Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Nie czytałem całego topicu ale na necie wyczytałem, że dwoma głównymi powodami dla których kupowało sie microlaby to w miare przyzwoity dzwiek i własnie niezawodność.Najwyraźniej to sie dosyc mocno zmieniło:/

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza dostawa produktów Microlab jest już w drodze. W sklepach powinna być dostępne na początku maja.

Jednakże na serię SOLO trzeba będzie poczekać trochę dłużej.

Mi tak odpisali w sprawie Microlabów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na razie mysle nad zakupem wzmaka najlepiej denona do moich 7c i ominięcie wbudowanego układu, mam znajomego elektronika to mi to załatwi za 10zł

 

mozna tanio wyrwac na allegro wiec jak będzie kaska jakas to sie zakupi i przerobi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregu - uważaj z doborem wzmacniacza do Solówek. Te mają bardzo dobrze sprasowany z nimi wzmacniacz, tylko przedwzmacniacz jest słabszy.

Na forum audio-voodoo jeden z użytkowników podpinał do nich wzmacniacz Yamahy i dźwięk był gorszy niż z fabrycznego wzmacniacza. Także zakup jakiegoś tam Denona nie gwarantuje Ci sukcesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasze 'pierwsze' wypusty za 300zl nie byly robione na odwal :P

 

w maju mijają 2 lata od kiedy jestem szczęśliwym posiadaczem Solo 6C :-)

jak do tej pory nie wymieniłem nawet baterii w pilocie !

wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego topicu ale na necie wyczytałem, że dwoma głównymi powodami dla których kupowało sie microlaby to w miare przyzwoity dzwiek i własnie niezawodność.Najwyraźniej to sie dosyc mocno zmieniło:/

 

Jak kupowałem swoje (prawie dwa lata temu) to raczej nie było mowy o niezawodności. Również zdarzały się wadliwe egzemplarze. Głównym powodem było ich brzmienie w stosunku do ceny. Moje (odpukać) też sprawują się bez zarzutu. Parę dni temu jedynie wymieniłem baterię w pilocie, bo już słaba była.

 

Czy warto zainwestować w taki DAC LINK ? Wiem, że był tu nie raz polecany Beresford, no ale to trochę nie na moją kieszeń. Obecnie mam Audigy 2 i nieużywaną integrę z wyjściem optycznym i się zastanawiam czy warto cokolwiek zmieniać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do budżetowych DACów, najczęściej polecane na forach to NuForce uDAC i Pro-Ject USB BOX. O Tym nostromo niewiele słyszałem. Ale jak kupisz to podziel się wrażeniami :-) Bo również szukam czegoś niedrogiego na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przymierzam się do kupienia głośników Solo6C. Prosiłbym o poradę jaką kartę dźwiękową do tychże głośników wybrać. Mój budżet oscyluje wokół 150zł. Komputera używam przede wszystkim do słuchania muzyki i oglądania filmów. Posiadam płytę główną Asus P5GC-VM z kartą dźwiękową Realtek ALC662. Z góry dziękuję za pomoc.

Zastanawiam sie nad tą http://allegro.pl/item1007761588_creative_sound_blaster_audigy_se_5_1_7_1_eax_nowa.html oraz http://allegro.pl/item1011692290_creative_sound_blaster_audigy_se_7_1_5_1_x_fi_mod.html

Edytowane przez Orme7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pomijając opisanie okoliczności mam możliwość "przesiąść się" z solo3c (posiadam od roku) na solo7c, niestety nie mam możliwości sprawdzenia jak graja 7-mki i tym samym porównania z moimi 3c. Czy za 100zł dopłaty warto zamienić 3c na 7c ? ;] albo nawet pomijając kwestie pieniędzy... poczuję przesiadkę ? ;) I jeszcze tak z ciekawości zapytam, 7-mki mają bardziej "mięsisty" bas od 3-jek ? Słuchając niektórych kawałków np The Prodigy mam wrażenie że dzwięk basu przypomina uderzanie młotkiem o drewnianą deskę. Generalnie rzadko słucham tego typu muzyki, głównie stary poczciwy rock (AC/DC, Led Zeppelin itp) gdzie solo3c radzą sobie znakomicie, ale jak wspomniałem przy bardziej "dudniących" kawałkach "czegoś" brakuje, w solo 7c znajdę "tego" więcej ? ;]

