Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

moze jakies małe uzasadnienie??

Poszukaj, chyba w tym temacie albo w temacie o najlepszym sprzęcie 2.0/2.1 albo o vigoolach pisałem o swoich wrażaniach z przesiadki z z-2300 na Vigoole C2149. Solo6c/7c/VigooleC2180/C2149 wszystkie one charakteryzują się świetnym dzwiękiem, którego nie uzyskasz na małych satelitkach od logów. Sprawdzone empirycznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie pamięć nie myli to w październiku mają być dostawy 6C tak? Wiadomo coś bliżej? Gdzie i za ile będzie można dostać? Gdyby cena była jak dawniej to może bym się skusił w końcu, albo one albo vigoole, przymierzam się i przymierzyć nie mogę, albo ceny skaczą albo głośniki znikają jak vigoole w sklepie u midasa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie pamięć nie myli to w październiku mają być dostawy 6C tak? Wiadomo coś bliżej? Gdzie i za ile będzie można dostać? Gdyby cena była jak dawniej to może bym się skusił w końcu, albo one albo vigoole, przymierzam się i przymierzyć nie mogę, albo ceny skaczą albo głośniki znikają jak vigoole w sklepie u midasa :/

J slyszalem ze w Listopadzie.

Zastanawiam sie czy to bedzie mniej wiecej w jednym czasie wszystkie sklepy dostana dostawe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja trochę z innej beczki. Wiem, że 6C i 7C są super, ale oprócz tego, że ich teraz nie ma, to są chyba za duże do mojego pokoju (2m x 2,5m). No i tutaj pytanie, co wziąć? Zastanawiam się nad 4C, ale nie wiem, czy to z kolei nie będzie za małe? Może PRO3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak sie mają Te wszystkie Microlaby i Vigoole do np. monitorków Tonsil siesta Sat i jakiegoś old-scoolowego amplitunera yamahy ....

 

Jak myślicie ??

Ja mam jedynie porównianie z nieco innym sprzętem - mam w domu amplituner Technicsa + jakieś kolumny Yamahy 100 Wat jedna. Jest to dosyć stary sprzęt, więc trudno to porównywać do siebie. Solo 6 grają zdecydowanie lepiej, mają bogatszą scenę, są bardziej szczegółowe. Z kolei Yamahy lepiej radzą sobie z niskimi tonami, ale to ze względu na ich rozmiar. Miałem też styczność z dwoma innymi amplitunerami technicsa grającymi na innych kolumnach i nigdy mi sie nie podobał ich dźwięk, grały średnio. Dlatego też jestem sceptycznie nastawiony do marki technics.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Pro3, lepszym wyborem moga byc jakieś Vigoole. Np. C2180 lub C2039

A ktoś słuchał tych Vigooli? Jakieś uzasadnienie? Recenzję PRO3 czytałem. Wiem, że to nie dużo, ale nie będę się pierniczył z robieniem odsłuchów kolumienek za 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś słuchał tych Vigooli? Jakieś uzasadnienie? Recenzję PRO3 czytałem. Wiem, że to nie dużo, ale nie będę się pierniczył z robieniem odsłuchów kolumienek za 300 zł.

Na pewno dobrze podales wymiary POKOJU? 5mkwadratowych? Ustawa mowi ze na jedna osobe ma przypadac minimum 9m kwadratowych powierzchni w pokoju :rolleyes: dlatego pytam z czystej ciekawosci czy sie nie pomyliles?!

 

Ciekawe jak sie mają Te wszystkie Microlaby i Vigoole do np. monitorków Tonsil siesta Sat i jakiegoś old-scoolowego amplitunera yamahy ....

 

Jak myślicie ??

Cos ty sie tak tych Tonsili uczepil;)

Akurat tonsil robi dobry sprzet naglosnieniowy, dobre przetworniki mozna na palcach jednej reki wymienic w tej firmie, a dodatkowo po podwyzkach to jzu wogole sie nie oplaca (Vifa/visaton/ss tani) bo mozna dorwac cos lepsiejszego.

