Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

a jakiej muzyki sluchasz???

podobno solo nie nadaja sie do muzyki elektronicznej.Ja takiej wlasnie slucham takiej i mam obawy co do Solo bo zamowilem 6tki.jak mi sie bas nie spodoba to dokupie jakiegos suba za 200-300zl i powinno byc ok.

Edytowane przez Myku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie każdej, i wiem że w kawałkach w których w pewnych momentach powinien być bas jego prawie niema:/ A przynajmniej nie tyle ile bym chciał.

A jak masz zamiar odłączyć suba pod te głośniczki ?? Też nad tym się zastanawiałem ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiej muzyki sluchasz???

podobno solo nie nadaja sie do muzyki elektronicznej.Ja takiej wlasnie slucham takiej i mam obawy co do Solo bo zamowilem 6tki.jak mi sie bas nie spodoba to dokupie jakiegos suba za 200-300zl i powinno byc ok.

 

Żyjemy w takich smutnych czasach że muzyka techno-podobna jest nazywana elektroniczną....

 

Do takiej muzyki nie kupuje się głośników 2.0, tylko jakieś zestawy z potężnym subem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0.7m to za wysokie stojaki do SOLO-7C - u mnie jak siedziały na 70-75cm (biurko) basu było praktycznie zero.

 

Teraz są na podstawkach ~40-45cm od podłogi i jest ok.

Są ~1.6m od siebie, tył i jeden bok kolumn ma do ściany po góra ~20-30cm.

I jeżeli mam tyle samo słyszalnego/odczuwalnego basu co Ty.... to chyba faktycznie potrzebujesz innych głośników.

 

Owszem - HD2 conieco pomaga (ona 1250X ładnie dodawała niższego pasma)... ale bez przesady.

:o

 

Solo na wysokosci 40-45 cm od podłogi ? Masakra

Głośniki ustawia się tak, aby głośnik wysokotonowy był na wysokości uszu słuchacza. Jest zanisko o około 70-80cm i wzwyż

No chyba że siedzisz na poduszce przed komputerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za nisko o 70cm? KE?

Obecnie wysokotonówki mam ~100cm od podłogi (45cm podstawka + 55cm SOLO doliczając gumowe podkładki, odliczając parę cm od wys SOLO) - uszy mam na wysokości podobnej (może 3-5cm wyżej)... w momencie gdy siedzę przed kompem. Mam niskie siedzisko do kompa, tzw. 'finkę' (fotel).

 

Jak miałbym mieć podstawki o wysokości ~125cm... to musiałbym stać na palcach :E

 

Btw.

Rozumiem zamysł producenta, dlaczego są 3 pary volume -/+ na pilociku:

U mnie główny 'minus' przestał działać w 100% sprawnie - tzn działa ale nie tak sprawnie...

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym basem to jakas podejrzana sprawa, wlasnie wlaczylem solo po 2 dniach przerwy (album imagine -avb) i basu jest w cholere na plaskich eqs. wiec to naprawde dziwne, moze rzeczywiscie standy 75cm to juz za duzo...

@PCI

a zrob test basu z youtube np. ten http://pl.youtube.com/watch?v=fH_sUK7hJxE (na volume 50/60 moje solo schodza do 30hz, bas na 0 i eqs w foo tez)

Edytowane przez Neon69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie każdej, i wiem że w kawałkach w których w pewnych momentach powinien być bas jego prawie niema:/ A przynajmniej nie tyle ile bym chciał.

A jak masz zamiar odłączyć suba pod te głośniczki ?? Też nad tym się zastanawiałem ostatnio.

Mam Audigy 2ZS GOLD i ona ma tam wejscie na kilka zrodel.Wyczytalem na forum ze trzeba zmienic w sterownikach na zestaw 4+1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla większości osób, które przesiadły się z 2.1 w 2.0 nie ma basu...

 

Daj głośnikom czas, pokombinuj z ustawieniami... jak za jakiś czas dalej nie uświadczysz basu na nich (wg. Ciebie) to sprzedaj i kupuj spowrotem 2.1.

