Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

dzis przyszly solo 6c narazie nie pierdza tylko zastanawiam sie czy nie podlaczylem kabelki (miedziany do czerwonego a aluminium do czarnego ) :) chyba dobrze nie smiac sie czasem sie zdarza :))

jak z tym wygrzewaniem jest??

jaki max w glosnikach a jaki max na kompie ustawic??

 

 

acha wylaczania z pilota nie ma wiec za kazdym razem bede musial siegac do pstyczka z tylu to troche lipne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chociaż na pilocie masz przycisk dzięki któremu przechodzą w tryb czuwania ... a co do wygrzewania, to wydaje mi się, abyś dał tak jak ja to chciałem zrobić, tyle że po dwóch dniach moje solo 7c padły, czyli ... na kompie to raczej obojętne, powiedzmy 100%, a na kolumnach:

 

volume: 30/60

treble 3/8

bass 5/8

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przycisk mute to tzw. tryb czuwania

 

mialem wczesniej logitechy z5300 mialy duzo basu ale to zestaw 5.1 wiec nie bardzo je mozna porownac do obecnych solo 6c

w moim pokoju 4x3 logitechy byly za duze i slyszalem wielkie bum bum teraz mam solo6c i narazie jestem zadowolony choc gram tylko na 30 volume " bo sie wygrzewaja"

 

 

jesli lubisz bass to zostaw sobie z2300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam okazje wymienić moje Logitechy z 2300 na solo 6. Brać ?

Zależy na czym Ci zależy :) Jesli lubisz dużo niskiego basu trzęsącego wszystkim co jest w około nie zamieniaj bo solo grają bardziej stonowanie.Ja po przesiadce ze słabszego od Z2300 zestawu 2+1 miałem wrażenie ze solo w ogóle basu nie maja.Ale po osłuchaniu sie zmienilem zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten film jest mój. U mnie trzeszczenie trwało tydzien , potem na miesiąc cisza , potem znów to samo.. Oddałem do infosoftu , pojechały na litwe i za 3tyg miałem swoje głosniki naprawione. Spaliły się jakieś bebechy w środku. obecnie grają od usterki już rok i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, ze basu nie słyszę w ogóle.. jeśli chodzi o sub, a zamiast niego jest buczenie co tylko pogarsza odsłuch.

niedługo umrą te Z-2300 pierwsze objawy to znikający bas, także opłaca ci się wymienić na Solo 6c :) tylko bądź przygotowany ze niedługo gość co wziął Logitechy przyjdzie z siekierą :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na gwarancji ;) oddam je i sprzedam chyba w Pii.. erony.

 

W ogóle glosniki graja strasznie plytko jak by im odebrano 70 % mocy.. A sub... szkoda gadac.. to buczenie mnie doprowadza do szału. I jeszcze jest coś.. jak dam na pilocie na okolo 20 % vol to przestaje grać prawy glosnik.. Musze miec w granicy 30 najmniej.

Edytowane przez SlaY3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na gwarancji ;) oddam je i sprzedam chyba w Pii.. erony.

 

W ogóle glosniki graja strasznie plytko jak by im odebrano 70 % mocy.. A sub... szkoda gadac.. to buczenie mnie doprowadza do szału. I jeszcze jest coś.. jak dam na pilocie na okolo 20 % vol to przestaje grać prawy glosnik.. Musze miec w granicy 30 najmniej.

wzmak wewnątrz zdycha to pewnie ich ostatnie podrygi także na gwarę i wymieniaj na 6c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku maja 2k8r, dokładnie mają rok, 7 miesięcy i 15 dni:

 

Pilot działa, wyświetlacz działa, pokrętło na kolumnie działa, nie piszczy i nie szumi, nie rzęzi itp jeżeli w pokoju jest kompletna cisza (na dworze zawsze jest cicho więc 'tło' nie zagłusza);

Nie przykłada uszu do kolumn bo... po co? :)

 

Cały czas załączone (na noc tylko "mute" daje), podpięte listwą Ever (nowy dom, nowa instalacja elektryczna miedziana z dodatkowymi zabezpieczeniami i innymi dziwnymi cusiami w skrzynce z bezpiecznikami);

Aczkolwiek instalacja na wsi nie wyrabia więc są znaczące skoki napięć w gniazdkach (łącznie z tym, że czasem mam efekt dyskoteki jak gwałtownie przygasają/wracają do normy żarówki).

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwal4 i tu co do tej instalacji może być problem kurcze, niby u mnie jest wszystko spoko, ale nie wiadomo, mam stary dom i mieszkam właśnie na wsi, instalacja jest stara tak dokładniej mówiąc, z aluminiowych kabli chyba, a o twoich to mówimy właśnie o solo 7c ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie solo 7c.U mnie głośnik ten z wzmacniaczem gra troche inaczej niż drugi głośnik,jakby lepszy bas troche głośniej.

