Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wygląda to na EQ w tzw. uśmiech.

Nie rozumiem ludzi, którzy tak robią - kaleczą głośniki, muzykę i swój słuch, i mówią jeszcze, że jest lepiej, "jakość lepsza" :D

Ja tak robilem

Na x530, na sb560 i jakis tanich Mediatechach... czemu? bo byly takie braki w pasmie ze trzeba bylo podbijac:D

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto cale zycie na flat slucha:) i zaczynal odrazu od zestawu hi-fi przy kompie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cale zycie sluchalem na flat , bo nigdy nie mialem pojecia jak to poprzestawiac zeby bylo lepiej :D Teraz tez max co robie to przestawiam xonara z game na movie :) Przypuszczam , ze takich jak ja jest sporo wiecej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!

 

Najpierw pozwolę sobie przypomnić starszą historię. Jakiś czas temu w Siódemkach kolegi wywalił/y bezpieczniki, po wymianie świeże poszły zaraz po włączeniu. Po odstawieniu sprzętu do serwisu(takiego wała że je się odeśle) i zapłaceniu 150zł za naprawę(srsly, wtf?) głośniki znowu wypieprzyły po 2 miesiącach.

 

Czy jednak tym razem się już pomęczyć, i odesłać to cholerstwo do Midasa, czy znowu wylobbować do jakiejś złotej rączki? :|

 

Zaznaczę jeszcze że moje 7c wciąż doskonale się spisują od prawie roku naprzemian na AC'97, SB0090 oraz Prodigy HiFi. Chociaż prodigy jednak pójdzie na sprzedaż, szczególnie po spadku złotówki :lol:.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest odpowiednik Solo 5.

Dołączona grafika

FC260=Solo5 - woofer 5'

 

FC280=Solo6

 

3233654[/snapback]

czy znowu wylobbować do jakiejś złotej rączki? :|

I co wymienicie bezpieczniki, zabulicie i znowu będzie bum?:)

"Złota rączka" musi wniknąć bardziej, może jest jakieś zwarcie w środku

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar iść do stolarza i zlecić mu zrobienie standy. Jakie wysokie mają być te standy ? - mam 7C

 

i czy kopic "kolce" czy zastosować jakaś gumę? - standy będą stały na parkiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar iść do stolarza i zlecić mu zrobienie standy. Jakie wysokie mają być te standy ? - mam 7C

 

i czy kopic "kolce" czy zastosować jakaś gumę? - standy będą stały na parkiecie

Standy maja byc tak wysokie aby wysokotonowka byla w momencie odluchu na wysokosci uszu sluchacza.

Kolce+podkladki zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest za 370zl<hahaha> Zastanawia mnie czym kierował sie sprzedawca wystawiając czwórki za taka cene :grin: :lol2: :D

Edytowane przez Myku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Na allegro jest za 370zl<hahaha> Zastanawia mnie czym kierował sie sprzedawca wystawiając czwórki za taka cene :grin: :lol2: :D

Tym , ze paru ludzi z tego forum jak i tematu zrobilo hajp na 2 portalach przez co czesc sprzedawcow zauwazyla "nisze" wiec wali cenami...

 

Te same chinskie wynalazki byly w normalnej cenie , ale teraz kryzys , dolar , zlotowka , powodzie , gradobicia , Mikolaj , uciekinierzy z Chin i placisz po 500...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem ale ze sie nie wstydza wystawiac 4c za kwote o 20zl mniejsza niz 6C ktore sa aukcje wyzej??to jzuz szukanie łosi moim zdaniem...

Edytowane przez Myku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest kwestią pilot za kilkaset złotych tylko zaprogramowane w nim instrukcje, widocznie Microlaby mają nietypowe instrukcje które mało jakie piloty mają zaprogramowane. U mnie np. pilot do telewizora działa również do zabawki dziecięcej wiszącej na łóżeczkiem. Można zainwestować w pilot który można uczyć, wysyłasz wiązkę z oryginalnego pilota do tego pilota i się uczy instrukcji, ale po co? :D

No właśnie, jak ktoś ma już uniwersalny pilot Logitecha i Mikrolaby to:

"...a przy uniwersalnym sterowniku (Logitech ma w bazie urządzenia Microlab, w zakładce wzmacniacze... samego Solo nie znajdziecie, ale przy wybraniu któregoś z dostępnych produktów, następnie opcji nauczania uniwersalnego za pomocą oryginalnego sterownika, wszystko działa jak należy) odpada konieczność trzymania kolejnego pilota na stole."

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie wymiary są faktycznie microlab solo1 ? Zapytałem osoby która napisała recenzję, ale ona chyba za często nie zagląda na forum. A te podane przez nią odbiegają od tych podanych w sklepie i często te w sklepie są jakieś dziwne. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś już coś takiego posiada ?

opinie mile widziane

te głośniki ktoś podobne recenzował na forum ja osobiście je słyszałem w Saturnie, bawiłem się nimi z 20 minut. Posłuchałem tego co tam było puszczane i powiem, że grają na pewno lepiej niż wszelkie x logitechy i creative gigaworksy na czele. Regulacja basów jest z tyłu ja zmniejszyłem do 1/4. I są wtedy całkiem przyjemne lepiej grały nawet od soundsticków II. Co do solo 6c ciężko mi odnieść bo musiałbym mieć w pokoju te 2.1.

 

Obecnie zastanawiam się nad nimi bo jak były w cenie 140zł to nie było nad czym myśleć teraz są za 215zł.

 

A dylemat jest między Modecom/solo 4c/ solo 1 / sven ma-230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja cieszę się dźwiękiem od nowa... na Windows 7.

Na początku nie dawałem się przekonać... że słyszę lepszą jakość dźwięku (vs XP - ten sam foob, te same pliki, te same ustawienia itd);

Ale to już nie tylko słuchać - drżenia wywoływane niższymi tonami sa znacznie łatwiej odczuwalne (czyt. głębsze i niższe dolne pasmo), tak jakby większa wyrazistość/czystość dźwięku...

 

Są to na tyle duże róznice, że nie nazwę je autosugestią (zresztą nic o dźwięku w zw. z 7 nie czytałem itd.);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sie nie znam ale co ma system operacyjny do dzwieku??Przeciez to sterowniki odpowiadaja za dzwiek nie sam system.Jesli na prawde slyszysz roznice to chyba stery poprawili bo nie wydaje mi sie ze to kwestia systemuChyba że ja czegos nie wiem :)

Edytowane przez Myku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie chce wierzyć w to, że jest różnica... Bo jak napisałeś - to tylko system.

Ale... się nie da. Jest słyszalna różnica. Może 7 (Vista?) zarządza inaczej dźwiękiem itp...

Zresztą znajomy na X-Fi + MegaWorks 5.1 też odczuwa różnice w dźwięku vs XP...

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro po zmianie sterowników słychać różnicę na tak marnym sprzęcie jak mam w podpisie to co dopiero po zmianie systemu na waszych głośnikach? To nie jest "tylko" system. To jest aż system, bo przecież sterowniki są pisane specjalnie dla każdego OSa (no może nie dla każdego). Więc może jakiś postęp technologiczny dokonał się przez 8 lat istnienia XP na rynku i zmienili coś w kwestii dźwięku? Tak mało prawdopodobne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...