Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ale umiem logicznie myśleć i analizować fakty. Takie dwa patyki i sub napewno nienadadzą się do przyjemniego słuchania muzyki. No chyba że ktoś ma małe wymagania. Typowy zestaw dla graczy i filmowców. Ja w tej cenie wybieram dwa zestawy Solo 6c.

Pełen obiektywizm.. :huh: Tym bardziej kusi mnie ta propozycja, szczególnie w przypadku gdybym miał czekać miesiąc czy nie wiadomo ile na solo. Jakbym miał małe wymagania to postawił bym jednoznacznie na solo, ale liczę na więcej <_< . Szperam od dawna i wyszukuje odpowiednich głośników do lapotopa.. początkowo owszem były to małe wymagania..(creativy, logi z-2300,-bez komentarza B-) ), potem jbl encounter (nie wiem czy na moje szczęscie czy też nie, ale nie ma już ich w sprzedaży.. obdzowniłem z 6 sklepów). Wczoraj postanowiłem.. harman kardon soundstcik, a dziś patrze Microlaby (nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałem). Problem decyzyjny.. czy postawić na harmany (500zł) czy na np. solo albo te 'dwa patyki' :huh: . Ma ktoś jakieś porównanie ? Głośniki głównie do słuchania muzyki, liczy się czystość i dość mocne uderzenie (bez pierdzenia, dudnienia i tym podobne). Do Pana RBEJ - te 'patyczki' też nie nadają się do niczego > http://allegro.pl/item417695819_kolumny_ya...ep_wroclaw.html ... analiza Pana wzbudza we mnie podziw i uznanie :blink:. Edytowane przez zeusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo 6c dostaniesz bez problemu. Nie kupuj nic co ma zewnętrznego suba. To zabije tylko cały przekaz muzyki. Będzie właśnie dudnić, pierdzieć i tym podobne :)

Ale przede wszystkim będzie bardzo nienaturalnie. Niskie tony będą wydobywać się tylko stamtąd gdzie będzie leżał sub, czyli w 99% na podłodze. Brzmi to naprawdę lipnie. Wiem bo mam zestaw 2.1 (Altec FX6021). Do słuchania muzyki tylko zestawy 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... o Altec'ach też myślałem, ale podobno występują szumy w czasie nieaktywności (tzn. są włączone, ale nie grają). Ciekawe.. bo moja analiza wykluczała 2.0, tylko i wyłącznie coś z subem co by nadało dobre i mocne uderzenie. No to jestem w kropce..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ale umiem logicznie myśleć i analizować fakty. Takie dwa patyki i sub napewno nienadadzą się do przyjemniego słuchania muzyki. No chyba że ktoś ma małe wymagania. Typowy zestaw dla graczy i filmowców. Ja w tej cenie wybieram dwa zestawy Solo 6c.

No coz troszke smrodu robisz...

 

To jest porządny zestaw 5.1 a nie syfiasty Z-5500.

 

http://www.inermax.pl/product_info.php?cPa...products_id=314

 

 

Bo w wersji 2.1 to juz syf? A w wersji 5.1 to juz masakra?

Owszem dobre stereo suba nie potrzebuje ale jak male glosniczki maja wyprodukowac bas? Myslisz ze s520 spowoduja łomot u sasiadow i bass ala porzadna 20ka?

Jak ktos do tej pory sluchal 5.1 to po przesiadce na stereo kompaktowe na default ustawieniach potencjometrow bedzie marudzil ze basu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w wersji 2.1 to juz syf? A w wersji 5.1 to juz masakra?

Owszem dobre stereo suba nie potrzebuje ale jak male glosniczki maja wyprodukowac bas? Myslisz ze s520 spowoduja łomot u sasiadow i bass ala porzadna 20ka?

Jak ktos do tej pory sluchal 5.1 to po przesiadce na stereo kompaktowe na default ustawieniach potencjometrow bedzie marudzil ze basu nie ma.

Przepraszam za spoufalenie..

