonalne i wielkie. ma ogromna komorą na kompa i nie posiada tej badziewnej szufladki na klawiaturę i mysz. Nie jest potrzebna przy głebokości 80 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiliście się tych niepraktycznych i nieustawnych 7 mek i macie. Ja zamówiełm wczoraj 6ki i dostałem maila że w czwartek powinna być u mnie. Zamieniajcie na 6 ki no chyba że planowaliście trzymać głosniki na podłodze .

A propos ustawień jesli ktoś myśli o biurku to polecam biurko Meneza z sieci Jysk. Ma ono 160 cm szerokści 80 głębokości i nadstawkę 15 cm na niemal całej długości biurka ( 140 cm ). Na nadstawce spokojnie zmieści się duży monitor ( u mnie 19 CRT ) nawet 24 cale panorama i duże głośniki takie jak Solo C6 co da im rozstaw około 120 cm między głośnikami i 90 - 100 cm od uszu. Wysokośc jest akurat taka ze wysokotonówkmi będą na wysokości głowy. Biurko kosztuje 200 - 300 zł i choc nie wygląda solidnie to jest niesamowicie funkcjonalne i wielkie. ma ogromna komorą na kompa i nie posiada tej badziewnej szufladki na klawiaturę i mysz. Nie jest potrzebna przy głebokości 80 cm.

Wedlug mnie taniej i lepiej (jeśli nie masz dwóch lewych rąk) wychodzi zaprojektowanie na własne potrzeby buirka, kupienie desek ewentualnie innych matriałow, których bedziemy chcieć użyć i nie dość, że wyjdzie taniej to też lepiej bo wszystko bedzie idealnie spasowane B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde też napaliłem się na te solo 7c już nawet pomierzyłem czy mi się zmieszczą bo rzeczywiście spore są :P .

Czy rzeczywiście tak jak piszecie 6c od 7c różnią się tym, że jest mniej basu ??

Mam pokój około 12-15 m^2 i zastanawiam się.

Kasę mam, specjalnie chciałem jeszcze kupić kartę muzyczną m-audio żeby wyciągnąć trochę z tych głośniczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem C6 zabrzmia niemal identycznie jak C7 a w małym pomieszczenie może nawet lepiej dzięki temu że można je łatwiej ustawić optymalnie. C 7 mają jeden ale taki sam głósnik więcej i większa obudowę - to wszystko. Po prostu służą do napędzania muzyką większego obszaru, podobnie jak dwugłośnikowe wzmacniacze gitarowe które brzmią identycznie jak jednogośnikowe tylko są bardziej donośne.

 

C 6 jest oceniany lepiej niż Pro 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie tez mi sie tak wydaje...

ii dlatego chyba jutro zadzwonie do infosoftu i potwerdze zmiane zamówienia na 6c bo tez nie mam duzego pokoju nieco ponad 10 m/2 i w dodatku ze skosami i na wysokość 180cm... takze chuba tego czego mi brakuje w mojej wiezy czyli troche basu przy cichzym słuchaniu mam nadzieje ze mi nie zabraknie co o tym myslicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W infosofcie mają dużo tych 6c ?

Bo i ja się skuszę :PP.

Teraz tylko kartę dzwiękową muszę jeszcze dokupić. Jakąś budżetową ale z tych lepszych (nie żadne creative czy asus).

Może być używka. Myślałem nad m-audio audiophile 2496, warto do tych głośników (solo6c) ją kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W infosofcie mają dużo tych 6c ?

Bo i ja się skuszę :PP.

Teraz tylko kartę dzwiękową muszę jeszcze dokupić. Jakąś budżetową ale z tych lepszych (nie żadne creative czy asus).

Może być używka. Myślałem nad m-audio audiophile 2496, warto do tych głośników (solo6c) ją kupić ?

Ja Ci polece ściągnięcie ze stanów przez e-bay Audiotrak Prodigy HD2 za 250 PLN z przesyłką... chociaż teraz już moze kapke drożej to wychodzić, bo złotówka słabnie.

 

A po za tym:

 

Solo7c doszły do dwóch firm w poniedziałek. Niestety w mniejszej ilości niż zakładali. Ale żeby 15 sztuk wysyłać ponad 2 dni? Jak można mieć problem z wysłaniem 15 sztuk jednego dnia? Tymbardziej że większośc ludzi już wpłaciło pieniądze?

 

Zastanawiam sie czy przed rokiem szkolnym w ogóle te kolumienki do mnie dojdą bo ja czekałem miesiąc temu tak czekam dalej a na wczorajszy[raczej już przedwczorajszy] e-mail do dziś nie dostałem odpowiedzi. Mają problemy? Czy kitują, że te 15 sztuk do nich doszło?

Edytowane przez Tomek8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polece ściągnięcie ze stanów przez e-bay Audiotrak Prodigy HD2 za 250 PLN z przesyłką... chociaż teraz już moze kapke drożej to wychodzić, bo złotówka słabnie.

Chodzi ci o tą kartę ?

Prodigy HD2

rzeczywiście bardzo tanio to wychodzi z USA, a jak z przesyłką cłem czy czymś ? nigdy tak nie zamawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie tak dużych kolumn jak Solo 7c do 10-15 metrowych pokoi jest zupełnym nieporozumieniem. Nawet Solo 6c mogą się dusić w tak ciasnych pomieszczeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz więc, że lepiej kupić 6c ?

Chciałbym ustawić je na biurku czy odległość 1,1 m będzie wystarczająca (uwzględniając już ich wielkość).

Ja też sugeruję 6c - przy 1,1m po prostu będzie lepsza stereofonia (bardziej punktowe źródło) niż na krowach 7c. 7c są dobre do dalszego odsłuchu (np. ~2m).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...