 

No nie wiem, ja mam jeszcze gigaworks g500, one jakiś tam bas mają ale zdecydowanie wole solo 7c im nie ustępują a wręcz przeciwnie w niektórych momentach maja lepsze uderzenie jak te g500. Chyba ze to może jeszcze zależy od wielkości pomieszczenia stoją w 40 metrowym salonie, i powiem tak ze jak sie blisko nich siedzi to basu nie słychać, przy 3m jest już całkiem spoko, a np jak sie usiądzie na drugim końcu pokoju czyli jakieś 9-10m dalej to jest naprawdę fajnie. aa no i ściany są obłożone płytami gipsowymi na stelażach ale to już nie wiem czy ma jakiś wpływ na dźwięk :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te solo mają bass w sam raz ustawione na 8.słucham depeche mode,massive attack, nagrane we FLAC i jest naprawde dobrze chociaż dopiero się te solówki wygrzewają!Nie ma co narzekac bo lepszych nikt nie kupi za te marne pieniążki,potrzebna jest koniecznie dobra dzwiękówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do inermaxu, dostał ktoś maila albo na www w historii zamówień, jego stan zamówienia uległ zmianie na " Zamówione towary wysłane "

 

?

Edytowane przez hps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Midas wysyłą tak jak obiecał. Nr listu przewozowego dostałem już dziś po 16. Ma ktoś doświadczenie z GLS? Będzie to jutro czy pojutrze, tak oko ;] Akurat jutro robotę zaczynam, szczęście po byku :/ Da radę się skontaktować z kureirem czy coś takiego? Kiedyś próbowałem z DHLem i guzik z tego wyszło i tak zrobili po swojemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie 3 osoby na 3 pytane niedostały żadnego info z inermaxu więc, prognoza jest wg mnie jedna

Za dużo roboty, i potwierdzenia nie są wysyłane, bo w to, że niezostały paczki wysłane, to niewierze

Może poźnym wieczorem wszystko ruszy. Troche roboty to jednak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie do Inermaxu

 

Witam

 

Czy macie państwo jeszcze jakieś sztuki Solo 7c? Czy trzeba czekać na dostawę? bo jeśli są jeszcze to brałbym od ręki.

Odpowiedź:

 

Witam!!!

głosniki sa na magazynie, mozna zamawiać

pozdrawiam

gzregorz nowak

INERMAX POLSKA

 

Ale po tym co napisał hps nie wiem co mam myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle mnie zrozumiałeś

Chodzi mi oto, że głośniki SĄ na magazynie, wszystkie które miałybyć rozesłane, zostały wysłane, a ze względu na to, że bardzo dużo osób zamówiło głośniki, to potwierdzenia są dopiero " szykowane " do wysłania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahaaa :) ale mam nadzieje że nie będzie takiej sytuacji że nie wyrabiają z zamówieniami...gdyż napisali tam że zostały im ostatnie sztuki, bo może być tak że zostało sztuk 20..a chętnych 30...i zadecyduje kolejność. No nic zobaczę jak będzie z kasa i w najbliższym czasie prawdopodobnie zamówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w piatek zamówiłem solo6c w electric midas, dzis już je mam. Podoba mi się jak grają, czysty dźwięk i przy max głośności nie ma zadnych problemów.

Ale

 

doświadczam dziwnych trzasków, coś w stylu przeskakujacej iskry, regularnie co killkanascie-kilkadziesiat sekund. mam integre na płycie pod P4 wiec ma pare lat, problem lezy bardziej po stronie karty czy głośnikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej po stronie karty. Powinieneś zainwestować w lepszą dzwiękówkę i na pewno usłyszysz dużą różnicę w dzwięku. BTW nie słuchaj na max głośności bo uszkodzisz membrany. Najpierw trzeba je wygrzać przez podobno ok. 2 miesiące.

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w piatek zamówiłem solo6c w electric midas, dzis już je mam. Podoba mi się jak grają, czysty dźwięk i przy max głośności nie ma zadnych problemów.

Ale

 

doświadczam dziwnych trzasków, coś w stylu przeskakujacej iskry, regularnie co killkanascie-kilkadziesiat sekund. mam integre na płycie pod P4 wiec ma pare lat, problem lezy bardziej po stronie karty czy głośnikow?

 

 

miałem bardzo podobnie gdy jechałem na integrze w gigabyte GA-P35-DS3L. Zmiana na xonara dx rozwiązała problem całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś...i oczywiście pierwszy niesmak. Brak pilota...jest za to jakaś płytka o szer. 1cm ;> Co to? Na razie głośniki są w bagażniku bo nie mam jak ich sprawdzić, dopiero wieczorem. Ale pilot chyba nigdzie nie jest schowany prawda? ;] A w pudełku nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...