Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie mam. Czy ktoś miał problem z pilotem do głośników microlab? Ja mam solo5c i pilot od początku jest jakiś drętwy. Na początku wogóle nie działał, teraz reaguje tylko, jak go się jakoś popodgina, jak się odpowiednio podegnie, to wszystko działa (oprócz przycisku 'mute'), no ale tak nie powinno być. Oczywiście folie przy baterii zdjąłem. Myślałem, że może bateria słaba, ale wtedy wogóle by nie działało.

Zapewne będzie to trzeba na gwarancje dać, ale wtedy trzeba będzie oddać cały zestaw czy tylko pilot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chętny, to 6c właśnie się dzisiaj pojawiły w inermaxie.........za 350zł ^^. Ale już 5c zamówione mam. Może za 2-5 dni się pojawią :)

To dziwne bo ja dziś dostałem informacje, że dostawa opóźnila się do 15 listopada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo ja dziś dostałem informacje, że dostawa opóźnila się do 15 listopada.

w jedenym ze sklepów już nie pamiętam gdzie tez mają być ok 14-15 ( solo 7 ) oni chyba sami nie wiedzą , rzucają datami a my czekamy jak debile. Swoją drogą nasze sklepy to chyba są wyjątkowo mizerne ile można zamawiać głośniki , tak jak by to był ekskluzywny towar <_< Producent raczej nie ma problemów z produkcją, Chińczyków przecież jest wielu :wink:

POZDRO

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek wymień baterie, parę zł a będziesz mieć pewność.

w jedenym ze sklepów już nie pamiętam gdzie tez mają być ok 14-15 ( solo 7 ) oni chyba sami nie wiedzą , rzucają datami a my czekamy jak debile. Swoją drogą nasze sklepy to chyba są wyjątkowo mizerne ile można zamawiać głośniki , tak jak by to był ekskluzywny towar <_< Producent raczej nie ma problemów z produkcją, Chińczyków przecież jest wielu :wink:

POZDRO

Kiedyś pisałem do ML w sprawie porządnej dystrybucji ich sprzętu w Polsce:

3137703[/snapback]

ps. Lepiej brać solo 6c czy pro 3?

solo 6c

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd te info masz oberku?

 

ps. Lepiej brać solo 6c czy pro 3?

No więc informacje mam z oficjalnej strony....jestem tam zalogowany, bo złożyłem już ze dwa tydnie temu zamówienie. Ale jakoś zwątpiłem i właśnie dzisiaj uaktualnili

http://www.inermax.pl/product_info.php?cPa...products_id=219 .

 

A co do pro to niewiele o nich wiem, więc niestety nie jestem w stanie Ci pomóc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem do ML w sprawie porządnej dystrybucji ich sprzętu w Polsce:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2995422

Obiecali, ale jak widać nic się nie zmieniło.

Zarzucać tą kobietę mailami :E jennifersheng@microlab.cn

http://microlab.cn/contact%20us/contact%20us.htm

 

solo 6c

Czy nie lepiej takiego emaila wysłać do: proline, ecs, apollo itd. ? Vigoole by się przydały na Polskim rynku...

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że sklepy nie śledzą rynku , klepią tylko to co inni , bo tak wygodniej i mniej komplikacji

to jak robimy akcje , trzeba by wybrac do jakich sklepów najlepiej klepnąć maila , może po kilkudziesięciu coś im zacznie świtać i sie zainteresują tematem a nie tylko made in plastik logitech itp

POZDRO

 

EDYD

 

odpisali mi z Microlaba

Thanks for your enquiry.

 

So far, we still are looking for some customers who has big sales network to prompt our Microlab products in Poland. May I know why you want to know when I'll starts to sells our trade mark speakers in Poland?

 

Following is Microlab's profile FYI:

 

 

Microlab brand is well known in many Europe and Aisa countries for its high quality products and microlab agents are in about 60 countries such as Germany, France, Spanish, England, Russia, Ukraine, Lithuania, Belarus, Romania, Bulgaria, Serbia, Turkey, Center Asia, Vietnam, Singapore , South Africa, Iran, Dubai and so on .

