Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że C2138 zagrają głośniej i zejdą niżej ( 5.25" midwoofer vs 8" w Vigoole ). Tony wysokie będą podobnych lotów.

 

A co do stanów w sklepie, to powinni mieć je na stanie jeśli jest czas dostawy bliżej określony. Aby się upewnić po prostu zapytaj na GG lub wyślij maila czy są dostępne.

Edytowane przez Hansu (-+)''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu Microlabów, ale 7c oraz 6c raczej nigdzie nie znajdę.

Na allegro za 290 zł można dostać model 5c.. czy to się opłaca?

Czy duża różnica jest między 5c, a 7c? Może może jakieś Vigoole wziąć?

 

Słucham rocka, metalu, punku.. czy w 5c będzie słychać różnice pomiedzy mp3 192kbs, a flacami?

 

Proszę o doradzenie ;)

Edytowane przez miszmasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu Microlabów, ale 7c oraz 6c raczej nigdzie nie znajdę.

Na allegro za 290 zł można dostać model 5c.. czy to się opłaca?

Czy duża różnica jest między 5c, a 7c? Może może jakieś Vigoole wziąć?

 

Słucham rocka, metalu, punku.. czy w 5c będzie słychać różnice pomiedzy mp3 192kbs, a flacami?

 

Proszę o doradzenie ;)

Powinienieś powiedzieć jaki masz teraz sprzęt, karte dźwiękową, w jakim formacie słuchasz muzyki, dlaczego chcesz kupić nowy sprzęt i czego od niego wymagasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Solo 5c i znakomicie nadają się do tego rodzaju muzyki. Różnicę między kodekami loseless a mp3 192 idzie wychwycić. W mp3 tony wysokie są troszkę metaliczne w stosunku do pierwowzoru. Posiadam SB Live! 24-bit (SB0410) i staram się nie katować sobie uszu mp3 z bitrate poniżej 192. Przy 128kbps słychać wyraźne zniekształcenia dźwięku. Dobrym kompromisem między jakością a zajmowanych miejscem jest kodowanie dźwięku do AAC przy bitrate 192. Jakością przebija MP3 256kbps ;]

 

Tak jak napisał autor poprzedniego postu. Powiedz jaki aktualnie sprzęt posiadasz (karta dźwiękowqa i głośniki), to postaramy się coś doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Solo 5c i znakomicie nadają się do tego rodzaju muzyki. Różnicę między kodekami loseless a mp3 192 idzie wychwycić. W mp3 tony wysokie są troszkę metaliczne w stosunku do pierwowzoru. Posiadam SB Live! 24-bit (SB0410) i staram się nie katować sobie uszu mp3 z bitrate poniżej 192. Przy 128kbps słychać wyraźne zniekształcenia dźwięku. Dobrym kompromisem między jakością a zajmowanych miejscem jest kodowanie dźwięku do AAC przy bitrate 192. Jakością przebija MP3 256kbps ;]

 

Tak jak napisał autor poprzedniego postu. Powiedz jaki aktualnie sprzęt posiadasz (karta dźwiękowqa i głośniki), to postaramy się coś doradzić.

mp3 wzorowo skompresowany 128 kbit ma czasem mniejsze zniekształcenia niż średnio 256 kbit ;]

 

Wątpię aby AAC przebijał dobrze skompresowaną mp3 ... zresztą i tak radzę używać formatów bezstratnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam na myśli dobrze skonfigurowany encoder AAC (np. NeroAAC). Pamiętam swego czasu jak kumpel ripował dyskografię Metallica i przypadkiem w Lame zaznaczył parametr q=10 :D robił bitrate 320kbps. Potem jak ja ripowałem to samo z oryginalnych płyt przy q=2 jakość była lepsza nawet przy 192kbps :)

 

anyway... FLAC & TTA rządzi.

 

Wróćmy jednak do tematu czekając na odpowiedź miszmasz'a ;]

Edytowane przez Hansu (-+)''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Posiadam kartę dźwiękową Audigy SE ze sterownikami X-fi, ale wiadomo, że crystalizer wtedy odpada.

Aktualny sprzęt to Creative p5800 5.1.

 

Słucham zazwyczaj mp3, ale ostatnio wpadło do mojej kolekcji sporo flaców..

Oczekuje od głośników czystego dźwięku właśnie w gatunkach muzycznych jakie wymieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś myśli że na Solo 5/6/7 słyszy różnicę między wav a mp3, to proponuję zrobić ślepy test, żeby się przekonać jak bardzo się myli. Audiofile legną w takich testach na swoich sprzętach za dziesiątki tysięcy złotych w Wy słyszycie różnicę na głośniczkach za 300zł. Bez jaj panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już od dawna poluję na porządną recenzję w sieci którychkolwiek Pure i nie mogę znaleźć. Trochę się na nie napaliłem i jakbym miał 1000zł na głośniki do kompa, to na ten czas brałbym właśnie pure100. Charakterystykę mają bardzo ładną.

Ich wykonanie stoi na wysokim poziomie. Jeżeli odrzuciłeś opcję wzmak+kolumny, monitory studyjne, DIY, pianocraft itd. to takie Pure100.. czemu nie?:) Przesiadka z tych Alteców może się okazać szokiem, na nowo odkryjesz muzykę. Kiedyś user RBEJ wymienił FX6021 na Solo7c...

