Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

to ja zbieram na wzmacniacz skoro tak to dodaje wigoru solo 3c ;]

Znalazłem też taką opinię (tekst scalony z dwóch wypowiedzi tego samego autora)

http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=12:49672-5#129

http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=12:49672-5#135

 

''

Mastercool

Ogólnie wyłożę swoje "karty na stół". Jak już pisałem wcześniej..Byłem posiadaczem solo 3 мк3, kupiłem sobie Solo 7c i przystąpiłem do naprzemiennego odsłuchu, żeby porównać ich dźwięk przy odtwarzaniu muzyki wysokiej jakości...I po chwili już dałem sobie sam odpowiedź:

 

3 lata temu kupiłem Solo 3 мк3 za 2900 rubli, 2 miesiące temu kupiłem Solo 7c za prawie 7000 rubli. Wniosek taki: TAK, solo 7c są niewątpliwie lepsze, w planie NCz, WCz ale dla siebie przyswoiłem to że nie warto było mi kupować solo 7c, różnica w sumie jest znaczna, mniej więcej tyle ile kosztują jeszcze 2 pary solo 3 мк3 ...

 

I jeszcze jedno chciałem powiedzieć, w planie ŚCz Solo 3 мк3 są , na wysokości (górują) w odróżnieniu od Solo 7c, te ostatnie mają środek "jak by" na drugim planie...Ale dobrze i wyraźnie słychać tak NCz jak i WCz częstotliwości...Za idealny wariant uważam dla siebie Solo 3 мк3 + jakiś subik aktywny ..

 

P/S. A ja dureń za takie pieniądze kupiłem Solo 7c przecież za 7 kawałków to można było do moich Solo 3mk 3 taki subik dodatkowy dokupić...mmmm ....aż się zachwiałem ...

--Do tej pory jestem w rozterce, co teraz zrobić , w pokoju stoją Solo 7c + Solo 3mk 3 i załamuje każdego dnia ręce...Jak ja się przeliczyłem ...Ale jak to się mówi (człowiek) uczy się na błędach...Ale w moim przypadku to rzeczywiście tak było...

--ŚCz częstotliwości na Solo 7c wyciągnąłem z pomocą plaginu w winampie...Ale wszystko jedno to nie jest to co bym chciał .. ''

 

:wink:

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma wiarygodne informacje nt. dostępności Solo6c? Jak znikneły pod koniec lipca, tak ich nie widać, dowiadywałem się w paru sklepach, ale ich terminy się cały czas przekładają. A może jakaś alternatywa dla 6-tek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis w koncu dotarly moje Solo 3c. Jak zobaczylem kuriera to sie zdziwilem ze az tak duze sa, w sumie podoba mi sie to. Głośniczki grają całkiem przyzwoicie, chociaż nie mogę dostroić sobie basu i wysokich, bo kolumny w pudle podczas transportu złamały pilota :damage_wall:, w tym miejscu chciał bym pozdrowić firmę "Siódemka" gdyż panowie zbyt nie zadbali o moją paczkę, na całe szczęście ucierpiał tylko pilot karton i steropian, kolumny bez żadnego uszczerbku ; ]

Na chwile obecną je wygrzewam. Po przesłuchaniu kilku kawałków zdecydowanie stwierdzam, że głosniki świetnie czują się przy rocku, a D'n'B to chyba ich naturalne środowisko. Głośniczki godne zakupu ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

wgraj sobie ustawienia eq do foobara od sappiego - w audio jest topic temu poswiecony - wtedy nie bedziesz musial ingerowac w ustaweinia samych glosnikow

jaki masz rodzaj tych 3c? biale membrany duzych wooferow, a wysokotonowy czarny caly? bo jest tez wersja z niskotonowym otoczonym biala ramka, a jest tez wersja cala czarna.

Edytowane przez enebene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biale membrany, gwizdek czarny pozniej pokombinuje z ustawieniami, poki co jakos wyrownalem to sobie w winampie. Ustawienia glosniczkow i tak bede sobie jeszcze poprawiam, gdyz bede je podlaczal do konsolete djska jako odsluch w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co do głośników Microlaba FC-550 (myślę że mogę napisać również w tym wątku)

 

Czy prawdą jest, jak pisza co niektórzy na forach, że przycisk na pilocie STANDBY, działa tylko jak MUTE, oraz że po wyłączeniu, wzmacniacz tych głośników gubi ustawienia treble i bass??

 

Planuję kupić te głośniki, i podłączyć do tv (zbyt mało miejsca jak narazie na jakieś porządne 5.1), czy jest sens brać coś takiego?

