Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

To ze slychac różnice po zmianie sterow to akurat normalne(sam mialem rozne stery i od creative'a i tuningowane i nakazdych graly troche inaczej).Ale kolega wyżej ma racje.Poczekajmy na opinie ekspertow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja cieszę się dźwiękiem od nowa... na Windows 7.

Na początku nie dawałem się przekonać... że słyszę lepszą jakość dźwięku (vs XP - ten sam foob, te same pliki, te same ustawienia itd);

Ale to już nie tylko słuchać - drżenia wywoływane niższymi tonami sa znacznie łatwiej odczuwalne (czyt. głębsze i niższe dolne pasmo), tak jakby większa wyrazistość/czystość dźwięku...

 

Są to na tyle duże róznice, że nie nazwę je autosugestią (zresztą nic o dźwięku w zw. z 7 nie czytałem itd.);

Pisałem już o tym w innym temacie, ale nie chcę się narażać na zbluzganie... ;)

Architektura systemu, sterowniki - te dwie rzeczy mogą o tym decydować.

Bardzo proszę, przykład na zwykłym Realteku

 

Mimo wszystko, obsługa dźwięku na W7 wymaga jeszcze dopracowania, choć nie wiem czy coś się w tej kwestii zmieniło od buildu 7000. Latencja jest o wiele większa niż choćby w przypadku Visty, co u wielu użytkowników powoduje trzaski podczas odtwarzania za pomocą przesyłu DirectSound / WaveOut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja cieszę się dźwiękiem od nowa... na Windows 7.

Na początku nie dawałem się przekonać... że słyszę lepszą jakość dźwięku (vs XP - ten sam foob, te same pliki, te same ustawienia itd);

Ale to już nie tylko słuchać - drżenia wywoływane niższymi tonami sa znacznie łatwiej odczuwalne (czyt. głębsze i niższe dolne pasmo), tak jakby większa wyrazistość/czystość dźwięku...

 

Są to na tyle duże róznice, że nie nazwę je autosugestią (zresztą nic o dźwięku w zw. z 7 nie czytałem itd.);

Ja tam jak zrobie formata to slysze roznice;)

Nie weim czemu ale po pol roku XP chyba tak sie zasmieca (masa kodekow etc) ze po fomacie dzwiek jest troche bardziej stonowany...a moze to wrazenie:P

Co do zmiany systemu Marcin_qps to wyjasnil.

Xp vs Vista na viscie HD2 nie dzialaja stery i cos sie kaszanilo:D na xp sporo lepiej:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie chce wierzyć w to, że jest różnica... Bo jak napisałeś - to tylko system.

Ale... się nie da. Jest słyszalna różnica. Może 7 (Vista?) zarządza inaczej dźwiękiem itp...

Zresztą znajomy na X-Fi + MegaWorks 5.1 też odczuwa różnice w dźwięku vs XP...

W XP jest badziewny mikser który wszystko downsampluje ... nie wiem czy rozwiązał to któryś servicepack. Mi też na Vista jakoś lepiej gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby jakiś system operacyjny "grał" inaczej od innego, to musi ingerować w dźwięk. Problem downsamplingu został już dawno rozwiązany w XP, przez SP.

Możliwe też że oba systemy różnią się poziomem głośności na wyjściu, stąd wrażenie poprawy dźwięku.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe też że oba systemy różnią się poziomem głośności na wyjściu, stąd wrażenie poprawy dźwięku.

Ja też bym stawiał na to, że to wyższy poziom głośności w sterownikach powoduje tą "poprawę dźwięku"

W ten sposób działają przecież różne "ulepszacze" dźwięku np. Crystalizer w Creativ'ach, kolejne Remastery płyt w których nic nie jest zmienione poza tym, że płyta jest głośniej nagrana i została zmniejszona/zlikwidowana dynamika utworów (często czytam wypowiedzi na forach jak to dana płyta jest świetnie zremasterowana, a różnica to podbicie głośności i brak dynamiki).

 

Wszystko to wynika z tego, że głośniejsze dźwięki są odbierane jako lepsze i trzeba wiedzieć o tym fakcie żeby nie dać się nabrać na "poprawę dźwięku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio po formacie występują dziwne trzaski. Co ciekawe muzyka i gry są ok, natomiast dżwieki systemowe czy np z aqq "trzeszczą". Tak więc nie jest to na pewno wina głośników.