Oooo widzisz, o taki komentarz mi chodziło. Już myślałem że solo 2.0 to fenomen na skalę światową i bas powodujący wymioty :lol2: (proszę nie tłumaczyć tego dosłownie :wink: )

Edytowane przez zeusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo 6c dostaniesz bez problemu. Nie kupuj nic co ma zewnętrznego suba. To zabije tylko cały przekaz muzyki. Będzie właśnie dudnić, pierdzieć i tym podobne :)

Ale przede wszystkim będzie bardzo nienaturalnie. Niskie tony będą wydobywać się tylko stamtąd gdzie będzie leżał sub, czyli w 99% na podłodze. Brzmi to naprawdę lipnie. Wiem bo mam zestaw 2.1 (Altec FX6021). Do słuchania muzyki tylko zestawy 2.0.

Ty chyba nie slyszales dobrego suba.

Sub i niskie tony maja to do siebie ze nie sa kierunkowe!!! a to o czym mowisz wynika raczej ze zlego rozstawienia suba, jak komus malo basu to jasne ze dostawi do tego suba, owszem wzmaki stero + preout na suba to rzadkosc, jednak patrzenie na zestawy 2.1 (dobre monitorki +dobry sub) przez pryzmat komputerowych pierdziawek to głupota.

http://audiomania.info/infopage.php?id=11&...b07e0a2987518c7 (sorki ze znowu DIY ale mialem okazjie slyszec dlatego ten przyklad bo nie chce sie opierac na mitach czy opisach z forum)

Jak ktos uwielbia HH, Hardstyle czy inne gdzie musi miec porzadne zejscie i szybki bass, to nie chialbym widzec jak placze na mancie V5+ushery s520...WSZYSTKO ZALEZY OD UPODOBAN. Ja jak przesiadlem sie z zestawow z subem na stereo czulem niedosyt, potem zmiana na kolejne stereo, i gdy slysze z5500 to mnie krew zalewa...ale porzadny sub ( z linka) to prawdziwe zbawienie .

 

Co do tego zestawu 2.1 microlaba NIKT NIE SLYSZAL, wiec kupuj w ciemno;) ale biorac pod uwage renome jaka ostatnimi czasy microlab sobie wyrobil, sadze ze owe 2,1 wypadnie lepiej niz creashity i logitechy (nie wspominam o altekach czy ostatnio widzialem w MM razora jakis zestaw "grzybkow")

 

Ps. niech zglosi sie kto w solo nie podkreca basu? Hmm kazdy? a z dobrym subem aktywnym spokojnie moznabyloby solo na default puscic, odbior sie zmieni, ale nic nie zaleje niczego no chyba ze sub pojdzie na maxa (potencjometr) ale to wszystko to kwestia regulacji..i upodoban!

 

Co nie zmienia faktu ze zgadzam sie z RBEJ i wybralbym solo 6, ale tak jak mowie wszystko kwestia upodoban.

 

No i na koniec mala sugestia niekiedy muza (HH/hardstyle) ma takie zejscie niskie ze zaden monitorek tego nie wygeneruje i wtedy aby cos uslyszec TRZEBA miec suba:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego zestawu 2.1 microlaba NIKT NIE SLYSZAL, wiec kupuj w ciemno;) ale biorac pod uwage renome jaka ostatnimi czasy microlab sobie wyrobil, sadze ze owe 2,1 wypadnie lepiej niz creashity i logitechy (nie wspominam o altekach czy ostatnio widzialem w MM razora jakis zestaw "grzybkow")

Prawdopodobnie tak też zrobię. Tylko nie ma dokładnego opisu tego zestawu, nie wiem czy to ma jakiś wzmacniacz w sobie i czy bez problemu podłącze to do jakiejś dźwiękówki pod usb, czy nic się nie sfajcy..

Kto nie ryzykuje ten nic nie zyska B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem drugiej pary microlabow 6c, jest sens ? co myślicie ? Oczywiscie ostateczna decyzje podejme jak pierwsza para glosnikow do mnie przyjdzie <_<

 

ps. jak długie są kable dołączane do microlabow ?

http://www.microlab.cn/product/speakers/2....IES/SOLO-6c.htm tutaj nic nie ma :blink:

Edytowane przez gni0tek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. niech zglosi sie kto w solo nie podkreca basu? Hmm kazdy?

