Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Czyli na bank padl pilot/odbiornik fal w glosniku i dlatego zamiast reklamowac wolal je sprzedac :D

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na bank padl pilot/odbiornik fal w glosniku i dlatego zamiast reklamowac wolal je sprzedac :D

Albo uslyszal po dlugim czasie oczekiwania i z wrazenia/złości (w zaleznosci czy sie spodobaly lub nie) uposcil/rzucil pilotem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ludzie pomozcie... podzielciei sie swoim ustawieniami EQ w foobarze lub x-fi console bo brakuje mi czegos w x-fi+microlab solo 6c...dzwiek jest jakos za malo "soczysty" brakuje mi "pi*erolniecia" przy gitarowych momentach i mocnych breakdownach,pomozcie jakos wyciagnac te gitary ze srodka i z tylu...mialem dobrze ustawione ale po reinstalce poszlo sie wszystko je....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis Odebralem - SOLO 7C - Nareszcze po tak Dlugim wyczekiwaniu udalo mi sie je Kupic

niestety bylo to nieco Okupione Cena ... ale liczy sie ze noweczki dzis przyjechaly kurierem

 

na wstepie takie pytanko .. w waszym pudle Tez nie bylo tych gumowych podkadek do montazu pod glosniki ?

 

 

Co do wygladu glosnikow, to nie bede powielal zachwytu userow ktorzy juz wczesniej je dostali ...

glosniki sa naprawde DUZE... - oczywiscie jak na glosniki Komputerowe

Wykonanie na wysokim poziomie!

 

 

Co do wrazen odsluchowych...

 

pierwsze testy - Klasyka,pop,dance troche techno

Ogolnie Super .. ale czegos jakby brakowalo ...

regulowalem Bassy treble ... oddalalem sie na 3-4 m od glosnikow ... czegos dalej brakuje

Brakuje sopranow ... gory...

 

regulacja suwakami niewiele pomaga ... dzwiek jakby stlumiony

 

Okazalo sie ze mialem wsadzone te plastikowe wkladki na gorne glosniczki :lol2: na ktore wczesniej nie zwrocilem uwagi :huh:

 

po sciagnieciu maskownic ...

pojawil sie odrazu banan na twarzy ... Muzyka nabrala lepszego brzmienia powiekszylo sie znacznie pasmo i zakres dzwieku

 

 

Powiem tylko tyle ...ze mam porownanie do Gienkow x1250 i wiekowych altusow 200

 

NIE ma Szans Microlaby Solo 7C - graja Lepiej!

 

Gienka brakowalo glebokiego bassu i ogolnie dzwiek byl przytlumiony jak przez pudelko od butow

Altusy to potężny sprzet do robienia Huku ... i nic ponad to

 

Na Solo 7C -- dzwiek nabral nowej barwy ... Solowka w wykonaniu Gorniak czy Hylinskiej brzmi tak czysto niemal krystalicznie

w Muzyce klasycznej sluchac wiecej szczegolow, kazdy instrument wyraznie zaznaczony.

Technawa tez daje rade ... Solowka absolutnie nie brakuje bassu .. powiedzial bym ze maja go az nadto .. glosniki potrafia uderzyc z taka sila i wykopem ze szyby w dzwiach trzesa sie same.

 

Nie bede odkrywczy piszac ze jestem zachwycony glosnikami - graja Naprawde SWIETNIE !

 

Jedynym minusem w solo 7C jest fakt ze nie bardzo nadaja sie do bliskiego odsluchu ...

tak wiec na biurko do komputera srednio sie nadaja

ale o tym powinien kazdy wiedziec kto zdecyduje sie na zakup

 

w moim odczuciu ... - mnimum 2,5-3 metry rozstawu miedzy L i P kolumna musi byc by uslyszed dobre stereo !

 

POLECAM ... Warto bylo czekac I zaplacic swoja cene za Tak udane Glosniki jakimi sa SOLO 7 C ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygladalo to tak ze zarobilem kabel - polaczylem L i P kolumne potem osobnym kablem podlaczylem kolumne z kompem ...

i niechcialo Grac !!! przepinalem .. przelaczalem z tylu i LIPA ...

 

dopier na pilocie jest taka funkcja INTPUT i przelaczylem na tryb PC - wtedy dopiero zaczely grac glosniki

 

NIe wiem czy tak samo jest w SOLO 6C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tutaj nie tyle idzie o pilota , bo nie wierze ze to sie zepsuje , ale odbiornik fal w glosnikach. Kiedys tak mi Manty padly , pilot dzialal ale glosnik nie reagowal na odbior fal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... ja muszę się w końcu zmobilizować i zrobić te podstawki dla SOLO-7C...

 

Bo narazie to zostaje albo słuchać ciszej albo siedzieć na podłodze... Bo na -8 dla niższych tonów to jednak brzmi to nienaturalnie...

 

Rozstawione są (i będą - inaczej się nie da) na ~1.5-1.55m i jest dobrze. Tylko te leżenie na podłodze... Na biurko zabardzo nie da rady, bo o ile nawet szerokie (~152cm) to jednak blat szklany... no i zaś za wysoko (~75cm - tak stały w starym pokoju i wiem, że dla nich to za wysoko... tak 50cm od ziemi to max).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupic nowe głosniki 2.0 bądź 2.1 . 5.1 odpada bo po prostu nie mam na takie miejsca

Cena : do 400zł

Przeznaczenie: Muzyka , filmy , gry

Miejsce: Na biurku

Maxymalna odległośc miedzy kolumnami to ~ 1m

 

Na allegro wypatrzyłem Logitech Z-2300

 

A moze Microlab SOLO7C ?

 

Które głosniki bardziej sie nadają , sa lepsze?

edit: Zapomniałem , karta dźw. Creative Sound blaster live! 24bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jakies małe uzasadnienie??

pytasz w temacie o solo, czemu polecaja solo... :)

 

prawda taka,ze polecaja bo jak nie potrzebujesz koniecznie 5.1 to chyba najsensowniejsze rozwiazanie. zreszta mysle, ze jednak warto sie przekopac przez ten temat, co najmniej 20 ostatnich stron i wszystko bedzie jasne. ja tak zrobilem i wczoraj zamowilem dla siebie...

 

a tak zeby nie bylo ze tylko narzekam: 7c za duze na biurko, 6c maja zdecydowanie wystarczajaca moc dla wiekszosci osob, 2.0 to duzo lepsze rozwiazanie od 2.1 ( kolumienki to crap), jezeli nastawienie jest na muzyke to tym bardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...