Wcześniej stery do karty zainstalowały się z automatu, teraz musiałem sciagnać jakieś od c-media, może to jest przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jak zrobie formata to slysze roznice;)

Nie weim czemu ale po pol roku XP chyba tak sie zasmieca (masa kodekow etc) ze po fomacie dzwiek jest troche bardziej stonowany...a moze to wrazenie:P

 

U mnie ostatnio po formacie występują dziwne trzaski. Co ciekawe muzyka i gry są ok, natomiast dżwieki systemowe czy np z aqq "trzeszczą". Tak więc nie jest to na pewno wina głośników.

Wcześniej stery do karty zainstalowały się z automatu, teraz musiałem sciagnać jakieś od c-media, może to jest przyczyna??

Imho wlasnie w tym tkwi sedno sprawy, dla mnie stery i niepotrzebne śmieci moga bardzo utrudnic zycie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja popadłem w lekką depresję :P Podłączyłem Solo do integry(ALC889A) i 7.1 HiFi naraz i synchronicznie uruchamiałem wmp i foobara każdy na osobne wyjście. Wyrównałem poziom głośności mikserem w 7-ce i przełączałem wyjście przez input na pilocie.

 

Różnica ledwo co wyczuwalna. Bas niemal taki sam, jedynie Prodigy schodził trochę niżej, ale nie miało to większego wpływu na słuchanie muzyki. Prod był jeszcze troszeczkę bardziej wyrazisty i dynamiczny, ale zdecydowanie nie wart dopłacania 400zł do integry.

 

W ten oto sposób Audiotrak idzie do działu Giełda> Sprzedam(chętnych zapraszam), a na jego miejsce upoluje najtańszego Live.

 

Ps. Uszy myłem pół godziny przed sesją odsłuchową, także wypraszam sobie wzmianki o zapchanych uszach :P

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej muzyki słuchasz?

 

Ja niedawno sprawdzałem różnicę między moim X-Fi a Sound Blaster Live i różnica była dość znaczna (pliki flac, ślepy test: Ozzy Osbourne - Crazy Train; Jethro Tull - Aqualung; Deep Purple - Bloodsucker). Brakowało basu, znikło sporo szczegółów, nie mówiąc już o tym, że wszystkie instrumenty brzmiały sztucznie. Faktem jest, że jakość Live'a jest na tyle dobra, że ktoś kto nie wsłuciach!e się lub nie słucha wymagającej muzyki to może takie różnice zaakceptować. Ale pewnie wraz z lepszymi głośnikami ta różnica się zwiększy.

 

PS. Jak chcesz to mogę Ci sprzedać mojego Live'a :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja popadłem w lekką depresję :P Podłączyłem Solo do integry(ALC889A) i 7.1 HiFi naraz i synchronicznie uruchamiałem wmp i foobara każdy na osobne wyjście. Wyrównałem poziom głośności mikserem w 7-ce i przełączałem wyjście przez input na pilocie.

 

Różnica ledwo co wyczuwalna. Bas niemal taki sam, jedynie Prodigy schodził trochę niżej, ale nie miało to większego wpływu na słuchanie muzyki. Prod był jeszcze troszeczkę bardziej wyrazisty i dynamiczny, ale zdecydowanie nie wart dopłacania 400zł do integry.

 

W ten oto sposób Audiotrak idzie do działu Giełda> Sprzedam(chętnych zapraszam), a na jego miejsce upoluje najtańszego Live.

 

Ps. Uszy myłem pół godziny przed sesją odsłuchową, także wypraszam sobie wzmianki o zapchanych uszach :P

 

To tylko świadczy o ograniczeniach Solo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko świadczy o ograniczeniach Solo.

Co z drugiej strony dobitnie swiadczy o tym ze do solo nie ma sensu jakis berek, dac, kable za 200zl, czy droga dzwiekowka...

:)

Palato wpadnij do mnie i zobaczysz jaka jest roznica miedzy integra a hd2;)

pzdr

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym w innym temacie, ale nie chcę się narażać na zbluzganie... ;)

Architektura systemu, sterowniki - te dwie rzeczy mogą o tym decydować.

Bardzo proszę, przykład na zwykłym Realteku

O, zaciekawiły mnie te modowane sterowniki. Mógłbyś napisać o tym coś więcej? Temat na tamtym forum jest gigantyczny i niewiele się dowiedziałem przez ostatnie 20 minut, poza tym, że instalują na integrze stery od X-Fi... czy to udostępni także wszelkie EAX-y 5 itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy roznica miedzy 6c a 7c jest ogroma czy nie az taka duza ?? Oraz czy porownujac 6c do http://allegro.pl/item581927103_zestaw_gen..._0_60w_wwa.html albo http://allegro.pl/item579765944_genius_sp_...wsze_2000x.html mamy przepasc. Gdyz chce kupic nowe glosniki, i na razie Geniusy wydaja sie przyzwoite Microlaby lepsze ale duzo drozsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym stawiał na to, że to wyższy poziom głośności w sterownikach powoduje tą "poprawę dźwięku"

W ten sposób działają przecież różne "ulepszacze" dźwięku np. Crystalizer w Creativ'ach, kolejne Remastery płyt w których nic nie jest zmienione poza tym, że płyta jest głośniej nagrana i została zmniejszona/zlikwidowana dynamika utworów (często czytam wypowiedzi na forach jak to dana płyta jest świetnie zremasterowana, a różnica to podbicie głośności i brak dynamiki).