Ja na poczatku dawalem na +2, ale sie rozchulaly i juz nie potrzeba.

Wszystko na płasko razem z wszelkimi equalizerami.

ps. A na dowod ze basu nie malo... to na glosnosci 35/60 mialem odwiedziny sasiada pietro nizej... mimo ze 7c maja standy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. niech zglosi sie kto w solo nie podkreca basu?

Zgłaszam się ;)

 

Zastanawiam się nad kupnem drugiej pary microlabow 6c, jest sens ? co myślicie ? Oczywiscie ostateczna decyzje podejme jak pierwsza para glosnikow do mnie przyjdzie <_<

Po co Ci dwie pary głośników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej HeatheN, wypraszam sobie, ja nic nie zmieniam w ustawieniach Solo! Treble na 0, bas na 0, Winamp płaski.

 

Co do przesiadki z 2.1/5.1 na stereo... U mnie obeszło się bez rozczarowania. Ale za to gdy obecnie słyszę 2.1... bleeee.

Ja jestem zwolennikiem natturalnego grania. V5 przekonało mnie do siebie. I choc, o czym juz pisałem nieraz, moim ideałem jest brzemienie klasycznego wzmacniacza japońskiego, a przynajmniej tego którego mam, przynajmniej na tę chwilę, to jednak trzymam Solo 7c, bo wydaje się być jak na mój gust dość uniwersalny.

 

Z resztą ktoś tutaj zaczyna kombinować. Tak to jest jak "poszukiwacze" informacji poczytają dwie ostatnie strony i wydaje im się, że juz wszystko wiedzą.

Cała historia (histeria?) z Microlabamai zacząła się w temacie o zestawach 2.1/5.1 Tam nie było długo słowa o 7c. Zaczęło się od Solo 6c. To one wygrywały wszystkie testy rosyjskie! Chodziło o to, że grają rewelacyjnie i kosztują mało. Tak było w Rosji! Tymczasem wówczas w Polsce Solo 6c kosztowały tyle co 7c (20zł różnicy) i dodatkowo były niedostępne, mniej więcej tak jak teraz 7c. I dlatego część z nas, znudzona czekaniem, kupiła 7c. Zarówno rosyjskie testy, jak i opinie sprzedawców z Inermaxa i Infosoftu wówczas zaznaczały, że 6c i 7c grają niemalże identycznie. Różnice są, ale absolutnie minimalne. Główna różnica to moc.

Obecnie jednak 6c są za 200zł a 7c za ponad 300zł? Jakoś tak. Więc nie ma co kombinować i szukać dziwnych wynalazków 2.1. O ile nie macie kasy na stereo z dobrymi kolumnami i wzmakiem to bierzcie Solo 6c. Best Buy wg kilku rosyjskich testów. 7c można <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> bo sa szpanersko duże i są mocniejsze. I tyle.

 

Stąd właśnie wzięły się nieporozumienia. To 6c zapoczątkowały całą historię. 7c nie są gorsze. Tyle, że obecnie bardziej się opłaca brać 6c. I tyle. Z góry przepraszam sklepy, które tak się trudził sprowadzając 7c, ale przynajmniej nie będzie problemu ze sprzedaniem 6c :P

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok cofam to co powiedzialem z basem podbitym, bo wyszlo na to ze sugeruje iz solo nie ma basu co prawda nie jest:)

Mi chodzi o doznania wynikajace z zmiany 5.1 na stereo...(chociaz tak jak mowilem w popularnych zestawach suby to tandeta zalewajaca prawie cale pasmo) a pierwsze wrazenie napewno jest inne;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh, a kiedyś myślałem, że Pclab to wyrocznia na tej scenie... ale nie będę tego rozpisywał :) otóż trafiłem w końcu tutaj z mp3store ;) odrabiając lekcje czytając ponad 60% tego tematu oraz kilku testów, chce kupić "kolumny". Wcześniej postowałem na Hifi do 2tys ale rozmyśliłem się z tego zamiaru z powodu kilku wydatków. Patrząc na cenę 7c to praktycznie bezcenn z tego co czytam o nich (wcześniej słyszałem tylko o creativach),

z małym "ale" trafiłem przy okazji na mp3store na ciekawe kolumny studyjne które można dostać "od ręki" obecnie 7c to czas 4 tygodni chyba, że wiecie gdzie dostane wcześniej? by nie przedłużać mowa o: Yamaha Hs50M ,ale nic o nich znaleźć nie mogę po za tym że dobrze wyglądają.