 

 

To ensure the quality, Microlab has bought the most advanced production equipment and testing facilities and products all the key components of its products, from Tooling, Plastic Injection, Wooden Case, Speaker unitĄŻs R&D and production, PCB, metal punching and coating as we as the piano coating of wooden case and final assembly.

 

 

With great emphasis on R&D, Microlab has created generations of products that are consistent market share leaders. In end of 2003, Microlab invited world-renewed acoustic master Peter Larsen to be Microlab's Chief Acoustic Consultant.

 

 

So, choosing Microlab's product will be your best choose in art for the ear!

 

Thanks in advance.

 

Look forward to hearing from you.

 

Best regards,

 

 

Kathy Lee

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko, ile gramatycznych błędów Pani uczyniła ;)

Myślę, że skoro szukają dużej sieci dystrybucyjnej to tylko Komputronik im podpasuje, niestety to chyba monopolista jeśli chodzi o zasięg i liczbę placówek (nowo otwarta w Olsztynie, jeśli mieliby kiedyś ML albo Vigoole to czuję, że byłbym jednym z pierwszych klientów ;] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko, ile gramatycznych błędów Pani uczyniła ;)

Myślę, że skoro szukają dużej sieci dystrybucyjnej to tylko Komputronik im podpasuje, niestety to chyba monopolista jeśli chodzi o zasięg i liczbę placówek (nowo otwarta w Olsztynie, jeśli mieliby kiedyś ML albo Vigoole to czuję, że byłbym jednym z pierwszych klientów ;] )

Moim zdanie nie ma co marzyć... większość ludzi i tak woli "znane z reklam itp" głośniczki typu Logitech , Creative niż jakies Microlaby o których nigdy nic nie słyszeli... Oczywiście że znajdzie się garstka ludzi którzy wiedzą z czym mają do czynienia jednak jest to mały procent całej reszty.... :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie nie ma co marzyć... większość ludzi i tak woli "znane z reklam itp" głośniczki typu Logitech , Creative niż jakies Microlaby o których nigdy nic nie słyszeli... Oczywiście że znajdzie się garstka ludzi którzy wiedzą z czym mają do czynienia jednak jest to mały procent całej reszty.... :sad:

Niestety masz racje 90 % sprzedawców nie wykracza poza kanon , lepiej sprzedawać kiłe ale firmową ( produkt rozpoznawany ) nisz sprowadzić coś lepszego nie koniecznie komercyjnego. Musimy dlatego ich trochę pomęczyć , może coś sie uda skombinować , choć marnie to widzę. JAk sie człowiek zagłębi w jakąś konkretną dziedzinę to faktycznie można zobaczyć że jesteśmy krajem 3 świata.

POZDRO

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem Solo7C ani 6C, w każdym bądź razie wiele osób je ceni, lecz mimo wszystko cena nie powinna aż tak drastycznie wzrosnąć. Dolar przecież już spada, a cena zachowuje się jakby dolar rósł. Także tłumaczenie sprzedawców że cena zależna jest od dolara jest niestosowne.

 

Na początku września dolar kosztował ok 2,25zł, natomiast Solo7C kosztowały ok 335zł.

Teraz dolar kosztuje ok 2,68zł, Solo7C kosztują ok 450zł, czyli tak jakby sprzedawcy przyjęli kurs dolara 3zł.

Łatwo można wyliczyć że obecnie Solo7C powinny kosztować ok 400zł

Teraz pytanie skąd ta różnica 50zł? Czy to producent głośników sprzedaje drożej, czy po prostu polskie sklepy chcą więcej zarobić, bo widzą że zainteresowanie głośnikami Microlab wzrosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie skąd ta różnica 50zł? Czy to producent głośników sprzedaje drożej, czy po prostu polskie sklepy chcą więcej zarobić, bo widzą że zainteresowanie głośnikami Microlab wzrosło.

