Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko zauważcie że nie tylko Microlaby podrożały ale i głośniki (i nie tylko głośniki) innych firm. Nie wiem czy to za sprawą kryzysu czy kursu dolara czy jeszcze czegoś innego ale np. za swoje Logitechy Z-3e jeszcze ok 14 miesięcy temu zapłaciłem 220zł i to w nie najtańszym komputroniku a dziś najtańsze nowe na allegro kosztują 300zł a to i tak już mniej niż było jeszcze latem. Fakt że cena Microlabów poszła w górę bardziej niż u konkurencji, ale wydaje mi się że cena nie jest jedynym powodem narzekań na te głośniki. Pamiętam pierwsze komentarze o Solo gdy niektórzy ich użytkownicy przyrównywali je nawet do kilkukrotnie droższych głośników. A dziś jakby sobie uświadomili że te głośniki to nie żaden HiEnd a jedynie przyzwoite komputerówki którym nie brakuje wad, i z pewnością nie są warte wydania na nie 0,5k zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co w takim razie proponujecie w owych 500-600 zł żeby dobrze grało przy komputerze? chodzi mi głównie o muzykę.

Behringer MS40 (ma wbudowany DAC). Idealne dla kogoś kto ma integrę z cyfrowym wyjściem i chce sprzęt do bliskiego pola.

 

ps. basu nie będzie z nich dużo - woofer 4,75"

 

Znalazłem fotkę woofera z tych Behringer

 

http://www.flickr.com/photos/szatis/3620160776/sizes/l/

 

http://pms-electronics.com/shop1/oxid.php/...W20A4%3BZ30B01/

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

art to nie kawał magnesu tylko ekran niwelujący zakłócenia......standard w sprzęcie semi pro/pro.....magnes to jest może połowa tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

art to nie kawał magnesu tylko ekran niwelujący zakłócenia......standard w sprzęcie semi pro/pro.....magnes to jest może połowa tego

Ale biorąc pod uwagę wagę to trochę magnesu tam jest i nie będzie to "połowa" (miałem EDIROL na analogicznym niskotonowcu i było to diabelnie ciężkie ... a to 4,75"). A ekran to po prostu puszka nałożona na ten ogromny magnes. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo 6c i 7c wróciły na allegro, w cenach odpowiednio 399zł i 499zł. Łyknąłem te drugie, zobaczymy czy się sprawdzą. I jak zagrają w porównaniu do Yamahy PianoCraft, którą kilka dni temu miałem na moment u siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale biorąc pod uwagę wagę to trochę magnesu tam jest i nie będzie to "połowa" (miałem EDIROL na analogicznym niskotonowcu i było to diabelnie ciężkie ... a to 4,75"). A ekran to po prostu puszka nałożona na ten ogromny magnes.

bo to jest ciężkie ;) nie mniej i ty i on macie racje choć ja przywykłem mówić po prostu magnes ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo 6c i 7c wróciły na allegro, w cenach odpowiednio 399zł i 499zł. Łyknąłem te drugie, zobaczymy czy się sprawdzą. I jak zagrają w porównaniu do Yamahy PianoCraft, którą kilka dni temu miałem na moment u siebie...

czekam na porównanie :)

 

jak myślicie czy jest szansa na to żeby spadła cena 7c?

czy dwie czy tam trzy firmy mają wyłączność na te głośniki?

 

wiem że 499zł to sporo za te głośniki ale jakoś nie widzę nic innego nowego co mógłbym do PC podłączyć

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze wymienione w wątku Behringery MS40...

 

A porównanie z Yamahą PC w kilku słowach oczywiście napiszę, jak już się siódemki wygrzeją. :-)

Również czekam z niecierpliwością . Jeszcze powiedz który model Craftów będziesz porównywał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również czekam z niecierpliwością . Jeszcze powiedz który model Craftów będziesz porównywał

Stety bądź niestety pierwszy z serii - E100. Jednak elektronika w Piano poczawszy od E100, na E400 kończąc jest identyczna, więc ogromnych róznic brzmieniowych w serii raczej nie można się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholewcia - przyszły Solo7c. W kolumnie bez wzmacniacza, zaraz po podpięciu do sieci coś mi buczy. W drugiej też, ale ciszej. Co to może być? Na gwarę słać?

 

Czy to normalne?:)

Edytowane przez fructo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholewcia - przyszły Solo7c. W kolumnie bez wzmacniacza, zaraz po podpięciu do sieci coś mi buczy. W drugiej też, ale ciszej. Co to może być? Na gwarę słać?

 

Czy to normalne?:)

Buczą nawet bez podpinania do PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie przeszkadza to w słuchaniu, jednakże przy przyłożeniu ucha słychać cichutkie bzycznie/charczenie/czy jak to tam nazwać. Najlepiej gdyby wypowiedział się jakiś uzytkowników solówek jak to u niego sprawa wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym szaleństwem - do ilu ograniczać się z głośnością?

Tak przy okazji - jaką karcioszkę szukać na USB do nich - SB Connect, SB External czy Asus Xonar U1? Tak do 200zł najlepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...