I co wg ciebie znaczy oldscoolowy? Z trzeszczacymi potemcjometrami? z rozlanymi kondami? podaj konkretny model to pogadamy, ale same siesty sat raczej z solo nie maja szans w kategori cena/jakosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dobrze podales wymiary POKOJU? 5mkwadratowych? Ustawa mowi ze na jedna osobe ma przypadac minimum 9m kwadratowych powierzchni w pokoju :rolleyes: dlatego pytam z czystej ciekawosci czy sie nie pomyliles?!

 

 

Cos ty sie tak tych Tonsili uczepil;)

Akurat tonsil robi dobry sprzet naglosnieniowy, dobre przetworniki mozna na palcach jednej reki wymienic w tej firmie, a dodatkowo po podwyzkach to jzu wogole sie nie oplaca (Vifa/visaton/ss tani) bo mozna dorwac cos lepsiejszego.

I co wg ciebie znaczy oldscoolowy? Z trzeszczacymi potemcjometrami? z rozlanymi kondami? podaj konkretny model to pogadamy, ale same siesty sat raczej z solo nie maja szans w kategori cena/jakosc.

Uczepiłem się tonsili bo model siesta zdobył wygraną w konkursie ostatnio ale nie pamiętam jakim niestety,o Vifach i Visationach słyszałem wiele dobrego tak samo o Teslach ale te głośniki zwykle kupuje się do DIY a ja na to nie mam możliwości .. :(

 

Yamaha..wszystkie stare modele miały dobrze brzmienie, chodzi mi choćby o amplituner R-3 których pełno jest teraz na allegro :)

 

 

Altusy 140 ??? hmmm ...miałem z nimi styczność i w oryginale grają one dla mnie niezbyt ciekawie ....bez obrazy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze pół-środki niż leżenie na podłodze:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Stare ratanowe podstawki pod kwiatki 'rzondzom' :E

 

Aczkolwiek teraz gra to o wiele lepiej niż w starym pokoju...

 

Hmm - jednak coś zaczynają mi się te Solówki nudzić... ale nie ma kasy na inny sprzęt więc narazie mają spokój ;)

ps. O dziwo mniej więcej jak z Gienkami - 1250x miałem ~pół roku, Solo też za niedługo będą miały ~pół roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jack do kompa , zostaja z niego 2 cinche jak w Vigoolach , albo przewody i nimi do tego z transformatorem , zas ten z transformatorem laczysz jeszcze z glosnikiem bez trafo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mniej więcej - 2x RCA (lewo/prawo) wpinane do Solówki, mini-jack (3.5mm) wpinany w dźwiękówkę...

Tak to jeszcze zwykły głośnikowy do łączenia kolumn... no i zasilający do gniazdka oczywiście.

 

Chyba, że ma się, np. coś typu HD2 gdzie są wyjścia RCA do stereo - to wtedy kablem 2x RCA - 2x RCA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, śledze ten temat już od dawna i sam zamieżam zaopatrzyć się w solówki, ale zaciekawiła mnie ostatnio oferta insoftu, bowiem wprowadzili pure 100 za 900zł. Jak myślicie opłaca się?

 

Link: http://www.infosoft.pl/product.php?id=1124...p;categorie=289

Edytowane przez vego21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, śledze ten temat już od dawna i sam zamieżam zaopatrzyć się w solówki, ale zaciekawiła mnie ostatnio oferta insoftu, bowiem wprowadzili pure 100 za 900zł. Jak myślicie opłaca się?

Zapytaj o to człowieka, który kupił Pure 100 na allegro :wink:

Polskich opinii na ich temat jeszcze nie znalazłem.

900zł to sporo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podsumowanie sklepów "Divek" bo kupować w jednym.

 

http://www.inermax.pl

http://www.infosoft.pl

http://www.hitech.com.pl

http://www.electricmidas.pl

 

Ciekawe czy partia "nowa" będzie o takiej samej jakość jak poprzednia?

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie, że w Hi-techu przy 6C/7C piszą podobnie - dostawa spodziewana po 15 października.

Jest jeszcze Inermax.

I to tyle ze sklepów bawiących się w Microlaby. Chyba, że o czymś nie wiem...

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...