Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

To jeżeli ktoś słucha a nie wsłuciach!e się... w takim razie nawet SOLO to za dużo ;)

 

Ja nie twierdzę, że cały czas 'wyłączam się' z życia i łapie detale (które ew. SOLO są w stanie pokazać czasem... tzn. nazwijmy to detalami kiepskimi - żeby nie było)... bo tak się nie da.

Choć czasem mam tak, że nawet będąc zajętym łapię dany utwór 'od nowa'...

 

Choć od takich zabaw to głównie mam słuchawki...

 

Aczkolwiek wiem, że nic lepszego nie jest mi potrzebne... na chwilę obecną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj takie glosniczki jak solo 6/7 to minimum aby uslyszec kto i co gra:)

Ja na szczescie juz nie wsluciach!e sie w to JAK gra:)

 

michal_banszel

to o czym piszemy to istny paradoks...jak z biegunką często i rzadko zarazem:P

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie ;)

 

jestem od jakiegoś czasu w nowym pokoju z Solo 7c. Stoją na moich troszkę za wysokich stojakach. Pokój na 27,5 m kw., ma bardzo nietypowy kształt. Sciany są zastawione meblami, okna bez zasłon, są żaluzje. Podłoga to panele, ale za to jest wielki gruby dywan.

 

Brzmi to zdecydowanie fajnie :) Lepiej niż poprzednio na 16m kwadratowych :P

 

Ja zastanawiam się tylko nad jednym. Jest sporo posiadaczy baaaaaardzo drogiego sprzętu, którzy uznali, że 7c grają rewelacyjnie. A ja pytam jakim cudem sprzęt, który zaskakuje pozytywnie bogatych audiofili jest tak nieczuły na źródło?? Nie ma absolutnie żadnej róznicy w graniu pomiędzy 7c + Beresford i 7c + Yamaha CDX-480. Dla mnie to dziwne. Porównywałem bezpośrednio. FLAC vs oryginalne CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo posiadaczy baaaaaardzo drogiego sprzętu, którzy uznali, że 7c grają rewelacyjnie. zaskakuje pozytywnie bogatych audiofili

Wymień 5 takich osób to Ci uwierzę. No chyba że ten baaaaaaardzo drogi sprzęt kosztuje 2-3 tysiące złotych. Albo że mówimy o rewelacyjnym graniu jak na sprzęt za 500zł.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, oczywiście, że Ci teraz nie znajdę tych osób, ale nawet w tym wątku ktoś podawał linka do forum gdzie właściciel sprzętu za sporo ponad 15k zł, a może więcej, nie pamiętam, wypowiadał się więcej niż pozytywnie o 7c.

 

Tyle, że w moim poście nie o to chodziło. Nie wiem czemu, ale od pewnego momentu nie tylko stałeś się wielkim krytykiem Microlabów, a przynajmniej nie dasz powiedziec o nich dobrego słowa, ale również zachowujesz się jak wielki autorytet w dziedzinie audio. Wyluzuj. ;)

 

EDIT:

poszedłem za Twoją radą i kupiłem Pioneera DV-380 w wersji S, czyli srebrny. Dałem z wysyłką 140zł! Stan idealy :) . Wgrałem soft taki jak Twółj i powiem, że sprzęcik jest rewelacyjny. Bija na głowe moją starą Mantę. Brakuje mi tylko wyjścia USB :)

Masz już tego wzmaka Denona? Jaki to był model?

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak te pure 1 i pure 10 mają się w stosunku do siebie i do M200MKII.

Moim zdaniem Pure 1 i 10 to wyższa klasa. M200MKII to coś klasy Pure 100 ... czyli bardziej "multimedia". Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sklepy Infosoft albo Inermax, ale te produkty sa chwilowo niedostepne, maja byc za 3 tygodnie

Wielkie dzięki. Model Solo6C, którym mnie interesuję, w Inermax'ie jest dostępny.

Na Allegro sprawdzałem już wcześniej, ale nie ma.

 

Chciałbym wymienić moje x-540 na te Microlab'y.