 

Wszystko to wynika z tego, że głośniejsze dźwięki są odbierane jako lepsze i trzeba wiedzieć o tym fakcie żeby nie dać się nabrać na "poprawę dźwięku".

 

ostatnio nawet czytałem że producenci "dostosowują" się do rynku (że niby dużo ludzi słucha przenośnych mp3) i właśnie w ten sposób wychodzą na przeciw klientom

czyli aby głośniej ;)

smutne

co do systemów

po instalce XP też mi się wydawało że lepiej gra ale wiadomo efekt placebo

Vista ? niby odrobinke lepiej ale jeszcze się wsłucham

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada sprawa gwarancji z microlabami? Kupowane byly w electric midasie. Nie jestem pewien , ale chyba nie było zadnego paragonu , mam tylko pokwitowanie od kuriera. Pytam profilaktycznie :) , głosniki grają.

Edytowane przez ty3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci takie info skoro są to głośniki aktywne?

bo je zjarałem a dokładniej tego wzmaka w nich

teraz chcę kupić jakiegoś , tylko nie wiem co kupić

doradzi ktoś coś ?

a może taką płytkę jak tam wcześniej siedziała?

pomożecie? bo nie znam się za dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszły dziś standy zamówione u kolesia na allegro , ogólnie wykonanie całkiem dobre , wszystko generalnie dobrze spasowanie , mogę śmiało polecić

POZDRO

1. jaka wysokość standów?

2. jaka cena?

3. jaki nick allegrowicza?

ile omów mają solo 6c ??

Bodajże 4 omy.

http://people.overclockers.ru/zauropod/record13

http://people.overclockers.ru/zauropod/record9

http://images.people.overclockers.ru/148165.jpg

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jaka wysokość standów?

2. jaka cena?

3. jaki nick allegrowicza?

wysokość łącznie trochę ponad 40cm ,(jak dobrze pamietam chyba maksymalnie 64cm rurki) mam rurki 35cm + blaty które są grubaśne , nawet można zrobić większe jak teraz patrze , choć ja nie mogłem za bardzo szaleć bo jeden stand stoi w przelotowym miejscu ;) i to była taka optymalna wysokość

 

80 zł za sztukę + przesyłka

 

http://www.allegro.pl/item587022023_stojak...tandy_79cm.html (maciej_ac1)

u tego allegrowicza kupowałem - teraz widzę nie ma tej wersji ale jak ktoś chce to śmiało można pisać i załatwić sprawę nawet pomiatając allegro ;)

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eQualizer dla posiadaczy Microlab Solo6C (foobar2000)

<pobierz mnie>

 

plik z pasmem od 20khz do 20hz, dla porównania sobie

<pobierz mnie>

 

Info: kliknij "zapisz jako.."

 

Podbarwienia robione są na ucho, 0/0 - Trable/Bass, czekam na opinie ; )

Edytowane przez killov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO BARDZO DROGO. JA ZA 2 na wysokosc 100 cm, na szerokosc 32 na 24 150 z przesylka. Podam Ci za chwile 2 gosci ... PORAZKA JAK ZA TAKA CENNE.

jeśli masz gdzieś lepszą ofertę to też chętnie zobaczę

Osobiście nie znalazłem taniej standów robionych pod wymiar i takich solidnych

było kilka ofert ale blaty były bardzo cienkie i rurki również nie były za grube cena ich faktycznie byla ok 120-150 zł komplet(nie na wymiar) - choć 30 zł różnicy to raczej nie majątek ale jak kto tam uważa ;)

 

POZDRO

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie tych podstawek to one wygladaja jak podstawki..>POD KWIATKI...a za ta cene to patologia....

http://forum.purepc.pl/Prezentacje-f38/Diy...06#entry3208906

pewnie samemu sklepać zawsze wyjdzie taniej , trzeba jednak mieć na to czas no i jakieś podejście masterkowiczowe

co do kwiatków to są gusta i guściki , ja tam jestem zadowolony , a to najważniejsze ;)

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...