Kupiłem je kilka dni temu,dokupiłem kabel 4 metry 2.0mm,rozstawione są 3,5metra od siebie.podpięte są pod xonara dx.Niby wszystko O.k

Przeczytałem gdzieś na forum gościu opisał podobny problem.Dobrze to słychać kiedy kiedy wyciszy się balansem jedną później drugą.

Nie wiem czy to normalne tak powinno być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny efekt miałem na Edirol MA-20D i innych zestawach w których lewa satelita różniła się konstrukcyjnie od prawej (jeden kanał brzmiał nieco inaczej niż drugi). Tak więc było by dziwne gdyby takiego efektu nie było zupełnie na tańszych solo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze chodzi o roznice w objetosci obudowy, tam gdzie jest wzmacniacz jest pewnie troche zmniejszona przez trafo i reszte elektroniki. Przez co zmienia sie charakterystyka glosnikow na korzysc niskich tonow

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ten wątek od pewnego czasu doszedłem do wniosku że co najmniej połowa kupuję owe Solo6C\7C i podłącza je do źródeł do których podłączyć można głośniczki za 20zł. Ludzie do takich Solo7C z kartą poniżej poziomu Audigy 2ZS nie ma co startować by głośniki pokazały co potrafią, wszelkie Audigy SE, LS nie mają racji bytu (zwykły kodek a nie karta dźwiękowa) a podpinanie ich pod integę to w ogóle jakiś nonsens. Do integry to można podłączyć max np takie Genius'y 2000x choć i do nich warto zainwestować np w SBA SB0090.

Edytowane przez asaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ten wątek od pewnego czasu doszedłem do wniosku że co najmniej połowa kupuję owe Solo6C\7C i podłącza je do źródeł do których podłączyć można głośniczki za 20zł. Ludzie do takich Solo7C z kartą poniżej poziomu Audigy 2ZS nie ma co startować by głośniki pokazały co potrafią, wszelkie Audigy SE, LS nie mają racji bytu (zwykły kodek a nie karta dźwiękowa) a podpinanie ich pod integę to w ogóle jakiś nonsens.

Przeceniasz te solo. Nie zapominaj że to sprzęt który normalnie powinien kosztować 2x mniej (i jak zaglądniesz do środka to widać też te elementy za 2x mniej). Nie traktuj tych Microlab Solo niczym Focal Solo 6be ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeceniasz te solo. Nie zapominaj że to sprzęt który normalnie powinien kosztować 2x mniej (i jak zaglądniesz do środka to widać też te elementy za 2x mniej). Nie traktuj tych Microlab Solo niczym Focal Solo 6be ;)

Nie przeceniam, ale moim zdaniem kupowanie Microlabów pod integrę to głupota. Chyba że komuś słoń na ucho nastąpił, sam posiadam i różnica między integrą a SBA 2ZS jest bardzo duża, dźwięk stał się bardziej klarowny, bardziej szczegółowy.

Osobiście uważam iż wydawanie 400zł na głośniki które będą grały pod integrą to przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeceniam, ale moim zdaniem kupowanie Microlabów pod integrę to głupota. Chyba że komuś słoń na ucho nastąpił, sam posiadam i różnica między integrą a SBA 2ZS jest bardzo duża, dźwięk stał się bardziej klarowny, bardziej szczegółowy.

Osobiście uważam iż wydawanie 400zł na głośniki które będą grały pod integrą to przesada.

Integra integrze nie równa. Fakt że najlepsze integry nie osiągają pewnego wyższego poziomu jakościowego ... ale microlab solo to nie jest jakiś szczególnie wysoki poziom. Gdybym miał te solo to bym kupił jakąś dodatkową kartę (chyba że bym miał rewelacyjną integrę) ... ale bez szaleństw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra integrze nie równa. Fakt że najlepsze integry nie osiągają pewnego wyższego poziomu jakościowego ... ale microlab solo to nie jest jakiś szczególnie wysoki poziom. Gdybym miał te solo to bym kupił jakąś dodatkową kartę (chyba że bym miał rewelacyjną integrę) ... ale bez szaleństw.

Widzisz nie miałeś, Solo7c za 370zł (tyle zapłaciłem) są w swoim przedziale nie do pokonania. A tak pozatym SBA 2ZS to nie jest jakaś super dźwiękówka a głośniki dostają bardzo dużego ''kopa'', głośniki po prostu były mocno ograniczane. Podobna jest sytuacja jeżeli chodzi o słuchawki ludziska kupują słuchawki typu AKG k514 czy sennheiser HD485 i słuchają pod integrą, wtf? Zestawie czegoś takiego nie ma sensu.

Nie chcę nikomu wciskać na siłę swoich racji, ale większość kart dźwiękowych jest o niebo lepsza od jakiejkolwiek integy i naprawdę trzeba mieć drewniane ucho by nie usłyszeć różnicy. Chodzi tu głównie o muzykę bo gry nie stawiają większych wymagań przed zestawami audio.

Edytowane przez asaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...