Logitech'y zostawiłbym sobie do konsoli PS2, bo i tak drogo ich nie sprzedam, a nowe postawił do słuchania muzyki z PC.

 

Czy jest jakaś większa różnica między modelem 5C i 6C? (poza ceną i mocą głośników)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Model Solo6C, którym mnie interesuję, w Inermax'ie jest dostępny.

:blink:

 

To chyba jakaś niespodziewana dostawa, bo jak dzwoniłem przed Świętami to wszystkie zeszły, a kolejne miały być w połowie stycznia.

 

 

 

Ja jutro odbieram swoje w Infosofcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozciągnięcie pasma w dół.

Yhmm... a jak to się przekłada na jakość dźwięku?

 

To chyba jakaś niespodziewana dostawa, bo jak dzwoniłem przed Świętami to wszystkie zeszły, a kolejne miały być w połowie stycznia.

Status na stronce to "dostępny", ale możliwe, że jest jak mówisz. Jutro zadzwonię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhmm... a jak to się przekłada na jakość dźwięku?

Wiecej niskich tonów [basu]

 

Status na stronce to "dostępny", ale możliwe, że jest jak mówisz. Jutro zadzwonię.

MICROLABOW NIE MA W INERMAXIE, rozmawialem przed chwila ze sprzedawca, statusem wprowadzaja troche w blad. Natomiast zwroc uwage na to co pisze, wytluszczonym drukiem na stronie glownej.

 

"UWAGA !!!

 

MICROLAB

NOWA DOSTAWA JUŻ ZA

TRZY TYGODNIE!!!"

Edytowane przez killov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spadla na mnie jakas krytyka za slaba ocene solo 7c. No wiec wiecej informacji

 

glosniki mam podpiete pod karte muzyczna Sound Blaster X-Fi Music. Rozstawienie kolumn odleglosc okolo 2 m, stoja na odpowiedniej wysokosci. Sluchalem glownie formatu mp3 , ale z bitrate powyzej 240. Rowniez Flac. na pewno nie jestem audifilem nie znam sie bardzo dobrze na sprzecie Hi Fi. Zamiast microlabow chcialem kupic zestaw moniotry amplituner CD . bylem na paru odsluchach i dzwiek czasami mnie zachwycal. np B&W 685

Niestety zestawy takie kosztowaly okolo 4-5tys zl. Sadzilem ze kupujac solo bede mial chociaz namiastke tego dzwieku.

 

warto oprocz piesni pochwalnych na czesc microlaba zamiescic rowniez lekka bardzo subiektywna krytyke bo sam wpadlem w pewna pulapke myslac ze bede mial dzwiek ala hi fi , okazalo sie ze to zwykle komputerowe glosniki, niewiele roznieace sie od moich poprzednich logitechow.

a jak daleko siedzisz od głośników ? i czy już się wygrzały ? ewentualnie trafiłeś padake tak to bywa z chińskim sprzętem jednemu gra i buczy, drugiemu sr* i pi*rdzi ot rozrzut jakościowy zdarza się

 

Wymień 5 takich osób to Ci uwierzę. No chyba że ten baaaaaaardzo drogi sprzęt kosztuje 2-3 tysiące złotych. Albo że mówimy o rewelacyjnym graniu jak na sprzęt za 500zł.

Ja uważam, że to bardzo możliwe że wypowiadają się pochlebnie jak sobie taki gość ze sprzętem za 15k pomyśli, że jak dźwięk z solo7 nie przyprawił go o konwulsje to za ~500 zeta jest ok, dla niego odsłuch Solo jak dla nas odsłuch radia z targu i jesteśmy zadziwieni, że dźwięk nie brzmi jakby wydobywał się z muszli klozetowej tylko z głośnika mało tego bas wzniósł się na poziom wyższy niż dźwięk podobny do naparzania metalowej chochli w emalie ;) dla niego jakieś osiągnięcie to jest w tej cenie :) to w końcu 30 razy taniej niż jego zestaw ;) mam nadzieje że mnie nie zjedzą solowcy

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to jest temat o solo5/6/7c, ale i tak myślę ze to najlepsze miejsce na ten post.