Według mnie nieco zawyżli cene (w celach zarobkowych). Ale spójrz na produkty wspomnianych wcześniej firm )logitech & creative) - wg mnie śmiechem jest płacić 500 zł za małe plastikowe głośniczki ew. dwa głośniczki z subem. A mimo to ludzie to kupują, więc dlaczego nie kupować microlabów w takiej cenie? Owszem, im taniej tym lepiej dla klienta, ale mimo podwyżki cenowej i tak znajdą się chętni na kupno ML, więc buntowanie się raczej nic nie da ;) Jeśli ktoś ma bardzo ograniczopny budżet to ich nie kupi, a jesli ma pieniądze to kupi - proste.

A maile do różnych sklepów były już wysyłane z mizernym skutkiem, zawsze było tłumaczenie jak powyżej (sklep ESC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec gdzie logika sklepow? Siedza chłopaki na forum i czytają przecież. Widać, że połowy z nas nie stać na wywalenie 500zł, czy ponad 400. Okey, znajdą 10nabywców w tej cenie. 5000zł w sejfie, a zmniejszą cenę i sprzedadzą 20sztuk po 400zł = 8000zł. Może w czasach szkoły z matmy słaby byłem ale mnożyć potrafię ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty z logiki :P Wolałem to napisać prosto a nie wyliczać ceny hurtowej producenta+hurtowej+marży sklepu...Ale chyba kiedy z pierwszego równania zostawimy sobie sam przychód jaki wędruje do kieszeni sprzedawcy czyli powiedzmy 10% z całej sumy i to samo z drugą częścią zrobimy, to chyba wyjdzie na...uwaga uwaga...to samo ;] Prawda? Bo chyba nie powiesz mi, że przy niższej cenie ale 2x-3x większej ilości sprzedanych sztuk sklep zarobi mniej....(no oczywiście to co napisałem nie ma sensu jeśli te 10sztuk sprzedamy za 2000zł a 20sztuk po 200zł, wtedy okey, opłaca się :P )

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny maila od pani z Microlaba . z pytaniem jakie sklepy polecał bym w Polsce , co myślicie napisać

Komputronik , Znak , dajcie jeszcze jakieś propozycje to odpiszę i może sie skontaktują z nimi i coś ruszy

POZDRO

Komputronik.pl

Proline.pl

Znak.pl

Ecs.pl

Apollo.pl

 

 

plus emaile do nich, żeby się nie zgubiła. Ona by chciała hurtownie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik.pl

Proline.pl

Znak.pl

Ecs.pl

Apollo.pl

 

 

plus emaile do nich, żeby się nie zgubiła. Ona by chciała hurtownie :)

no też myślę o tych hurtowniach , macie jakieś namiary na Polskie hurtownie , mogę podać jej np AB bo tu mam dostęp

jakieś inne propozycje :rolleyes:

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem Solo7C ani 6C, w każdym bądź razie wiele osób je ceni, lecz mimo wszystko cena nie powinna aż tak drastycznie wzrosnąć. Dolar przecież już spada, a cena zachowuje się jakby dolar rósł. Także tłumaczenie sprzedawców że cena zależna jest od dolara jest niestosowne.

 

Na początku września dolar kosztował ok 2,25zł, natomiast Solo7C kosztowały ok 335zł.

Teraz dolar kosztuje ok 2,68zł, Solo7C kosztują ok 450zł, czyli tak jakby sprzedawcy przyjęli kurs dolara 3zł.

Łatwo można wyliczyć że obecnie Solo7C powinny kosztować ok 400zł

Teraz pytanie skąd ta różnica 50zł? Czy to producent głośników sprzedaje drożej, czy po prostu polskie sklepy chcą więcej zarobić, bo widzą że zainteresowanie głośnikami Microlab wzrosło.