 

Co proponujecie? poza tym potrzeba mi pomoc przy karcie dźwiękowej mam laptopa stacjonarny nie używam za bardzo chyba że filmy[22 cale robią swoje] coś na usb pewnie tylko do wyboru pewnie maya, bo creative ble ?

 

ps. O co chodzi z tym całem brestwordem czy jakoś tak co to właściwie jest ? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na google szukałeś??

 

np, pierwszy z brzegu adres:

http://www.sklepmuzyczny.pl/sklepmuzyczny,...,0,id,5641.html

źle mnie zrozumiałeś wiem gdzie je można nabyć tylko nie wiem jak się mają do solo :) ani tych nie słyszałem ani tych, solo ma tą przewagę, że ma ten temat :) Edytowane przez lisciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po zestawieniu chłopaków [gdzieś tu była relacja], gdzie Solo idą w parze z zestawem audio za 2000zł...to te Yamahy do piachu :] Ale to taka opinia laika na podstawie tego temtu tylko, ja tam się nie znam.

 

Tym bardziej że pytałem o coś i nikt się nie kwapi żeby pomóc :( Naprawdę chce te pierońskie kolumny kupić ;] Post 1816...kilka pytań, kilka odpowiedzi i zamawiam co trzeba, tylko pomóżcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzajcie że Solo 6/7 = KAŻDY zestaw audio za 2 tysiące, bo to BZDURA absolutna.

zaloze sie ze do PARADIGM TITAN Monitor v.5 + wzmak za 300zl, Solo7 nie mialyby startu nawet... ale Marcin budujac cala otoczke (wzmacniacz, dac, kable itd. itp.) zapomnial ze graja przedewszystkim kolumny. Edytowane przez Neon69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po zestawieniu chłopaków [gdzieś tu była relacja], gdzie Solo idą w parze z zestawem audio za 2000zł...to te Yamahy do piachu :] Ale to taka opinia laika na podstawie tego temtu tylko, ja tam się nie znam.

Nie wiem jak te ''studyjne'' yamahy ale warto sobie przeczytać wypowiedź redaktora z IXBT (który od wielu lat testuje sprzęt studyjny ) odnośnie budżetowych monitorów studyjnych ,jest to być może pewne uogólnienie ale lepiej mieć to na uwadze niż być kompletnie zaślepionym każdym produktem z dumnym napisem ''PRO'' jako panaceum na jakość bez względu na cenę :wink: .

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2980928

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2988181

 

A może weźmie ktoś zwycięskie głośniki z Chińskiego testu tj Swans T200B ,wygrały one nawet z Microlabami Pure 100 :D

 

http://cgi.ebay.pl/Multimedia-systems-Swan...1QQcmdZViewItem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak te ''studyjne'' yamahy ale warto sobie przeczytać wypowiedź redaktora z IXBT (który od wielu lat testuje sprzęt studyjny ) odnośnie budżetowych monitorów studyjnych ,jest to być może pewne uogólnienie ale lepiej mieć to na uwadze niż być kompletnie zaślepionym każdym produktem z dumnym napisem ''PRO'' jako panaceum na jakość bez względu na cenę :wink: .