Czy może ktoś z was miał styczność z microlabami solo3c, i może wyrazić o nich jakaś opinię?

Swoje nowo zakupione geniusy 3000a, choć grały lepiej od 2000x, bylem zmuszony do oddania do sklepu, gdyż buczenie wydobywające się z głośnika ze wzmacniaczem nie pozwalało mi wysiedzieć przed komputerem. Mam przeczucie, ze większość tych geniusow będzie miało ta przypadłość, wiec microlaby to raczej jedyna dla mnie alternatywa. Nie chce znowuż wydawać więcej niż 200-300zl na głośniki komputerowe, bo do muzyki mam inny sprzęt ;)

Zastanawiam się tez czy takie solo3c zagrałyby lepiej niż solo4c?

Edytowane przez Xarlith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Najniższa cena i tak w Inermax - 350zł.

 

@ killov - rzeczywiście, nie zauważyłem. Powinni zastąpić te "za 3 tygodnie" konkretną datą.

 

Hmm... kupiłem sobie budę do PC i kasy co raz mniej... wiecie coś o spadku cen od stycznia? Podobno kurs dolara ma spaść.

Ostro się nakręciłem na te Solo 6C. Optymalne do mojego pokoju. Swoją drogą, strasznie ciężkie i wielkie te kolumny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadamy w dołek gospodarczo finansowy...gdize Ty wyczytałeś o niższym kursie? O_o miłe...aczkolwiek nierealne chyba ;] Poza tym kurs dolara (co już było rozstrzygane przez parę stron) musiałbym się utrzymać na niskim poziomie przez parę m-cy (wyprzedanie towaru z fabryki/hurtowni i sklepów po starej cenie, rozpoczęcie produkcji po niższej cenie za elementy (co łączy się z taką samą zasadą u podwykonawców raczej) i dopiero wtedy jeśli kurs wciąż będzie niski to z taką niższą ceną trafią na półki, ale nie kiedy jest popyt taki ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym na forum... i to dało mi matkę, którą właśnie odebrałeś... znaczy nadzieję.

Pozostaje mi więc polowanie na okazję w znanym serwisie aukcyjnym i odkładanie kasy, bo i tak dostawa Solo6c za niecałe 3 tygodnie.

Nie chce ktoś sprzedać używki? Odbiór osobisty na terenie Stolicy lub jej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem tematu o Geniusach, więc piszę tutaj.

W końcu kupiłem Geniusy 3000A. Póki co grają na integrze, ale jeśli tak grają głośniki za 169zł to zastanawiam się, jak mogą zagrać Solo.

Niestety nie posiadam żadnej muzyki klasycznej we FLAC-u, ale na hardstyle'ach i d'n'b, w których basu i 'krzykliwych' (ostrych) dźwięków jest co niemiara, głośniczki grają świetnie.

Na normalnej dźwiękówce i po wygrzaniu będzie pewnie jeszcze lepiej.

Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to kiepska jakość wykonania (tzn. niedbałość chinoli) - lewa kolumna jest krzywo sklejona/skręcona (?) :D. A kabelek jak z wideo Sanyo z lat '80 też pozostawia wiele do życzenia.

W sumie jednak grają głośno i w miarę czysto. Jestem pozytywnie zaskoczony.

Gdybym wcześniej wiedział o takich głośnikach w takiej cenie, nigdy w życiu bym nie kupił Wafli 9.1 i Denona 1707 (które btw kosztowały wielokrotnie większą sumą, a wcale nie grają aż tak dobrze).

 

Polecam wszystkim z niskim budżetem ;)

Edytowane przez vENiZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na hardstyle'ach i d'n'b, w których basu i 'krzykliwych' (ostrych) dźwięków jest co niemiara

 

nigdy w życiu bym nie kupił Wafli 9.1 i Denona 1707 (które btw kosztowały wielokrotnie większą sumą, a wcale nie grają aż tak dobrze).

Wafle 9.1 nie są dla takiej muzyki, więc nic dziwnego że różnica w porównaniu z Geniusami nie jest duża. Nie mów że Wafle i Denona też masz podłączonego pod integrę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem tematu o Geniusach, więc piszę tutaj.