Poprosiłem o krótka recenzję człowieka który zakupił te głośniki na allegro, być może odpisze. Martwi mnie brak jakiejkolwiek regulacji wysokich/niskich tonów w tych głośnikach albo źle widzę :wink: Wystawiłem do sprzedaży moje Fx-y i jeżeli dostanę satysfakcjonujące pieniążki chyba się przymierze to tych pure 100, chyba że jest coś lepszego w tej cenie (ok 1K)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokój mały.. z 5 na 3 jest.. dlatego wydaje mi się, że wystarczyłyby 'mniejsze'.

15m2 to pokoj w ktorym mozna juz brac pod uwage siodemki ale ustawienie musi byc na dluzszej scianie. jesli nie masz takiej mozliwosci to bierz szostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem o krótka recenzję człowieka który zakupił te głośniki na allegro, być może odpisze. Martwi mnie brak jakiejkolwiek regulacji wysokich/niskich tonów w tych głośnikach albo źle widzę :wink: Wystawiłem do sprzedaży moje Fx-y i jeżeli dostanę satysfakcjonujące pieniążki chyba się przymierze to tych pure 100, chyba że jest coś lepszego w tej cenie (ok 1K)

Na pilocie jest ta regulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co kupują ludzie na allegro, jak bezpośrednio w sklepie można mieć Solo 5c za 265zł...

No praktycznie nie kupują ( do tej pory tylko dwie osoby ).

Dostawa M-labów miała dotrzeć do końca pażdziernika, z tego co widze w sklepach ich już chyba nie ma.

Zostały one od razu wykupione czy poprostu jeszcze nie dotarł ???

Raczej to drugie. Poślizg w dostawie. Edytowane przez panfranek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto by to pomyślał, że Solo zrobią sie takie popularne, gdy ja je kupowałem były tylko ciekawostką :)

 

Poniżej obiecane zdjęcie Solo na DIY standach. Pokój na razie nie jest odpowiednio zaadaptowany do słuchania muzyki. I pewnie nigdy nie będzie. Bo zasłon nie chcę, będą rolety. A zamiast pólek na książki mam witryny. Wszystko by w pokoju było jak najmniej kurzu.

Pokój ma 27,5 m kw. Na podłogę pójda dwa dywany, mały i duży oraz będzie kanapa i fotel (skórzane najprawdopodobniej).

Ale już nawet teraz jest bardzo miło.

post-158804-1225564609_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do infosoftu \ electridmidasa

 

Czy jeśli głośniki zostaną kupione za cene 330-335 zł a po dostawie okaże się, że ich cena się zmieniła, klient jest zobowiązany do uiszczenia ceny która była widoczna w trakcie złożenia zamówienia ( 330-335 zł ) czy do owej już po zmianach ?

 

Z tego co się orientuje, cena za jaką kupujemy głośniki, jest ceną końcową niepodlegającą dyskusji, a z kolej na stronie midasa wyczytałem że:

 

Wówczas kiedy głośniki będą już w naszym magazynie będziemy do wszystkich użytkowników, którzy zarezerwowali, wysyłali dokładne informacje o terminie dostawy do klienta oraz cenie zakupu. Prosimy o cierpliwość

Edytowane przez hps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do infosoftu \ electridmidasa

 

Czy jeśli głośniki zostaną kupione za cene 330-335 zł a po dostawie okaże się, że ich cena się zmieniła, klient jest zobowiązany do uiszczenia ceny która była widoczna w trakcie złożenia zamówienia ( 330-335 zł ) czy do owej już po zmianach ?

Pare stron temu przytaczałem przepis jak to wygląda teoretycznie

Kupujesz - dostajesz potwierdzenie i jest zawarta umowa po danej cenie

W praktyce wygląda to inaczej zwłaszcza że sklepy wpisują sobie w regulaminach zupełnie coś innego niż mówi przepis

Tu jak wiadomo mamy do czynienia ze sprzedażą czegoś czego nie mają na stanie dlatego pierwotnej ceny raczej nie "wywalczysz" zwłaszcza, że chętnych jest sporo.

Przy ostatniej dostawie było podobnie (zabrakło siódemek ale i tak dobrze że zamieniali zamówienia na 6c po troche niższej cenie)

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem była przedsprzedaż na allegro (tam taki numer z podwyższeniem ceny nie przejdzie) w sklepie niby zamówisz a potem może się okazac że nie przyszło tyle ile miało być, ze dolar droższy itp a prawdy nigdy się nie dowiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że znając sprzedawców, to żaden na "przedsprzedaż" na allegro się nie zgodzi

 

 

Jakość siódemek jest warta tych 400-550 zł za które teraz owe są wystawione w 2 sklepach, ale są pewne granice

 

Jeśli midas i infosoft podwyższą ceny po dostawie do ponad 400zł, na głośniki poczekam kolejne dwa miesiące....

 

6Tki do mnie nie przemawiają, nie wiem czemu ( słyszałem tylko siódemki, za to wielokrotnie, na xonarze dx )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podłogę pójda dwa dywany, mały i duży oraz będzie kanapa i fotel (skórzane najprawdopodobniej).

Ale już nawet teraz jest bardzo miło.

jak juz zapodasz te dywany i meble to napisz jak bardzo sie zmienil dzwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest nie do pomyślenia jak można... tak przedłużać dostawę towaru. <_<

Czekam już 2miechy na Solo 6c i zawsze kiedy zbliża się już dzień dostawy ich do sklepu data jest przesuwana o kolejne kilkanaście dni.

Z tego co wiem to u Czechów i Ukraińców sklepy są zapchane M-labami ,więc ściągnięcie ich do nas (gdy jest na nie taki popyt) powinno leżeć w interesie skepów. Chyba ,że dostawa była już dawno... a skepy czekają na jeszcze większe osłabnięcie dolara i jeszcze większy zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...