Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie już grają solówki 6C. Jak narazie powiem że znacznie lepiej radzi sobie to niż uzywana do tej pory przeze mnie wieża philipsa. Tyle, że prawdziwy dzwiek mozna usłyszec dopiero siedząc tak około 1.5-2m od głosników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tutaj zamieściłem parę zdjęć i filmik z mojego pokoju

Proszę Was o poradę jak ustawić solo7c w pokoju.

 

Na początku (pierwsze zdjęcie) miałem je na ziemi i grały dobrze. Teraz je mam wyżej (reszta zdjęć i filmik) i grają ogólnie ciszej (pewnie przez to że miały trzy płaszczyzny do odbijania dźwięku). Są teraz bardziej odsunięte od ściany w stosunku do zdjęć i filmiku, prawie do krawędzi stołu i skierowane na środek pokoju.

 

Grają świetnie ale najlepiej jeśli jestem w środku pokoju i nie mam pomysłu co zrobić żeby grały jak najlepiej gdy siedzę przy komputerze. Pod kolumnami mam przyklejone gumki dołączone do zestawu. W starym układzie (1 foto) miałem zupełnie inaczej przemeblowany pokój. Jakieś większe przemeblowanie nie wchodzi w rachubę, proszę o jakieś pomysły (tylko w miarę wykonywalne bez przemeblowań).

 

Z góry dziękuję za wszystkie porady i pozdrawiam.

 

Edit: poprawiłem 6c na 7c, my bad

Edit2: dodaję zdjęcie aktualnego położenia:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez StachooDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

jak już pisałem wcześniej spaliłem głośniki a raczej końcówkę mocy w solo 6c

skąd ją wziąć?

czym zastąpić ?

Dużo by pomogło jaki to jest rodzaj czy coś bo na nim nic nie pisze .

Ogólnie to cała ta płyta mi się przepaliła i nie wiem skąd jakieś części skminić

Edytowane przez vhailor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

StachooDS koledzy wcześniej pisali, że solo7c nadają się do dużego pokoju, i na pewno nie będziesz miał dobrego basu w odległości siedzenia przy komputerze. Musi to być przynajmniej 1,5m czym więcej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokój 4x4

Jak na razie nie mam innych pomysłów co do rozstawienia dlatego zostaną tak jak są, dobrze grają jak siedzę przy biurku a jak chcę "nacieszyć" ucho to odjeżdżam na 1,5 metra do tyłu i jest idealnie :)

Problem jest taki że piszczałki są około 10cm nad uszami.

Edytowane przez StachooDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam problem ,

ostatnio chyba spaliłem 6c

tzn. opiszę co się stało i co przypuszczam że mogło się zepsuć.

 

Tak więc w sylwa wziąłem moje głośniki na działkę

za krótko odczekałem i były zimne jeszcze , coś tam się stało , rozkręciłem je i bezpieczniki się przepaliły . kumpel niby kumaty w tych spawach jakoś ten bezpiecznik chciał zrobić , wyjeliśmy chyba jeden z monitora jakiegos starrego %-) wiem że głupota w ogóle ale już faza była : P drugi bezpiecznik zrobił tak że owiną drucikiem cienkim stary i mówił że niby powinno działać .

podłączamy , poszedł dym i tyle .

Myślę że poszło zabezpieczenie termiczne .

 

Pomocy!

da rede to na gwarancje ??

 

siema

jak już pisałem wcześniej spaliłem głośniki a raczej końcówkę mocy w solo 6c

skąd ją wziąć?

czym zastąpić ?

Dużo by pomogło jaki to jest rodzaj czy coś bo na nim nic nie pisze .

Ogólnie to cała ta płyta mi się przepaliła i nie wiem skąd jakieś części skminić

1. Próbujesz z gwarą, a nuż się uda:)

2. Niesiesz kolumnę aktywną do jakiegoś lepszego serwisu elektronicznego i objaśniasz co się stało, może to kwestia wymiany paru ogólnodostępnych części.

3. Przedstawiasz obszernie problem na elektrodzie.pl + zdjęcia wzmacniacza.

4. Załatwiasz tani używany wzmacniacz i omijasz wzmacniacz wbudowany w kolumnę aktywną.

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Próbujesz z gwarą, a nuż się uda:)

2. Niesiesz kolumnę aktywną do jakiegoś lepszego serwisu elektronicznego i objaśniasz co się stało, może to kwestia wymiany paru ogólnodostępnych części.