 

http://forum.purepc.pl/index.php?sh...t&p=2980928

 

http://forum.purepc.pl/index.php?sh...t&p=2988181

 

A może weźmie ktoś zwycięskie głośniki z Chińskiego testu tj Swans T200B ,wygrały one nawet z Microlabami Pure 100 :D

 

http://cgi.ebay.pl/Multimedia-systems-Swan...1QQcmdZViewItem

hm wszystko fajnie ale czytając to to samo zdaje mi się że odnosi się nawet do samych solo. I przez to wszystko co przeczytałem,

teraz nie wiem czy zarówno yamaha jak i solo są warte swoich pieniędzy ;) i chyba już głupieje

 

ps. Monitory aktywne mają wbudowane wzmacniacze, czyli da się je podłączyć do karty dźwiękowej dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo są napewno warte swoich pieniędzy a Yahama niekoniecznie. Obydwa zestawy mają wbudowane wzmacniacze.

no widzisz za yamaha przemawia też prestiż bardziej, choć i to jest nie jako pomyłką w dedukcji.

 

W ogóle jak już ochłonąłem euforią na temat solo. Mogę co nie co powiedzieć z punktu psychologicznego tego co dzieje się w tym wątku. Bo zdaje mi się, że większość osób kupiła solo tylko dlatego bo inni je kupują tzw. dowód odpowiedzialności społecznej który jest silnym narzędziem manipulacyjnym. Stąd też zdaje mi się te opinie o dźwięku, że tyle osób mówi że jest taki powalający bo inni też tak robią. Nie wierzycie mi? Zróbcie mały test na mieście stańcie na ruchliwej ulicy i patrzcie w niebo, nieruszając się mało kto zwróci na was uwagę i nie spojrzy w górę, ale zróbcie ten sam eksperyment w najmarniej 6 osób a zobaczycie że i inni będą robić to samo. To tak z rozsądkiem na temat kolumn. Póki co zamówiłem solo. Ciekawe kiedy będę żałował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak te ''studyjne'' yamahy ale warto sobie przeczytać wypowiedź redaktora z IXBT (który od wielu lat testuje sprzęt studyjny ) odnośnie budżetowych monitorów studyjnych ,jest to być może pewne uogólnienie ale lepiej mieć to na uwadze niż być kompletnie zaślepionym każdym produktem z dumnym napisem ''PRO'' jako panaceum na jakość bez względu na cenę :wink: .

 

http://forum.purepc.pl/index.php?sh...t&p=2980928

 

http://forum.purepc.pl/index.php?sh...t&p=2988181

 

A może weźmie ktoś zwycięskie głośniki z Chińskiego testu tj Swans T200B ,wygrały one nawet z Microlabami Pure 100 :D

 

http://cgi.ebay.pl/Multimedia-systems-Swan...1QQcmdZViewItem

Z redaktorem z IXBT nie zgadzam się w kwestii:

- neutralności - moim zdaniem kol. studyjne są bardziej neutralne i brzmią naturalniej niż "Hi-Fi" ... pierwszy lepszy dowód ? - wystarczy popatrzeć na pomiary gdzie w Hi-Fi mamy niemal pewne nienaturalne podbicie przy ~120 Hz

- zniekształceń - moim zdaniem THD całej kolumny studyjnej jest mniejsze niż w Hi-Fi (patrz ich pomiary)

- przyjemności z odsłuchu - wcale nie prawda że Hi-Fi słucha się przyjemniej ... mnie KRK RP5 nie męczyły , grały równo, przyjemnie i dokładnie ... nie to co "Hi-Fi"

 

... właściwie im więcej go czytam tym mniej się z nim zgadzam a dowodem na to że on jest w błędzie są nawet pomiary na ich stronie

 

I nie wiem po co się podnieca THD samych wzmacniaczy skoro liczy się THD całości ... a bi-amp z aktywną zwrotnicą to jest po prostu podstawa dobrego brzmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro za 170zł wraz z przesyłką Pioneer DV-380, czyli Goldmund Eidos 18 za 9 tysięcy $. Niedługo się przekonam jak gra sprzęt audiofilski :lol2:

 

Ten Goldmund to chyba największy przekręt w historii sprzętu Hi-Fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze na rewelację nie liczę i zupełnie się nie nastawiam na coś audiofilskiego. Powiem że jestem wręcz bardzo sceptycznie nastawiony ale zobaczymy jak to będzie grać. Najwyżej skończy jako odtwarzacz DVD. Jak zagra to po analogu lepiej niż Beresford to będę naprawdę w ciężkim szoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...