 

Najważniejsze to pilot, bez tego się nie obejdzie przed tv ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda

ale temat jest o solo a nie fc-xxx, z tym to do zestawów 2.1/5.1 proszę ;)

[stand by zawsze i chyba w każdym sprzęcie działa wyłącznie jako mute, jeśli ktoś myśli że zaoszczędzi za jego pomocą na energii...heh :P ]

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiam chciałbym kupic microlaby solo1/solo1c tylko mam pytanie czym one się róznią wiem ze solo1c ma pilot ale co dalej czy solo1c tak samo jak solo1 posiadaja pokrętła z tyłu i w razie awari pilota mozna ich spokojnie uzywac i wszytsko regulowac za pomoca pilota?? a i jeszcze jedno wiem ze solo1c wystepuje z pilotem białym i czarnym jakie do nich baterie wchodza zwykłe z kiosku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiam chciałbym kupic microlaby solo1/solo1c tylko mam pytanie czym one się róznią wiem ze solo1c ma pilot ale co dalej czy solo1c tak samo jak solo1 posiadaja pokrętła z tyłu i w razie awari pilota mozna ich spokojnie uzywac i wszytsko regulowac za pomoca pilota?? a i jeszcze jedno wiem ze solo1c wystepuje z pilotem białym i czarnym jakie do nich baterie wchodza zwykłe z kiosku??

Solo1 ma dwa wejścia, a solo1c tylko jedno. Solo1c z tyłu ma tylko pokrętło głośności. Reszta pilotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo1 ma dwa wejścia, a solo1c tylko jedno. Solo1c z tyłu ma tylko pokrętło głośności. Reszta pilotem.

jesli mógłbys to przybliz mi o co chodzi z tymi wejsciami do czego one sa mam jeszcze dwa pytania czy moja zintegrowana karta dzwiękowa realtek alc888 bedzie znaczaco ograniczac te głośniki i czy te głośniki beda lepsze od moim obecnych creative T3000 2.1 głównie słucham muzyki chodzi mi o to czy poczuje znaczaca róznice Edytowane przez gosc1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Solo 7c przyszły... uszkodzone... :unsure: Wgnieciona membrana głośnika wysokotonowego w prawym głośniku. Nie idzie jej niestety odkształcić. Idą na gwarancje i znowu muszę tydzień na nowe sztuki czekać. :damage_wall: A grają pięknie :wink:

 

Foto uszkodzenia:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Solo 7c przyszły... uszkodzone... :unsure: Wgnieciona membrana głośnika wysokotonowego w prawym głośniku. Nie idzie jej niestety odkształcić. Idą na gwarancje i znowu muszę tydzień na nowe sztuki czekać. :damage_wall: A grają pięknie :wink:

 

Foto uszkodzenia:

 

Dołączona grafika

Jak będą chcieli to nie uznają Ci gwarancji. Powiedzą że zrobiło to się podczas transportu albo sam uszkodziłeś. Mnie tak załatwili. Przysłali mi kolumnę z urwanym głośnikiem. A że nie otworzyłem paczki w obecności kuriera i nie sporządziłem protokołu, to pokazali mi środkowy palec i kazali zapłacić za naprawę. Skończyło się na tym że zakupiłem nowy głośnik i sam go zamocowałem. Tylko że mój przypadek nie dotycznył firmy, która sprzedaje Microlaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to w sumie załatwiłem, jutro przyjedzie kurier spisać protokół szkody, bo w obecności kuriera nie mogłem otworzyć paczki ( :?: ) , a potem wysyłam do sklepu na gwarancje.

Edytowane przez Tomkoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny zamiast spadac, ciagle ida w gore. za solo7c na allegro wolaja juz 550zl - http://www.allegro.pl/item741416810_microl...s_pilot_em.html

To tylko pazerność sprzedającego. Zobaczył, że nikt nie wystawił 7c, to już 7 dych w górę. W sklepach internetowych można kupić po starej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wieczorem odebrałem swoje solo7, igła sztuka, żadnej skazy, nawet podwójny karton(taki zwykły przewozowy też z oznaczeniem głośników, a w nim już ładniejszy jakby sklepowy). Dzisiaj je spróbuje jakoś umiejscowić, osłuchać i skrobnę może moje wrażenia.

Edytowane przez Smakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nadal nie moge sie zdecydowac, jestem zawieszony miedzy 7c a jamo s602.

Wybór trochę bezsensowny. Pomiędzy "monitorowymi",małymi pasywnymi "kompaktami" których multum a krowiastym zestawem aktywnym średniego-dalszego pola. Zdecyduj się w ogóle w którym kierunku iść bo na razie nie wiesz czy kupić ciągnik czy samochód rajdowy - czyli zupełne wymieszanie światów. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zabezpieczenia na tweetery, nie miałem podwójnego pudła xD Być może takie już z fabryki wyszły, ale jak dzwoniłem do sklepu to mi mówili ze muszę mieć protokół uszkodzenia od kuriera, bo to się zalicza na uszkodzenie mechaniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...