3. Przedstawiasz obszernie problem na elektrodzie.pl + zdjęcia wzmacniacza.

4. Załatwiasz tani używany wzmacniacz i omijasz wzmacniacz wbudowany w kolumnę aktywną.

a na gwarancje tam gdzie kupiłem wysłać??

hmm

ciekawe ile to czasu bo nie mam muzyki :/

teraz wiem że tam spalona jest końcówka mocy i jeszcze na tej płytce coś tak mi w serwisie mówili eloktornicznym

gościu powiedział że to będzie kosztować 170 zł (140zł część)

 

byłbym chyba za opcją 4

tylko nie mam pojęcia jaki wzmacniacz wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile Ohmowe sa te głośniki solo6c / solo7c ?

jak wyglada ominiecie wzmacniacza, trzeba costam lutowac ?

 

Bo stoi u mnied dosyc drogi wzmacniacz technicsa nieuzywany, moze warto sie pobawic.

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w solo7c są 8 ohmowe wiec w solo6c pewnie tez. Zeby ominac wzmak w solo7c wystarczy odpiac 1 przewod i podpiac go do wzmacniacza , przewod ten jest najlepiej wyciagnac poprzez dolny bassreflex chyba.

ale ten przewód nie jest zakonczony chinchami chyba?

ja mam solo6c i tylko 1 bassrefleks mam.

podłoczae 1 kolumne pierwej i zobacze jak to gra a potem sie mozna bawic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie puszczać przez bass reflex kabel ? Przecież to będzie pierdzieć... bo ten kabel będzie ocierał.

 

Nie chce już robić nowego tematu to przy okazji tu Was zapytam.

Mam Jamo d590 sztuka ma 280 watt RMS i mam do tego wzmaczniacz Yamahy AX-890, podlączone do niego są te kolumny i do tego jest podlączony amplituner DSP-A780. Ten wzmak AX-890 ma pobór mocy tylko 280watt z sieci. I nie wiem czy to nie jest za mało jak na kolumny 280watt rms x 2, wydaję mi się, że bass przy większych głośnościach zaczyna tak jakby charczeć, ale kolumny strasznie nisko z bassem schodzą, problem zaczyna sie przy większych glośnościach i teraz nie wiem czy to juz ich granica, czy poprostu wzmak nie daje rady, jeśli tak to powiedzcie jaki kupic tak do 2000zł.

 

Z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodziło koledze o drgania kabla spowodowane uderzeniami powietrza? Ja bym to rozwiązał usztywniając/przyklejając kabel taśmą do ścianki i już ;) Nie ma co panikować. Szkoda tylko gwarancji na solówki. Mimo, że fajny produkt to bądź co bądź chińszczyzna, a jak padnie 2m-ce później? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w solo7c są 8 ohmowe wiec w solo6c pewnie tez. Zeby ominac wzmak w solo7c wystarczy odpiac 1 przewod i podpiac go do wzmacniacza , przewod ten jest najlepiej wyciagnac poprzez dolny bassreflex chyba.

Jeżeli to ma być na stałe, to można jeszcze ten przewód wyprowadzić na zaciski w kolumnie "aktywnej" (uprzednio odłączając od tych zacisków przewody biegnące z wbudowanego wzmacniacza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Havoc chodziło mi o drgania... a Ty HeatheN się tak nie denerwuj. Odpowiedzcie na moje pytanie wyżej?

Ja sie nie denerwuje, ja tylko odpowiadam:)

Co do pytania...te jamo maja 280 moc szczytowa, wiec to co posiadasz w 100% powinno je napedzic. Jesli cos jest nie tak (cos pierdzi) albo masz je uszkodzone, albo masz za bardzo bass podbity.

Ja w takim zestawieniu nic bym nie zmieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tych całych microlabów. 4c różnią się od 6c/7c tylko mocą czy dzwiękiem też. Bo chcialem zamowic sobie 7c ale dzisiaj po odsłuchu 4c moj zapał ostygł. Oprocz dobrego basu reszta byla przecietna, a źródło to komputer z kartą xfi extreme music. Probowalem tez podlaczac z mp3 nwz a828. Ogolnie bez euforii. Solo 6c/7c graja na podobnym poziomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7c na 100% zagrają lepiej,choć do bliskiego odsłuchu to one się nie nadają za kija.Musisz mieć trochę większy pokój i słuchać ich z pewnej odległości.Wtedy jest lepiej niz ok,szczególnie z dobrą dźwiękówka,a Ty taką masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam ze odsłuch był w pokoju podobnych wymiarow co moj tj 11m^2. Skala zadowolenia glosnoscia w solo 4c zaczynala sie u mnie od 55 kresek ale wtedy juz czuć było ze gra prawie na maksa. Kawałki przewaznie AAC 400kbps. Głośniki beda graly z Pioneer DV-490. Jakosc dzwieku jest na pewno bardzo dobra o ile nie za dobra jak na sprzet za tą kase.