 

Mam nadzieję, że to co napisałem nie jest zbyt chaotyczne, Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam bardzo dziwny problem z głośnikami Microlab Solo 6C. Do głośników dołączony jest pilot i przy próbie podgłaśniania, bądź przyciszania jedno wciśniecie przycisku powoduję maksymalne podgłośnienie lub minimalne przyciszenie, czyli głośność leci do 60 lub spada do 0 tak, jakby trzymało się przycisk cały czas. To samo z treblami i bassem, jedno wciśnięcie i -8 albo +8. Udało mi się już trochę ustalić. Problem dotyczy mojego laptopa (Asus K70IO, karta dźwiękowa Realtek High Definiton) i to wtedy, gdy podłączony jest zasilacz. Gdy laptop działa na baterii lub bateria ładuje się, to głośniki działają dobrze. Czyli podsumowując:

- głośniki są sprawne (działają przy wyłączonym/innym komputerze);

- pilot jest sprawny (działa przy wyłączonym/innym komputerze);

- karta dźwiękowa raczej dobra (dźwięk działa bezproblemowo);

- zasilacz raczej działający (laptop się uruchamia, bateria ładuje).

 

Kable od głośników były sprawdzane miernikiem i próbowałem też użyć innych - bez zmian. Wygląda to jakby wszystko było sprawne, jednak problem jest w działaniu razem, co odbija się na pilocie (ręczne podgłaśnianie działa bezproblemowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Podobnie jak kolega kilka postow wyzej (RedEye) , jakis czas temu postanowilem kupic glosniki 2.0. Zaczalem sie rozgladac i dotarlem do sporej ilosci materialow na wielu forach internetowych. Zazwyczaj pojawialy sie sugestie zakupu:

microlab solo (6c lub 3c/7c), albo Genius 2000x. Genius 2000x od dluzszego czasu jest niedostepny, pozostale modele Geniusa (1800A 3000A) nie ciesza sie juz tak duza popularnoscia. Stad podjalem decyzje o zakupie microlab solo.

 

Dochodzimy do tego o czym wspomnial RedEye (3 kwietnia 2010). Wiekszosc osob sugeruje zakup 6c/3c. Niestety cena 380 zl jest dla mnie zbyt wygorowana ( w tej chwili). Co z modelami solo 1c/ 2c/ oraz solo15 ? Obecnie jestem najblizej solo15/solo 1c. Jaka jest roznica miedzy wskazanymi modelami a modelem 6c ?

Czy jest odczuwalna roznica brzmienia poza glebia/moca basu?

 

Dodam ze szukam glosnikow, ktore zaoferuja mi czyste, zrownowazone (bez nadmiernie wyroznionych niskich, srednich lub wysokich tonow) brzmienie, moc nie jest najwazniejsza (44W solo15 spokojnie wystarczy - pokoj 12m^2, wrazliwi sasiedzi).

Jeli chodzi o rozstawienie glosnikow, beda staly na szafie (ok 1,90 nad ziemia, rozstawione na odleglosc ok 2 m, 20-30 cm od sciany z tylu, 50 cm z boku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu rozkręciłem aktywny głośnik i podłączyłem obydwa pod osobny wzmacniacz i prawdę mówiąc teraz już nie wiem czy jest różnica pomiędzy wzmacniaczem z solo a innym czy nie. Wcześniej porównywałem głośnik aktywny z głośnikiem pasywnym podłączonym pod inny wzmacniacz i było słychać pomiędzy nimi niewielką (ale jednak) różnicę, na korzyść pasywnej kolumny. Myślałem wtedy że ta różnica wynika z innego wzmacniacza. Ale teraz po podpięciu obydwu pod ten sam wzmacniacz nadał słychać między nimi niewielką różnicę, i wygląda na to że ta różnica wynika z tego że jedna kolumna jest pasywna a druga aktywna. Natomiast różnic pomiędzy jednym a drugim wzmacniaczem nie jestem w stanie wychwycić. Może gdybym posiadał dwie takie same (np. pasywne) kolumny to byłoby łatwiej ale w przypadku dwóch różniących się nieco kolumn nie jestem w stanie usłyszeć jakiejkolwiek różnicy pomiędzy tymi wzmacniaczami. Dlatego zdecydowałem się pozostać nadal przy wzmacniaczu wbudowanym w solo.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee...podstawowa rzecz kolego przy Solo i innych takich zestawach to właśnie to że aktywna kolumna gra inaczej niż pasywna. Z racji zapchanego wnętrza bebechami wzmacniacza. Ameryki nie odkryłeś :P Tak będzie i się to nie zmieni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dylemat co robić.

