Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że powyższy tekst tylko utwierdzi, że Solo nie są warte tyle ile obecnie sprzedawcy chcą;

 

Owszem, na początku sam człowiek twierdził co to to nie jest, jakie to extra.

1.5 roku po zakupie... + sprzęt audio w aucie obecny...

 

Tymczasem z racji, że ostatnio słucham solówek cicho i po siedzeniu w aucie ze skrzynią jednak przy tych 15-25/60 brakuje uderzeń niskiego pasma... podpiąłem wysłużony wooferek z zestawu 5.1 - ustawiony na min, volume odpowiednio ciszej względem solówek;

 

Niby go nie ma ale jednak po wyciszeniu (go) zaczyna czegoś brakować;

Przy głośnym odsłuchu zostaje wciąż na niskim poziomie głośności bo "trochę" ma problemy z dogonieniem ML;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STX to tania, ale przyzwoita polska firma. Niektóre głośniki robią lepsze niż popularne Tonsile. Ale nie wszystkie. W większości swoich kolumn stosują głośniki starych, marnych serii, których do DIY nie warto wkładać. Nie inaczej jest z tymi w F130. Podobnie jest z tweeterem, tyle że jest on jednak polecany do budżetowych DIY. Może był dla Ciebie zbyt szczegółowy? Albo kiepsko wysterowany?

ainaruth nie rozpędzaj się o jakiej ty szczegółowości przy tym tweetrze prawisz ? te głośniki tylko syczą/szurają tam nie ma co wysterować STX jakoś grają tylko z H/K można jeszcze z denonem kombinować wtedy tak gwizdki nie kują potwornie. Na yamahszce będzie ostrzej, jaśniej z większa dynamiką i bezpośrednio co w połączeniu z STX da nam sprzęt do tortur :)

 

Ps.

przeczytałem recke tego gościa no niesamowite lol typ odkrył hameryke :D gość porównuje klocki które swego czasu kosztowały kupę złota z głośnikami za 250zł bo taka jest realna cena solo6c lol od solo 6c to lepiej gra Z-5500 z kolumnami podstawkowymi mimo, że z tych kolumn nie wyciskają nawet połowy funu nawet o dziwo takie Z-2300 je młócą kwestia dobrania niezbyt wymagających mocowo kolumienek. Jakby porównywał te solówki z jakaś zaszumioną unitra to by śpiewał inaczej bo ten klocek H/K jest naprawdę brzmieniowo dobry a wiek nie ma nic do rzeczy.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Anglii w tzw dj sklepach pojawiły się głośniki nieco podobne do serii solo 3c ,głośniki są sprzedawane w komplecie ze wzmacniaczem i mają cenę zbliżoną do serii solo 7c , teraz dostępne są również na ebay :

 

http://www.djstore.com/group/speakers_studio.htm

 

http://cgi.ebay.pl/KAM-SOUNDPACK-SD-PRO-SE...=item518d1f92d2

 

http://belfast.gumtree.com/belfast/79/46685679.html

 

Ciekawe jak by wypadły pod względem jakości w porównaniu do serii solo 3/7c :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała dygresja do tego porównania z samej góry-kupiec spalił solówki zaraz po podłączeniu do laptopa?? założe się ze jak tylko przyjechał kurier to je rozpakował i podłączył i dał czadu nie czekając aż głośniki "przyjmą" pokojową temperaturę. Ehh szkoda tych solo... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, odrobinę się zawiodłem na Solo7c. Grają przepięknie - to prawda - ale żeby po 3 miesiącach delikatnie charczał mi głośnik wysoko-tonowy, zaś drugi po 4 miesiącach przy baaardzo wysokich tonach tak jakby szum odtwarzał? Parodia.

Pierwszy problem słychać na intro do Buckethead - Soothsayer, zaś drugi przy wejściu Eldo - Krew, pot, sperma i łzy.

Edytowane przez Fistach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie wkleić: Budzetowe pc-audio vs solo6c

Ciekawe porównanie. Ja ciągle mam Solo 7c i ciągle jestem zadowolony. (znaczy aktualnie to mam głośniczki laptopowe :D , ale nie w tym rzecz, po prostu jestem poza domem).