 

Co mnie zaniepokoiło. Wokal nie jest dostatecznie ciepły i wyraźny, przestrzeń pozostawiała bardzo wiele do zyczenia a szczegółowość to kolejny gwóźdź do trumny dla tych głośników. Ogólnie moim zdaniem nie grały równo tylko gora sztucznie i dziewnie podbita no i bas miękki ale tez coś mi w nim nie pasowało

 

//Edit wszystkie uwagi dotyczą solo 4c podlaczonych do xfi extreme music. Ja bede sluchac z w/w pioneera

Edytowane przez Rafal2!omu$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam ze odsłuch był w pokoju podobnych wymiarow co moj tj 11m^2. Skala zadowolenia glosnoscia w solo 4c zaczynala sie u mnie od 55 kresek ale wtedy juz czuć było ze gra prawie na maksa. Kawałki przewaznie AAC 400kbps. Głośniki beda graly z Pioneer DV-490. Jakosc dzwieku jest na pewno bardzo dobra o ile nie za dobra jak na sprzet za tą kase.

Co mnie zaniepokoiło. Wokal nie jest dostatecznie ciepły i wyraźny, przestrzeń pozostawiała bardzo wiele do zyczenia a szczegółowość to kolejny gwóźdź do trumny dla tych głośników. Ogólnie moim zdaniem nie grały równo tylko gora sztucznie i dziewnie podbita no i bas miękki ale tez coś mi w nim nie pasowało

//Edit wszystkie uwagi dotyczą solo 4c podlaczonych do xfi extreme music. Ja bede sluchac z w/w pioneera

Ja rozumiem, że mogło Ci nie podejść brzmienie, ale czy aby na pewno wszystko w tym x-fi było dobrze ustawione (eq wyłączony, cmss wyłączony, krystalajzer wyłączony, suwaki nie pościszane itp itd. ..)

 

"Wokal nie jest dostatecznie ciepły i wyraźny, przestrzeń pozostawiała bardzo wiele do zyczenia" - to mnie dziwi.

 

"szczegółowość to kolejny gwóźdź do trumny dla tych głośników." Szczegółowość nie jest wybitna, ale za tą kasę myślę, że jest i tak dobrze.

 

"Ogólnie moim zdaniem nie grały równo tylko gora sztucznie i dziewnie podbita no i bas miękki ale tez coś mi w nim nie pasowało" No nie wiem, mi to wszystko wygląda na zasługę jakiegoś magicznego upiększacza od kreaszita :wink:

Czy to grało na flacie?

 

W jakiej odległości od siebie stały głośniki? Z jakim sprzętem jesteś osłuchany/do jakiego masz odniesienie?

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na karcie dzwiekowej był flat, jak było w winampie nie wiem. Odległość ok 1,5m. Porzadne głośniiki jakich ostatnio słuchalem to diy na czesciach troche lepszych od ushera v601. W domu mam Z-2300 i też mi bardziej pasuje. Nie wykluczam ze w tym winampie moglo być coś poprzestawiane bo góra była podbita i dziwna, środek cofniety i bas z powrotem wyeksponowany. Szczegolnie brakowalo szczegolow miedzy wysokimi a srednimi tonami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na karcie dzwiekowej był flat, jak było w winampie nie wiem. Odległość ok 1,5m. Porzadne głośniiki jakich ostatnio słuchalem to diy na czesciach troche lepszych od ushera v601. W domu mam Z-2300 i też mi bardziej pasuje. Nie wykluczam ze w tym winampie moglo być coś poprzestawiane bo góra była podbita i dziwna, środek cofniety i bas z powrotem wyeksponowany. Szczegolnie brakowalo szczegolow miedzy wysokimi a srednimi tonami

To chyba jedynie pure z rodziny microlab moglyby stawac w szranki .... microlaby to raczje dla ludzi ktorzy mieli tanie zestawy plastikowe...ktos kto lizał jakiekolwiek hifi niech je omija szerokim łukiem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na karcie dzwiekowej był flat, jak było w winampie nie wiem. Odległość ok 1,5m. Porzadne głośniiki jakich ostatnio słuchalem to diy na czesciach troche lepszych od ushera v601. W domu mam Z-2300 i też mi bardziej pasuje. Nie wykluczam ze w tym winampie moglo być coś poprzestawiane bo góra była podbita i dziwna, środek cofniety i bas z powrotem wyeksponowany. Szczegolnie brakowalo szczegolow miedzy wysokimi a srednimi tonami

Masz z-2300 i grają dla Ciebie lepiej od ML? OMG :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczam ze w tym winampie moglo być coś poprzestawiane bo góra była podbita i dziwna, środek cofniety i bas z powrotem wyeksponowany. Szczegolnie brakowalo szczegolow miedzy wysokimi a srednimi tonami

Czyli wygląda to na EQ w tzw. uśmiech.

Nie rozumiem ludzi, którzy tak robią - kaleczą głośniki, muzykę i swój słuch, i mówią jeszcze, że jest lepiej, "jakość lepsza" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...