 

Z 7C jestem ciągle zadowolony, jeśli chodzi o słuchanie muzyki, ale w między czasie doszło PS3 - gry i filmy BluRay.

 

Myślę o 4.1/5.1. Problem taki, że możliwości rozstawienia w pokoju mam małe i rozmiary solo mi bardzo bardzo odpowiadają.

 

Myślałem o dokupieniu amplitunera, 2 tylnych glośników surround i jakiejś skrzyni, ewentualnie centralny. Najlatwiej byłoby kupić jakiś gotowy zestaw kina, tylko wszystko to podłogówki na metr wysokie jeśli chodzi o front - to już calkiem mi okno zasłoni, nieakceptowalne.

 

Taki układ jak wyżej by mi odpowiadał, przód Solo pod ampli (nadal do słuchania muzyki by były), a przy filmie czy grze cała reszta. Jestem ciekaw czy takie coś się sprawdzi? Nie chciałbym solo sprzedawać bo kurde nie ma za bardzo czym zastąpić co by odpowiadało wymiarom...

 

i tu pytanie do kamail86 - wiele roboty jest podłączyć solo pod ampli?

 

 

A Logi Z-5500 to chyba nie to czego szukam..

Edytowane przez Kowal_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kowal_ a nie lepiej dokupić poprostu taniego zestawu 5.1 od Creative czy Logitech tylko do gier i filmów? Ja mam stereo 2.0 do muzyki + oddzielnie 5.1 do filmów i jestem zadowolony z takiego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee...podstawowa rzecz kolego przy Solo i innych takich zestawach to właśnie to że aktywna kolumna gra inaczej niż pasywna. Z racji zapchanego wnętrza bebechami wzmacniacza. Ameryki nie odkryłeś :P Tak będzie i się to nie zmieni :)

 

To wiedziałem że jakaś tam różnica będzie, ale porównując aktywny z wbudowanym wzmacniaczem i pasywny z innym myślałem że różnicę w dźwięku którą słyszałem zawdzięczam głównie innemu wzmacniaczowi, a tym czasem okazało się że jest to głównie spowodowane tym że jeden jest aktywny a drugi nie. Natomiast różnicy między wzmacniaczami bez bezpośredniego porównania dwóch takich samych głośników na różnych wzmacniaczach nie jestem w stanie usłyszeć.

 

i tu pytanie do kamail86 - wiele roboty jest podłączyć solo pod ampli?

 

Nie, rozkręcasz głośnik aktywny, do płytki jest podpięta wtyczka ze zwrotnicy oraz od złącza do którego podpina się drugi głośnik. Wystarczy obydwie odpiąć i połączyć je ze sobą (np. drucikiem o grubości pinów we wtyczce). Później pod złącze do domyślnie służące do podpięcia drugiego głośnika podpinasz ampli i to wszystko. Jedyne z czym musisz się liczyć to utrata gwarancji, ponieważ wtyczki z gniazdem są sklejone (takim termozgrzewalnym glutem) i by wyciągnąć wtyczkę trzeba pozbyć się kleju co przypuszczam że jest równoznaczne z utratą gwarancji (jak zerwanie plomby). Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamail86 - dzięki! W razie czego będę pytał.