Nie "filozuj"

3138694[/snapback]

Wiec gdzie logika sklepow? Siedza chłopaki na forum i czytają przecież. Widać, że połowy z nas nie stać na wywalenie 500zł, czy ponad 400. Okey, znajdą 10nabywców w tej cenie. 5000zł w sejfie, a zmniejszą cenę i sprzedadzą 20sztuk po 400zł = 8000zł. Może w czasach szkoły z matmy słaby byłem ale mnożyć potrafię ;]

Nie "filozuj"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzywa_popytu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że co? Nie mam racji? A widziałeś że od wystawienia na allegro 5C poszły "aż" trzy sztuki? A zobacz ile na forum chętnych. Z 6tkami za grubo ponad 400zł będzie to samo. Ja mam jedną nadzieję, że tak naprawdę niezamówili tych głośników kiedy dolar po 3zł stał, a teraz je kupią, w efekcie będzie taniej na koniec i jakoś się wreszcie uda je nabyć :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje...tylko po co te dywagacje ? Placzecie na forum ze cos jest za drogie...jak jest za drogie nie kupuje, a nie uzalam sie nad swiatem i sprzedawcami...zalozcie swoj sklep sciagajcie z Chin sprzet i handlujcie tak aby garsc userow na forum (spytajcie znajomego nie z forum czy o microlabie slyszal) byla zadowolona. Wina lezy takze po stronie MICROLAB, bo nie ma wogole reklamy...na co dystrybutor ma sporwadzac NIEWIADOMY SPRZET...jakby pojawily sie w prasie, w TV to i popyt by na nie skoczyl...a wtedy na pewno widzac mozliwosc biznesu wielcy potentaci skusiliby sie aby je sciagnac w wiekszej ilosci...

Myslicie ze komputronik sciagnie 100 sztuk microlaba bo 20 userow na forum je chce?....zlozcie zbiorowe zamowienie i sami sciagnjcie od producenta i tyle;)

 

Byly best buy...wszyscy piszczeli ze extra dzwiek...poszlo do gory to dywagacje na temat 50zł .....(ze niby powinno byc 400 a nie 450) Za 500zł to niby dzwiek gorszy jest? Temat o microlabach, myslalem ze poczytam o nowych testach porownaniach itd...a teraz ostatnie strony to placz nad cena...

http://www.grappologroup.com/shop/?no_cach...71&id_konf=

 

Cena wyzsza bo problemy z DOSTEPNOSCIA sa, a sa bo produkt reklamowany jest jedynie logiem naszego forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik.pl

Proline.pl

Znak.pl

Ecs.pl

Apollo.pl

 

 

plus emaile do nich, żeby się nie zgubiła. Ona by chciała hurtownie :)

Komputronik jest również hurtownią. Jak pracowałem dla acris.pl to braliśmy od komputronika sprzęt po cenach hurtowych. --> www.ktr.pl

Tam można składac propozycję zostania partnerem komputronika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik jest również hurtownią. Jak pracowałem dla acris.pl to braliśmy od komputronika sprzęt po cenach hurtowych. --> www.ktr.pl

Tam można składac propozycję zostania partnerem komputronika :)

no KTR to też jako tako hurtownia ale nie do końca ( też mam do niej dostęp )

ok wyśle maila z kilkoma sklepami , i zobaczymy czy coś zrobią

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)zalozcie swoj sklep sciagajcie z Chin sprzet i handlujcie tak aby garsc userow na forum (spytajcie znajomego nie z forum czy o microlabie slyszal) byla zadowolona.(...)

Myslicie ze komputronik sciagnie 100 sztuk microlaba bo 20 userow na forum je chce?....zlozcie zbiorowe zamowienie i sami sciagnjcie od producenta i tyle;)

Tu chodzi chyba o więcej ludu niż ta kilkudziesięcioosobowa garstka "oświeconych" na forum.

Chodzi o to, żeby ML, Vigoole itp miały chociaż te 10-20% dostępności, jaką ma w Polsce Creative/Logitech, żeby je można było spotkać czasem na półkach sklepowych tu i ówdzie:)

 

I tak jak napisałeś, bez inicjatywy samego PRODUCENTA raczej nic z tego nie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...