W końcu kupiłem Geniusy 3000A.....

..... Jestem pozytywnie zaskoczony.

Gdybym wcześniej wiedział o takich głośnikach w takiej cenie, nigdy w życiu bym nie kupił Wafli 9.1 i Denona 1707 (które btw kosztowały wielokrotnie większą sumą, a wcale nie grają aż tak dobrze).

No popatrz popatrz :lol2: ,a w teście (z techlabs ) zestaw DENON AVR-1508+Wharfedale Diamond 9.2+E-MU 0404 USB wygrał z ekskluzywnymi głośnikami do kompa czyli Velton Maestro (swans) TV200B które kosztują wielokrotność ceny Geniusów 3000A :wink: Szkoda że na ixbicie nie przeprowadzili podobnego testu ,bo jakoś tak mam większe do nich zaufanie .

 

http://article.techlabs.by/100_1635_4.html

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tam testowano zestaw na:

 

Jacques Loussier Trio - Prelude No. 1 in C-major from The Well Tempered Klavier BWV 846

Roger Waters - The Ballad Of Bill Hubbard

Exhumed - This Axe Was Made To Grind

Elvis Presley - I Can't Help Falling In Love

Vivaldi - L'estate RV315 III в исполнении Janine Jansen

Autechre – Overand

Peter Gabriel – Quiet Stream

 

a nie na "hardstyle'ach i d'n'b, w których basu i 'krzykliwych' (ostrych) dźwięków jest co niemiara"

 

Najlepsze że wyżej wymienione utwory można sobie zassać z ich strony w formacie wav i mp3 :)

 

http://article.techlabs.by/100_1635_1.html

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]Wafle i Denona też masz podłączonego pod integrę??

A jakie to ma znaczenie, skoro dźwięk szedł po optyku (s/pdif)?

No popatrz popatrz :lol2: ,a w teście (z techlabs ) zestaw DENON AVR-1508+Wharfedale Diamond 9.2+E-MU 0404 USB wygrał z ekskluzywnymi głośnikami do kompa czyli Velton Maestro (swans) TV200B które kosztują wielokrotność ceny Geniusów 3000A :wink: Szkoda że na ixbicie nie przeprowadzili podobnego testu ,bo jakoś tak mam większe do nich zaufanie .

 

http://article.techlabs.by/100_1635_4.html

To moja subiektywna opinia. Taki recenzent przecież musi nawybrzydzać o braku głębi, o za mało subtelnych niskich tonach i o pokrętle głośności wykonanym z niskiej jakości drewna hebanowego. Ja natomiast zwróciłem uwagę na faktyczną jakość przy codziennym użytku przeciętnego użytkownika komputera.

Nie twierdzę, że Wafelki grają źle, tylko że nie są warte aż takiej kwoty (za nie same, jak i za wzmak czy ampli, do którego byłyby podłączone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz kilka groszy i ode mnie.

 

Odebrałem dziś w Infosofcie Solówki 6c. Duży plus to fakt, że mogłem sobie przynajmniej sprawdzić zawartość zestawu.

 

Pierwsze wrażenie po podłączeniu - bieda z nędzą, generalnie cicho i tak nijako brzmią. Podpięte pod SB Live 24 bit External. Ale w miarę upływu czasu (jak na razie jakieś 2 godzinki pochodziły) brzmienie i głośność się znacząco poprawiły.

 

Może się niektórzy obrażą, ale jeśli ktoś uważa, że między Solówkami nie ma różnicy w porównaniu do plastikowych Logitechów czy Cretów - to ma problemy ze słuchem. Teraz przynajmniej średnicę normalnie słychać, a druga sprawa - bas nie zagłusza wszystkiego, jest taki w sam raz. Niebawem kolejne godziny grania :)

 

Ogólnie - powiem szczerze że zadowolony jtem, ale tak w rozsądnych granicach, nie że zaraz "och i ach" :)

 

Więcej satysfakcji się pewnie pojawi, jak porządnie je rozstawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...