W każdym razie albo testujący ma dziwny gust, albo idealnie dopasował kolumny ze wzmakiem. Ja oprócz Solo 7c mam Onkyo Integra 8850A wraz z kolumnami od Manty V5. I generalnie brzmi to troszkę gorzej niż Solo 7c. Owszem z gramofonem i to takim za 70zł jest bardzo dobrze, jeśli płyta jest w dobrym stanie to czasem nawet lepiej niż mp3 z kompa na 7c, ale już z CD niekoniecznie.

Natomiast zgadzam się, że ceny obecnie za solówki są koszmarne. Ja swego czasu za Solo 7c z wysyłką pobraniową dałem 352 zł. To była rewelacyjna cena. Absolutnie bezkonkurencyjna jeśli nie traktować Solo 7c jako komputerowych głośniczków do bliskiego odsłuchu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie się wydaje, że zaczęła głośniej "pierdzieć" kolumna ze wzmacniaczem (kiedyś pierdziała ale mi to nie przeszkadzało i było niesłyszalne z odległości 50 cm) po imprezie gdzie solówki 6c przez dwa dni dawały z siebie wszystko hymmmmm.... może transport dal im w dupę bo jechały w bagażniku 300 km a może kable zasilania inaczej się teraz poukładały ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przydźwięk sieciowy ? Jak odłączysz kabel od PC jest to samo ?

tak jest to samo... odłączyłem nawet całkowicie głośniki od kompa/prądu i poszedłem na uczelnie, teraz wróciłem i nadal jest to samo

 

nie pamiętam nawet na ile była gwarancja :( bo coś mi świta, że tylko 1 rok ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest to samo... odłączyłem nawet całkowicie głośniki od kompa/prądu i poszedłem na uczelnie, teraz wróciłem i nadal jest to samo

 

nie pamiętam nawet na ile była gwarancja :( bo coś mi świta, że tylko 1 rok ;/

1 rok to sobie mogą pisać ... masz prawo do 2 lat ... jak im się coś nie podoba to - Rzecznik Praw Konsumenta. I pomyśleć że ta "chińszczyzna" kosztuje teraz tyle ile kosztuje (dużo za dużo ... jak Solo 6c było po ~250 PLN to było OK ... a teraz ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Proszę o poradę !

chciałbym kupić głośniki Microlab tylko za bardzo nie wiem które, czy 5C czy 6C.

Głosniki mają stać na biurku obok monitora, pokój 20 m2, słuchana muzyka to głownie trance, house, ale także i rockowe brzmienia często sie trafiają.

 

Proszę również o podpowiedz jaka karte muzyczną nabyc.

 

Z góry wielkie dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 rok to sobie mogą pisać ... masz prawo do 2 lat ... jak im się coś nie podoba to - Rzecznik Praw Konsumenta. I pomyśleć że ta "chińszczyzna" kosztuje teraz tyle ile kosztuje (dużo za dużo ... jak Solo 6c było po ~250 PLN to było OK ... a teraz ?)

jak znajdę chwile czasu to ogarnę tą gwarancje bo teraz nie mam zbytnio czasu na to... chociaż liczę, że im przejdzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się zmierzyć jakimś programem głośność każdej kolumny? Mam wrażenie ze mi balans padł i lewa gra dużo ciszej. Ustawiłem prawej moc na 75% i czuję że teraz jest dopiero dobrze.Kolumny padają czy może windows lub karta? (jakoś tak się zbiegło z przesiadką na win7 i integrę). Cały czas wmawiałem sobie że to ustawienie, ale w końcu sprawdziłem i raczej coś ze sprzętem :(

Jakiś tester który by mi puścił pewny dźwięk (coś ala soft realteka). Bo muzyka stereo wiadomo różnie gra i cieżko na zwykłych utworach testować.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie w sterach jest możliwość puszczania dzwięku na każdy kanała oddzielnie.a jak nie no to może jakiś program do mixowania np virtual DJ. Widzę ze solo sie na allegro pojawiły:) skromne 499zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się zmierzyć jakimś programem głośność każdej kolumny? Mam wrażenie ze mi balans padł i lewa gra dużo ciszej. Ustawiłem prawej moc na 75% i czuję że teraz jest dopiero dobrze.Kolumny padają czy może windows lub karta? (jakoś tak się zbiegło z przesiadką na win7 i integrę). Cały czas wmawiałem sobie że to ustawienie, ale w końcu sprawdziłem i raczej coś ze sprzętem :(

Jakiś tester który by mi puścił pewny dźwięk (coś ala soft realteka). Bo muzyka stereo wiadomo różnie gra i cieżko na zwykłych utworach testować.