 

 

@Kowal_ a nie lepiej dokupić poprostu taniego zestawu 5.1 od Creative czy Logitech tylko do gier i filmów? Ja mam stereo 2.0 do muzyki + oddzielnie 5.1 do filmów i jestem zadowolony z takiego rozwiązania.

 

Aby mieć normalne 5.1 na PS3 czy to w grach czy filmach potrzebuję albo glośników z optykiem (Z-5500) albo amplitunera z optykiem +głośniki.

 

Mając wizję wydania 1200zł na Z-5500 (bo chyba nic innego z optykiem nie ma) już zdecydowanie wolę sprzedać Microlaby, kupić jakieś 5.0/5.1 Kody i amplituner lub dokompletować zestaw z Microlabami aby było 5.1..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, no to chyba raczej nie masz wyjścia - można jeszcze ewentualnie kombinować z dekoderami dolby digital - chyba creative robiło takie coś co się dazywało DDTS-100, tutaj jest konkurencyjny http://cgi.ebay.pl/Teufel-Decoderstation-3-5-1-DD-DTS-Pro-Logic-II-/290408218523 ale cenowo średnio to wypada jakby do tego chciało się dokupić dobry zestaw głośnikowy 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję amunicji rady.

 

Planuję kupić jakieś konkretne 2.0 i zastanawiam się nad Microlabami Solo 1C/2C. Ale jak tak czytam ile to problemów z nimi bywa ostatnimi czasy, to nie wiem czy to tak do końca sensowny wybór. Czy ewentualnie jakaś alternatywa dla nich? Opłaca się je jeszcze brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, no to chyba raczej nie masz wyjścia - można jeszcze ewentualnie kombinować z dekoderami dolby digital - chyba creative robiło takie coś co się dazywało DDTS-100, tutaj jest konkurencyjny http://cgi.ebay.pl/Teufel-Decoderstation-3-5-1-DD-DTS-Pro-Logic-II-/290408218523 ale cenowo średnio to wypada jakby do tego chciało się dokupić dobry zestaw głośnikowy 5.1.

 

W takie cuda to ja się bawić raczej nie chcę ;)

 

Temat ruszył do przodu, czekam na potwierdzenie i wyląduje u mnie amplituner Denon AVR-1906. Ma komplet wyjść pre out także Microlaby spokojnie podłączę, ale nie omieszkam się sprawdzić jak będą grały na wzmocnieniu Denona. Centralny i surround najprawdopodobniej Wharfedale będą. A w późniejszym terminie jakiś subwoofer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem swoje Microlab Solo 7C ponad rok temu pół roku grały i wszystko ok było później musiałem wyjechać i resztę czasu przestały 3 dni temu podłączyłem je i słyszę że burczą jak prostownik podczas ładowania akumulatora ;/ o ile w dzień Gra Muzyka na 10. to nie przeszkadza o tyle na noc już je muszę odłączyć od prądu bo nie idzie zasnąć. nie wiem co z tym zrobić ale chyba czeka mnie wymiana Transformatora.

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takie cuda to ja się bawić raczej nie chcę ;)

 

Temat ruszył do przodu, czekam na potwierdzenie i wyląduje u mnie amplituner Denon AVR-1906. Ma komplet wyjść pre out także Microlaby spokojnie podłączę, ale nie omieszkam się sprawdzić jak będą grały na wzmocnieniu Denona. Centralny i surround najprawdopodobniej Wharfedale będą. A w późniejszym terminie jakiś subwoofer.

 

Mogę ci potwierdzić, fajny ampek sam się niegdyś zastanawiałem ale ostatecznie mam to co w sygnaturze bo grała lepiej i niewiele gorzej niż wyższy model denona ale moja zapatrywania były gry, filmy a tu yamaha imo jest lepsza. Ogólnie od siebie polecam Avr 1906 ale pomysł z ML na przód to raczej pomyłka nie zgra ci się to imo z warfdale'ami to nie ta klasa sprzętu mogą ci się wyróżniać innym brzmieniem od reszty zestawu

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...