W foobar miksujesz do mono i sprawdzasz czy jest poprawny balans ... sprawdź czy w sterach karty nic nie jest pokręcone. W ostateczności można to w sterownikach korygować ... choć wiadomo ... nie o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie pomyślałem o downmixie. Wydaje się wszystko okey. Ale przy wyłączaniu lewej i prawej kolumny widać róznice w dźwięku, to chyba tylko ta osławiona charakterystyka. Aktywna kolumna gra ciut jakby głośniej i mocniej od drugiej, może dlatego mam takie dziwne wrażenie. Dziwne że dopiero po roku to zauważyłem, aż tak źle z moim słuchem? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie pomyślałem o downmixie. Wydaje się wszystko okey. Ale przy wyłączaniu lewej i prawej kolumny widać róznice w dźwięku, to chyba tylko ta osławiona charakterystyka. Aktywna kolumna gra ciut jakby głośniej i mocniej od drugiej, może dlatego mam takie dziwne wrażenie. Dziwne że dopiero po roku to zauważyłem, aż tak źle z moim słuchem? :(

To normalne że aktywna kolumna gra nieco inaczej niż pasywna ... pytanie czy u Ciebie ta dysproporcja jest na normalnym dla SOLO poziomie. ... dowiesz się jedynie jeśli będziesz miał drugą parę (pożyczoną) tego samego modelu w swoim pomieszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila moje Solo 7C - z niczego zaczely BUCZEC

a dokladnie glowna kolumna - wyglada mi na transformator ale najgorsze jest to ze dzwiek syczacy wydobywa sie cicho z sopranu

dla uscisleia odlaczylem kolumne od wszelkich kabli za wyjatkiem tego od zasilania, probowalem z innej listwy sieciowej

dalej to samo ...

 

jest na to jakas rada ?? kur.........

 

Edit

gdy wlaczam wylaczam z tylu przyciska zasilania to podczas rozruchu dzwiek jest glosniejszy i membrany sie ruszaja ;/

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruch membran to norma, nic dziwnego (brak układu "miękkiego startu" tak to nazwę).

 

A buczenie... tu nie pomogę:

 

Moje SOLO-7C od dni zakupu mają już 19 miesięcy równe i nie mam z nimi żadnych problemów, nic nie odpadło, nic nie buczy, nie świszczy itd.

A są non-stop odpalone, na noc lądują tylko w "mute".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze ciebie zmartwic moje juz przeszlo ponad 1,5 roku smigaly bez zadnego ALE ...

caly czas wlączone ...

Zero problemow pieknie graly !!

az tu nagle z niczego wczoraj BAhhh ;/

na pocieszenie rozmawialem z elektornikiem i mowil ze najprawdopodobniej tranzystor padl w zasilaczu

i bez problemu powinno sie dac naprawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza sie tylko to,ze jednak to marny wyrob.Tylko zastanawiajace jest,dlaczego te chinczyki maja taka cene,a ludziska nadal to kupuja.

Bo to były świetne zestawy w swojej pierwotnej cenie ... Microlab SOLO 7C ile kosztowały ? 300 PLN ? Nazbierały świetnych opinii i teraz nadal ludzie kupują z powodu zbudowanej wcześniej renomy na podstawie ceny do oferowanych możliwości ... tylko że cena się zmieniła. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, swoje kupiłem za 320zł i oceniając głośniki z tą ceną to był to zakup życia. Swoje musiałem poczekać bo 3 tygodnie chyba ale się opłacało. Teraz nie kupiłbym ich za 600zł? bo widzę 6c za 499zł. Przy kwocie 600zł postawiłbym na coś dedykowanego do odsłuchu muzyki a nie głośniki komputerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no,pamietam jak sie pokazaly, cena byla bardzo przyjemna.Ale na dzien dzisiejszy wydawac tyle kasy,toz to paranoja,a posrednikom narzucajacym taka marze,bo cos dostalo dobra recenzje powinni uciac jaja.Przeciez to nadal jest produkt o niskiej jakosci,jedynie poprawnie grajacy porownujac do konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...